Connect with us

Nauka

Kolekcje męskiej reprezentacji Nike 2022

Published

on

Firma Nike właśnie wydała swoje kolekcje drużyn piłkarskich 2022, z których każdy zestaw świętuje młodzieżową różnorodność i bogatą kulturę federacji Nike z najnowocześniejszą nauką o sporcie i projektowaniem cyfrowym dla każdego narodu.

Każdy strój i zestawy treningowe są zasilane przez Dri-FIT ADV, najnowszą i najlepszą platformę materiałów odzieżowych Nike. Zarówno zestawy do gry, jak i ubrania treningowe zostały stworzone przy użyciu innowacyjnego projektu obliczeniowego opartego na modelu 4D – który reaguje na sposób, w jaki gracze pocą się w ruchu – w celu stworzenia lekkiego, najnowocześniejszego zestawu zaprojektowanego piksel po pikselu.

Nowe bezszwowe zestawy zapewniają precyzyjne wzmocnienie i wentylację, aby zabawa nie rozpraszała uwagi, z charakterystyczną estetyką, która charakteryzuje się płynnymi liniami cięcia, które pasują do koszulki i szortów, nawet gdy sportowiec jest w ruchu.

Każda kolekcja strojów zawiera kolekcje z czystym stylem życia dostępne w wersji męskiej, damskiej i dziecięcej, przy czym 75% całej kolekcji odzieży Nike Football jest wykonanej w 100% z poliestru z recyklingu — to najwyższy w historii wskaźnik zrównoważonego wzornictwa w Nike Football.

„Nasze nowe kolekcje drużynowe stanowią najnowszy przykład tego, jak służymy sportowcom za pomocą najnowocześniejszych innowacji produktowych, od boiska po ulicę”, mówi Scott Dixon, wiceprezes ds. globalnej piłki męskiej. „Mając 5 miliardów fanów na całym świecie, żaden inny sport nie zbliża ludzi bardziej niż piłka nożna. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby wnieść z siebie wszystko na największą scenę na świecie – i wszędzie indziej – oraz budować najbardziej radosną i błyskotliwą społeczność piłkarską w historii Nike.

Koszulki domowe i wyjazdowe większości federacji zostaną wydane 15 września przez firmę Nike, a wszystkie kolekcje i kolekcja dla Anglii zostaną wydane 21 września. Przyjrzyj się bliżej każdemu z poniższych zestawów.

Francja

Nowa francuska kolekcja celebruje France Nouveau, czyli Nową Francję – połączenie dziedzictwa i przyszłości kraju. Wzór liścia dębu i gałązki oliwnej w zestawie domowym reprezentuje siłę, solidarność i spokój. Klasyczne akcenty francuskiego designu obejmują trójkolorową wstawkę na szortach, żakardową skarpetę i mankiet oraz złote akcenty. Alternatywna grafika zestawu, inspirowana francuskim toile de Jouy, składa się z kultowych obrazów francuskich i Les Bleus, takich jak Kogut, Ogród Botaniczny, Łuk Triumfalny i Clairefontaine.

READ  Najnowsze wieści o wojnie na Ukrainie: Putin grozi uzbrojeniem sojuszniczej Białorusi w rakiety zdolne do przenoszenia broni jądrowej

Holandia

Holenderski strój domowy 2022 jest całkowicie pomarańczowy jako ukłon w stronę holenderskiej tradycji, a jednocześnie wykorzystuje nowy język projektowania, aby podkreślić integracyjny i międzynarodowy sposób myślenia innowatorów holenderskiego sportu i kultury. Tańczący wir Orange Peel i Laser Orange przywołuje na myśl lwią grzywę, historyczny symbol Holandii i reprezentuje płynność systemu taktycznego Total Football. W alternatywnym stroju bogate kolory i tekstury nadal opowiadają historię kultury i piłki nożnej, które nieustannie wpływają na siebie nawzajem w Holandii.

Portugalia

Zestawy Portugalii 2022 sygnalizują nową erę na horyzoncie dla portugalskiego futbolu. W stroju domowym, Pepper Red i Gorge Green, ze złotą końcówką rzutki, macha do portugalskiej flagi, podczas gdy ukośna linia naśladuje flagę owiniętą wokół ciała. Duma narodowa jest ukazana przez tarczę Portugalskiego Związku Piłki Nożnej (FPF) i sferę armilarną, używaną jako naszywka na tylnym kołnierzu. Alternatywny zestaw wykorzystuje Sail White, odcień złamanej bieli, aby zapewnić portugalskiemu klubowi wyróżnienie się w morzu jasnych białych strojów.

USA

Kolekcja 2022 USA służy jako symbol narodowej dumy i czerpie inspirację ze zróżnicowanej i wielowiekowej spuścizny sportowej Stanów Zjednoczonych. Kultowe elementy stylu amerykańskiego munduru obejmują odważne paski, powiększoną środkową tarczę podobną do koszulek koszykarskich, podwójne logo Swooshe na rękawach przypominające te używane na koszulkach piłkarskich, unikalną przyciętą i przeszytą konstrukcję ramion i rękawów oraz wzór koszulki hokejowej i ponadczasowy blok listy. Subtelne detale, takie jak napis „States United” na wewnętrznej stronie tyłu koszulki, dodają głębi historii jedności i wspólnoty, a technika barwienia lodu zastosowana w stroju wyjazdowym tworzy żywy wzór, aby uczcić różnorodność i młodość.

Australia

Zestaw 2022 przywołuje unikalne ekosystemy Australii. Dzięki University Gold, Tour Yellow i Green Noise, główny zestaw przywołuje surowy, piaszczysty krajobraz Outback oraz bogate bagna i lasy. Alternatywny zestaw to hołd dla australijskich wybrzeży i tętniącego życiem oceanu. Obsydian i zielona poświata reprezentują życie morskie i rafy oraz sygnalizują głęboki związek między Australijczykami a życiem przybrzeżnym.

READ  Ocalona z Holokaustu Anita Lasker-Wallfisch: „Żaden pomnik nie może zbliżyć się do tego, co się stało” | Sztuka i projektowanie

Kanada

Kanadyjski mundurek z 2022 r. będzie taki sam, jak zespół używany w zeszłym roku, ponieważ Canada Soccer znajduje się w innym cyklu rozwoju mundurów. Zestawy są podkreślone tradycyjną czerwono-białą kolorystyką Kanady i są zaakcentowane kanadyjskim herbem piłkarskim z liściem klonu, najbardziej charakterystycznym symbolem kraju.

Chorwacja

Chorwacki mundur 2022 ma nowoczesną wersję znanego na całym świecie wzoru szachownicy, który symbolizuje chorwacką dumę. Czyste linie zestawu domowego podkreślają podstawowe wartości chorwackiej rodziny, pasji i tradycji, podczas gdy faliste, niewyraźne linie zestawu wyjazdowego ukazują przypływy i odpływy chorwackiego wybrzeża Adriatyku.

Polska

Projekt strojów piłkarskich 2022 pozwala pokazać unikalne dziedzictwo każdego narodu poprzez uderzające detale projektowe. W głównym stroju Polski kunsztowna grafika na rękawach przedstawia gniazdo i pióra orła białego, będącego znakiem rozpoznawczym herbu Polski, w hołdzie stuletniemu symbolowi suwerenności i jedności Polski. Sport Czerwony i Biały, narodowe barwy Polski, świętuj pokój i honor.

Katar

Główny zestaw Kataru łączy Desert Maroon z białym ząbkowanym wykończeniem, aby odzwierciedlić flagę Kataru. Herb na górnej części klatki piersiowej podkreśla status państwa-gospodarza Kataru. Alternatywny zestaw przywodzi na myśl wybrzeże Kataru, a subtelna graficzna nakładka na perły nawiązuje do historii nurkowania pereł w przybrzeżnych atolach. W ruchu zestaw powinien przypominać burzę piaskową wirującą w suchym słońcu.

Arabia Saudyjska

Zielono-białe kolory zestawu Saudi 2022 inspirowane są flagą Arabii Saudyjskiej. Herb Saudyjskiej Federacji Piłki Nożnej (SAFF) przedstawia sokoła lub saqr w języku arabskim, który służy jako wielojęzyczne odniesienie do słowa piłka nożna. Alternatywny zestaw wykorzystuje interpretację całego nadruku, która opiera się na koncepcjach z brakujących zestawów z 2018 i 2020 roku, aby wywołać poczucie szybkości i śmiałości.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.