Connect with us

Nauka

Szczepienia uczniów w wieku 12 lat i starszych – Materiały medialne

Published

on

Szczepienia uczniów w wieku 12 lat i więcej – materiały informacyjne

26.08.2021

Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji przygotowało zestaw materiałów informacyjnych na temat szczepień uczniów w wieku 12 lat i starszych. Pakiet zawiera filmy, scenariusze lekcji oraz dodatkowe materiały edukacyjne. Grupy te będą pomocne w zorganizowaniu tygodnia informacyjnego w szkołach – zajęcia z uczniami, spotkania informacyjne z rodzicami. Wszystkie materiały zostaną również opublikowane na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej (ZPE) https://zpe.gov.pl/.

Tydzień informacyjny – materiały edukacyjne dla szkół

Zgodnie z planowanym harmonogramem szczepień uczniów w szkołach pierwszy tydzień września będzie przeznaczony na działania informacyjne (tzw. tydzień informacyjny). W tym okresie kierownicy zorganizują spotkania informacyjne z rodzicami na temat szczepień dzieci od 12 roku życia. Odbędą się również zajęcia, nie tylko edukacyjne, związane z tym tematem.

Pakiety edukacyjne przygotowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji pomogą zorganizować tydzień informacyjny w szkołach. Materiały te zostaną rozesłane do wszystkich szkół i placówek w Polsce za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.

Pakiet informacyjny zawiera:

  • filmy edukacyjne Dla starszych uczniów szkół podstawowych i młodych licealistów – filmy w zajmujący sposób prezentują historię wynalezienia szczepionki, istotę jej funkcjonowania i jej wpływ na choroby zakaźne, którym można zapobiegać za pomocą szczepień; Dzięki filmom uczniowie dowiedzą się także o konsekwencjach nieszczepienia;
  • Scenariusze klas Do wykorzystania na zajęciach lub zajęciach z nauczycielem – treści skupiają się na odpowiedzialności społecznej i konkretnych działaniach, które uczniowie mogą podjąć, aby uchronić się przed chorobą;
  • materiały edukacyjne Opracowane przez ekspertów (profesorów wirusologii i epidemiologii) – aktualne informacje na temat roli szczepień w zapobieganiu epidemiom; Materiał odnosi się do najczęstszych pytań i wątpliwości związanych ze szczepieniem przeciwko COVID-19.

Materiały

Szczepienia – profilaktyka chorób zakaźnych. materiały edukacyjne
Szczepienia _- _ zapobieganie _ infekcjom _ chorobom _ materiały edukacyjne. pdf
1,47 MB

Szczepienia – profilaktyka chorób zakaźnych. Przykładowe scenariusze działań edukacyjnych
Szczepienia _- _ zapobieganie _ infekcjom _ manuskrypty _ typowe _ dla _ zajęć edukacyjnych. pdf
1,92 MB

Wideo

READ  Jak oglądać, jak SpaceX wystrzelił 60 kolejnych satelitów Starlink we wtorek
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *