Świat nr 1 Djokovic wyrzuca Auger-Aliassime w ćwierćfinale Italian Open

Świat nr  1 Djokovic wyrzuca Auger-Aliassime w ćwierćfinale Italian Open

To był dokładnie ten rodzaj czołgania się, niszczenia mentalności przeciwnika i strzelania, które sprowadziły Novaka Djokovica do gry Wielkiego Szlema roku kalendarzowego w 2021 roku.

Spektakl, którego tak długo brakowało w tym roku, kiedy Djokovic nie zagrał, ponieważ nie był zaszczepiony przeciwko koronawirusowi.

Najwyżej sklasyfikowany Djokovic podniósł kibiców Foro Italico na nogi, zdobywając kilka niezapomnianych punktów w wygranym 7-5, 7-6 (1) meczu z Felixem Auger-Aliassime i awansem do półfinału Italian Open w piątek.

Zamykając długi rajd, Djokovic strzelił delikatnego zwycięskiego lobu z rotacją górną z bekhendu przez skaczącego Augera, aby przełamać serwis i prowadzić 4-2 w drugim secie.

Djokovic uczcił zwycięzcę Loba, podnosząc obie ręce nad głowę, a następnie gestykulując rękami, zachęcił ciasny tłum na Campo Centrale do głośniejszego wiwatowania.

„To był tenis na wysokim poziomie” – powiedział Djokovic. „Poprosił mnie o podniesienie poziomu i musiałem grać dobrze konsekwentnie”.

Trzymanie się pierwszego rankingu

Podczas gdy wciąż szukał swojego pierwszego tytułu w tym roku, zwycięstwo sprawiło, że Djokovic utrzymał się na pierwszym miejscu rankingu przez kolejny tydzień i znalazł się na szczycie French Open.

Drugi w tabeli Daniil Miedwiediew nie może już ominąć Djokovica, gdy rankingi zostaną zaktualizowane w poniedziałek.

ZEGAR | Djokovic przytłacza Auger-Aliassime:

Djokovic za dużo dla Auger-Aliassime, gdy Kanadyjczyk odpadł na Rome Open

Serb Novak Djokovic świętował w piątek swoje 999. zwycięstwo w karierze, pokonując w Rzymie Felixa Auger-Aliassime 7-5, 7-6 (1) z Montrealu.

Roland Garros wystartuje za dziewięć dni, a Djokovic przygotowuje się do swojego pierwszego w tym roku turnieju wielkoszlemowego po tym, jak został deportowany z Australii przed Australian Open.

Djokovic po raz pierwszy grał na dziewiątym miejscu z Auger-Aliassime i zajęło mu trochę czasu, zanim zaczął czytać mocny serwis Kanadyjczyka. Następnie zintensyfikował swoją grę i uderzył zwycięskiego zwycięskiego forhendu na krzyżowym korcie, aby przełamać i wygrać otwierającego.

Auger-Aliassime pokazał trochę na początku, kiedy strzelił zwycięskiego półwoleja bekhendowego i zakończył długi rajd w drugim meczu.

READ  Liga Narodów: Cristiano Ronaldo nie zagrał, Portugalia pokonała Chorwację

Ostatecznie jednak to Djokovic, który rozegrał swój 16. z rzędu w ćwierćfinale turnieju na kortach ziemnych, zdobył wszystkie duże punkty. Jak wtedy, gdy pokonał dwa smecze i odpowiedział dwoma defensywnymi lobami, zanim wszedł, by uderzyć zwycięzcę bekhendu na korcie podczas dogrywki.

Shapovalov nie radzi sobie z Ruud

Półfinałowym przeciwnikiem Djokovica będzie Casper Ruud, który pokonał Denisa Shapovalova 7:6 (7), 7:5.

Shapovalov wyeliminował w czwartek dziesięciokrotnego mistrza Rzymu Rafaela Nadala, który zmagał się z chronicznie kontuzjowaną lewą stopą.

ZEGAR | Shapovalov spada do Ruuda w prostych seriach:

Światek nr 1 Świątek pokonuje Andreescu i zdobywa 26 zwycięstwo z rzędu

Światowa nr 1 Iga Świątek z Polski pokonała Biancę Andreescu z Mississauga, Ontario 7-6(2), 6-0, wygrywając swój 26. mecz z rzędu i awansując do półfinału Italian Open.

Również zajmujący piąte miejsce Stefanos Tsitsipas zaserwował 10 asów, by pokonać Jannika Sinnera 7-6 (5), 6-2 i dotrzeć do trzeciego z rzędu półfinału Masters na glinie.

Tsitsipas spotyka się z Aleksandrem Zverevem w swoim trzecim półfinale w zeszłym miesiącu po tym, jak mistrz 2017 pokonał Cristiana Garina 7:5, 6:2.

Najlepiej położony Świątek przewyższa Andreescu

W kategorii kobiet Iga Świątek przedłużyła swoją zwycięską passę do 26 meczów, pokonując byłą mistrzynię US Open Biancę Andreescu 7:6 (2), 6:0.

Świątek w zeszłym roku nie mógł znaleźć się w pierwszej piątce. Teraz nauczyła się, jak wykorzystać swój niedawny sukces do zastraszania.

„Zajęło mi trochę czasu, aby nauczyć się, jak robić to poprawnie, jak wykorzystać passę lub ranking, aby wywierać presję na moich rywalach” – powiedział Świątek. „W zeszłym roku, kiedy miałem [a] lepsze umiejscowienie [than opponents], czułem się, jakby to było coś, co wywierało na mnie presję. Tym razem jest zupełnie inaczej”.

READ  Jakub Kiwior wyjawia Mikelowi Artecie swoją najlepszą pozycję w Arsenalu pomimo porozumienia z Polską

ZEGAR | Andreescu zostaje najnowszą ofiarą Świątka:

Ruud wygrywa zacięty mecz z Shapovalovem i awansuje na Italian Open

Norweg Casper Ruud przemknął obok Richmond Hill, Denisa Shapovalova z Ontario 7-6(7), 7-5 i awansował do półfinału włoskiego Open w Rzymie w piątek.

W sumie Świątek wypracował 27 zwycięzców w porównaniu z 12 Andreescu, wymieniając wszystkie sześć punktów przełamania.

– Czuję, że z każdym meczem gram coraz lepiej – powiedział Świątek. „Chociaż pierwszy set był dość wyrównany, miałem kilka wzlotów i upadków, czuję, że mogłem grać dobrze w ważnych momentach i odpowiadać w każdej chwili.

„Cieszę się, że drugi set był również solidniejszy, ponieważ pokazuje, że uczę się lekcji przez całą grę”.

Kanadyjka Bianca Andreescu (z prawej) podaje rękę Polce Idze Świątek po przegranym meczu ćwierćfinałowym w setach z rzędu podczas Italian Open w piątek. (Tiziana Fabi/AFP przez Getty Images)

Świątek próbuje wygrać swój piąty turniej z rzędu i obronić tytuł w Rzymie.

Ostatnią zawodniczką, która wygrała więcej kolejnych gier była Serena Williams w latach 2014-15, kiedy miała passę 27.

Przeciwniczką Świątka w półfinale będzie trzecia Aryna Sabalenka, która pokonała Amandę Anisimovą 4-6 6-3 6-2 i zdobyła swoje pierwsze zwycięstwo nad Amerykanką w pięciu próbach.

Jabeur, Kasatkina w półfinale

Wzrastał również niedawny zwycięzca Madrid Open, Ons Jabeur, który pokonał Marię Sakkari 1-6 7-5 6-1 w swoim dziesiątym zwycięstwie z rzędu. Jabeur spotyka Darię Kasatkinę, która awansowała 6-4, 3-2 z Kasatkiną po tym, jak Jil Teichmann odpadł z powodu kontuzji lewego uda.

Tsitsipas zachował spokój, podczas gdy prawie cała rzesza 10500 fanów kibicowała Sinnerowi, 13. w rankingu Włoch i uważanemu za przyszłego pretendenta do Wielkiego Szlema.

Ale 20-letni Sinner spadł do 0-12 w swojej karierze przeciwko rywalom z pierwszej piątki.

Sinner był leczony przez trenera fitness po skręceniu lewego biodra w ostatnim punkcie pierwszego seta.