Connect with us

Świat

Szczepionka Włada: Zamek Drakuli przyciąga gości wybuchami COVID-19

Published

on

Odwiedzający Zamek Draculi z większym prawdopodobieństwem znajdą miejsca nakłuć w ramionach niż w szyjach w tym miesiącu po tym, jak lekarze założyli ośrodek szczepień przeciwko COVID-19 w Transylwanii.

Lekarze i pielęgniarki z naklejkami na fartuchach oferują bezpłatne produkty firmy Pfizer (PFE.N) Nagrania dla wszystkich na XIV-wiecznym zamku w Branie, który podobno jest inspiracją dla wyniosłego domu wampira w powieści Brama Stokera „Dracula”.

Pracownicy zamku mają nadzieję, że usługa przyciągnie więcej osób w miejsce w rumuńskich Karpatach, gdzie liczba turystów zmniejszyła się od początku pandemii.

Każdy może pojawić się bez umówionego spotkania w każdy majowy weekend. Otrzymasz również bezpłatny wstęp na wystawę zamkową z 52 średniowiecznymi narzędziami tortur.

Zamek Bran góruje nad gminą Bran w hrabstwie Brasov w Rumunii 8 maja 2021 r. Zdjęcia Inquam / George Calin przez REUTERS

„Chodziło o to, aby pokazać, jak ludzie zostali popchnięci 500-600 lat temu w Europie” – powiedział dyrektor marketingu zamku, Alexandru Priscu.

Jednym z gości w sobotę był Fernando Orozco, 37-letni deweloper rynku energii odnawialnej z Berlina, który pracował poza Rumunią.

„Planowałem dostać się do zamku i po prostu pomyślałem, że to będzie oferta specjalna„ dwa na jednego ”- powiedział.

Rząd ogłosił, że do września zamierza zaszczepić 10 milionów mieszkańców. Jednak sondaż opublikowany w kwietniu przez bratysławski think tank Globsec wykazał, że Rumuni ze wschodnich krajów UE byli najmniej narażeni na szczepienia.

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Czy to był gigantyczny kot? Lamparty uciekają, a zoo milczy (pierwsze).
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *