Connect with us

Świat

Sydney przeżywa najgorszy dzień pandemii 2021 roku dwa tygodnie po zamknięciu lock

Published

on

Dojeżdżający do pracy noszą maski na twarzach, gdy wchodzą do Dworca Centralnego po wdrożeniu nowych przepisów zdrowotnych w stanie Nowa Południowa Walia, gdy miasto zmaga się z epidemią koronawirusa (COVID-19) w Sydney w Australii 23 czerwca. 2021. REUTERS / Loren Elliott

  • NSW odnotowuje największy dzienny wzrost liczby spraw w tym roku
  • Urzędnicy wzywają mieszkańców do pozostania w domu
  • Premier mówi, że najbardziej zaludniony stan jest „przemianą piasku”

SYDNEY, 8 lipca (Reuters) – Australijski stan Nowa Południowa Walia (NSW) zgłosił największy dzienny wzrost liczby lokalnie nabytych przypadków COVID-19 w tym roku w czwartek, ponieważ urzędnicy walczą z rosnącą grupą wysoce zaraźliwego wariantu Delta w celu eksterminacji .

Wzrost liczby przypadków po dwóch tygodniach ciężkiej blokady w Sydney, największym mieście Australii, podniósł perspektywę dalszego przedłużenia ograniczeń, a urzędnicy obwiniają nielegalne wizyty rodzin za utrzymujący się wzrost liczby infekcji.

NSW zgłosiło 38 nowych lokalnych przypadków, w porównaniu z 27 poprzedniego dnia, z których 11 spędziło czas w społeczności, będąc zaraźliwymi.

Biorąc pod uwagę powolne przyjmowanie szczepionek w Australii, premier stanu NSW Gladys Berejiklian apelowała do mieszkańców o ograniczenie wizyt u rodziny i przyjaciół, powołując się na wysoce komunikatywną naturę plemienia Delta.

„To naprawdę ważne, abyśmy wszyscy pozostali na dobrej drodze i przestrzegali ostrzeżeń zdrowotnych, aby dać nam najlepszą szansę na wyjście z tej blokady na czas” – powiedział dziennikarzom w Sydney Berejiklian.

Berejiklian powiedziała, że ​​nie planuje przedłużenia obecnej blokady poza 16 lipca, ale ostrzegła, że ​​wybór wariantu Delta jest „nierealistycznym założeniem” w obliczu niskich wskaźników szczepień, a ludzie naruszający zasady dotyczące dystansu społecznego naruszają kontrolę.

Nieco ponad 9% ludzi w NSW zostało w pełni zaszczepionych, a około 29% otrzymało pierwszą dawkę.

Premier Scott Morrison powiedział, że rząd federalny zapewni odpowiednie wsparcie gospodarcze, jeśli blokada zostanie przedłużona, powiedział, że stan jest na “przesuwaniu piasku” i wezwał do cierpliwości.

READ  Izraelski żołnierz strzela i paraliżuje Palestyńczyka w sporze o generator prądu

„Wiem, że ludzie się męczą… są sfrustrowani. To wirus, z którym mamy do czynienia i który ma tendencję do ustanawiania własnych zasad ”- powiedział Morrison podczas telewizyjnej konferencji medialnej.

W Sydney, gdzie mieszka jedna piąta z 25 milionów mieszkańców kraju, od 26 czerwca obowiązuje ścisły pobyt w domu, co ogranicza swobodę przemieszczania się ludzi i zgromadzeń. Kontynuuj czytanie

WYELIMINUJ WIRUSA

Tymczasem Australijskie Stowarzyszenie Medyczne (AMA) ostrzegło władze NSW, aby nie znosiły żadnych zasad blokowania, zanim epidemia Delta zostanie całkowicie stłumiona.

„Dla Nowej Południowej Walii nie ma alternatywy dla eliminacji… nigdzie na świecie społeczność nie byłaby w stanie żyć z Deltą bez znaczących szczepień” – powiedział prezes AMA Omar Khorshid.

Niedawne infekcje zwiększyły całkowitą liczbę Sydney w tej epidemii do prawie 400, odkąd pierwszy przypadek odkryto ponad trzy tygodnie temu w kierowcy limuzyny przewożącym załogi lotnicze z zagranicy.

Australia, z prawie 30 900 przypadkami i 910 zgonami, radzi sobie znacznie lepiej niż wiele innych krajów rozwiniętych, jeśli chodzi o utrzymanie liczby COVID-19 na niskim poziomie. Jednak powolne wprowadzanie szczepień w tym kraju odebrało nieco uroku temu sukcesowi. Kontynuuj czytanie

Relacja z Renju Jose; Montaż przez Sama Holmesa i Richarda Pullina

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *