Connect with us

Zabawa

Studio Liberator wprowadza na rynek platformę Trioscope Software Suite

Published

on

Trioscope, innowacyjna firma, która za tym stoi Wyzwoliciel (Netflix), Noc Cooters (produkowany przez George’a RR Martina) i Takeover (z udziałem Quavo) ogłosili wprowadzenie na rynek swojej opatentowanej platformy Trioscope, aby udzielać licencji na własną technologię zewnętrznym dostawcom treści.

Platforma oferuje szereg praktycznych narzędzi produkcyjnych i oprogramowania, które łączą ludzką wydajność ze środowiskami CG, umożliwiając filmowcom tworzenie atrakcyjnych, stylizowanych obrazów końcowych, które charakteryzują się szeroką gamą pomysłowych wyglądów, w tym powieściami graficznymi, obrazami malarskimi i nie tylko. Twórcy będą mogli skorzystać z tańszych i szybszych przepływów pracy w porównaniu z tradycyjnymi, wysokiej klasy, ciężkimi produkcjami CG na żywo. Narzędzia pomagają im opowiadać złożone historie oparte na postaciach, łącząc zróżnicowane występy aktorów z nieograniczonymi elementami grafiki komputerowej, w tym tłem, scenografią, rekwizytami, kostiumami, efektami i w pełni animowanymi postaciami.

Londyński dom produkcyjny Offy (Biały Król i nadchodzące Ostatni pracownikjedyna gra w konkursie na 78. Festiwalu Filmowym w Wenecji) i BreakThru Films z Polski (zdobywca Nagrody Akademii Piotruś i Wilk i zdobywcy nagrody BAFTA drogi Vincent!) są pierwszymi, którzy licencjonują platformę Trioscope na określone sekwencje w epickiej historii miłosnej reżysera Alexa Helfrechta, której premiera ma nastąpić w 2024 roku Zimowa wycieczka, na podstawie ponadczasowego cyklu pieśni Franza Schuberta. Gwiazdy filmowe John Malkovich, Jason Isaacs, Martina Gedeck i Ólafur Darri Ólafsson zostały przejęte przez Sony Pictures Classics dla kluczowych terytoriów, a mk2 Films zajmuje się dystrybucją międzynarodową. Trioscope Europe zapewni obsługę CG i VFX filmu.

Grzegorz Mandel

Aby zmaksymalizować ofertę platformy i zasięg globalny, Trioscope wykorzysta doświadczenie Grega Mandela, doświadczonego dyrektora ds. mediów i technologii, który będzie zasiadał w Radzie Doradczej, aby doradzać w zakresie strategii biznesowej, operacji i ekspansji platformy. Mandel był wcześniej dyrektorem operacyjnym globalnego działu animacji Technicolor, Mikros Animation, kreatywnej siły stojącej za przebojowymi tytułami Psi Patrol: Film oraz To Film SpongeBob: Uciekająca gąbka, Star Trek: Prodigy oraz The Boss Baby: Znowu w biznesie.

READ  WhatsApp umożliwia teraz przesyłanie historii czatów z Androida na iPhone'a

„Nasza rewolucyjna technologia napędza nieograniczoną wyobraźnię, która definiuje naszą markę i stojącą za nią wizję Wyzwoliciel i nasze obecne projekty Noc Cooters oraz Przejąćmówi LC Crowley, dyrektor generalny Trioscope. „Nasza nowa platforma została zaprojektowana, aby przekazać nasze narzędzia i procesy w ręce twórców treści na całym świecie i ożywić ich historie”.

Greg Jonkajtys, współzałożyciel i dyrektor kreatywny, dodaje: „Ponieważ niektórzy z najbardziej utalentowanych filmowców w branży widzą wczesne wyniki Wyzwolicielzdali sobie sprawę, że Trioscope może umożliwić realizację ich ambitnych projektów. Opracowaliśmy zaawansowane medium, które wykracza poza tradycyjne opowiadanie historii i otwiera zupełnie nową drogę rozrywki”.

Producent i współzałożyciel Oiffy, Jörg Tittel, mówi: „Nasza bardzo złożona seria nagrań została zaprojektowana tak, aby w pełni zanurzyć publiczność w żywych, oddychających romantycznych obrazach z początku XIX wieku i ponadczasowej muzyce Schuberta. Wyzwanie techniczne jest ogromne, zwłaszcza przy niezależnym budżecie. Nasza współpraca z Trioscope i ich narzędziami pozwoli naszym artystom poświęcić więcej czasu na zapewnienie każdemu obrazowi opieki i uwagi, na jaką zasługuje”.

Zastrzeżony pakiet zintegrowanych narzędzi platformy Trioscope obejmuje:

  • Scrimshaw, inteligentny system znakowania krawędzi i rekwizytów
  • Ether, poręczny system synchronizacji pejzażu dźwiękowego na planie
  • Nalewka, moduł do cieniowania komórek i wtyczka do posteryzacji
  • vPEN, wtyczka do generowania cząstek 2D/3D dla tekstur, pociągnięć pędzla, półtonów i ulepszeń cieniowania
  • Outline, wtyczka do dynamicznego wykrywania krawędzi
  • TimePainter, wtyczka umożliwiająca kalibrację zmiennej szybkości klatek
  • Obecnie opracowywany do użytku z Nuke’em Foundry

Aby stworzyć globalny ekosystem umożliwiający produkcje oparte na Trioscope, firma doda ograniczoną liczbę studiów efektów wizualnych i animacji do swojej certyfikowanej sieci platform Trioscope. Filmowcy, producenci, studia efektów wizualnych i studia animacji zainteresowani dodatkowymi informacjami na temat Trioscope, licencjonowaniem platformy lub zakwalifikowaniem się do sieci Certified Trioscope Platform Network powinni kierować wszystkie zapytania na adres [email protected] lub trioscopestudios.com/trioscope-platform.

READ  Z Polski na prerie północnej Dakoty: naukowiec dzieli się spostrzeżeniami na temat wiary, rodziny i wolności - InForum

Wiadomość jest następstwem niezwykle udanego roku dla firmy Trioscope, która odnotowała szybki wzrost dzięki niedawnej inwestycji BITKRAFT, Sony i innych, mającej na celu dalsze rozwijanie hybrydowego gatunku treści dla odbiorców na całym świecie. Firma niedawno powiększyła swój zespół zarządzający, dodając weterana animatora Johna Eversheda jako dyrektora ds. strategii i dodając do rady doradczej byłego szefa Roblox, Keitha Lucasa. Oprócz premiery Wyzwoliciel w serwisie Netflix, który osiągnął trzecie miejsce na świecie dla platformy, firma zakończyła produkcję krótkometrażowego filmu noc łydek, wyprodukowany przez George’a RR Martina, z udziałem Vincenta D’Onofrio, który również reżyseruje. Trioscope współpracuje również z wiodącą firmą muzyczną Quality Control, zajmującą się rozwojem i produkcją telewizyjną, która obejmuje również: Przejąćz Quavo.

Trioscope opracowuje oryginalne treści, współpracuje ze światowej klasy studiami i twórcami filmowymi oraz adaptuje własność intelektualną stron trzecich przy użyciu zastrzeżonej technologii. Zastrzeżony zestaw narzędzi Trioscope na nowo odkrywa sposób tworzenia treści, łącząc ludzką wydajność ze środowiskami generowanymi komputerowo, aby stworzyć wyjątkowe wrażenia wizualne wypełnione potężnymi ludzkimi emocjami i oszałamiającymi obrazami kinowymi. To jedyne medium, które nadaje fotorealistyczną warstwę ludzkim twarzom, ruchom postaci i akcji, umożliwiając filmowcom tworzenie potężnych, dramatycznych historii o dalekosiężnym zasięgu przy przystępnym budżecie. (www.trioscopestudios.pl)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.