Connect with us

Nauka

System opieki zdrowotnej na Florydzie przygotowuje się do dystrybucji szczepionki Pfizer

Published

on

Gubernator stanu Mississippi Tate Reeves przemawia podczas konferencji prasowej w Jackson w stanie Mississippi 24 listopada. Basen / MPB

Gubernator stanu Missisipi Tate Reeves powiedział dzisiaj, że „jest jasne”, że stan jest w trakcie drugiej fali Covid-19.

Powiedział, że stan obserwuje obecnie średnio z siedmiu dni 1300 przypadków dziennie. Hospitalizacje również idą w górę, choć nie na poziomie szczytowym w sierpniu – powiedział.

Dr Thomas Dobbs z wydziału zdrowia stanu powiedział dzisiaj, że w hrabstwie DeSoto, które znajduje się w najbardziej wysuniętej na północ części stanu, nie ma żadnych łóżek na oddziałach intensywnej terapii, a tylko w jednym szpitalu w Jackson są dostępne łóżka na OIOM.

Reeves powiedział, że nawet jeśli liczba przypadków spadnie, liczba hospitalizacji będzie nadal rosła. Powiedział, że państwo musi nadal działać.

Reeves ogłosił, że więcej hrabstw w całym stanie kwalifikuje się do dodatkowych środków, w tym mandatu maski. Dodaje 19 kolejnych hrabstw do mandatu stanu maski. Oznacza to, że połowa powiatów stanu podlega dodatkowym ograniczeniom.

Chociaż cztery z pierwotnych hrabstw nie spełniają obecnie kryteriów pozostania w ramach ograniczeń, Reeves powiedział, że dane pokazują, że istnieje niewielki margines, i podjął decyzję o utrzymaniu ograniczeń przez kolejny tydzień.

„Z całą pewnością spotkania towarzyskie w Halloween i w jego okolicach przyczyniły się do tego, gdzie jesteśmy dzisiaj” – powiedział Reeves. Powiedział, że tak naprawdę zaczęła się ta druga fala.

Jak wyglądają liczby: Stan zgłasza dzisiaj 665 nowych przypadków, ale Dobbs powiedział, że raporty z niektórych laboratoriów elektronicznych nie zostały jeszcze w pełni zaktualizowane i liczba ta wzrośnie. Całkowita liczba przypadków w Mississippi wynosi obecnie 144,544.

Mississippi ma obecnie w sumie 3729 zgonów, z 54 nowych zgłoszonych dzisiaj. Dobbs powiedział, że w tym roku w całym stanie jest o 18% więcej zgonów niż w normalnym roku.

Uwaga: Liczby te zostały opublikowane przez stanową agencję zdrowia publicznego i mogą nie zgadzać się dokładnie w czasie rzeczywistym z bazą danych CNN pobraną z Uniwersytetu Johna Hopkinsa i Covid Tracking Project.

READ  USA oskarża mężczyznę zatrzymanego w Polsce o atak ransomware Kaseya i konfiskuje 6 milionów dolarów
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *