Connect with us

Świat

Strzelanie do bizona: posty w mediach społecznościowych ujawniają rzekomą masową strzelankę, która spędziła miesiące planując rasistowski atak

Published

on

Rzekomy strzelec Payton S. Gendron z Conklin w stanie Nowy Jork, opublikował, że wybrał konkretny kod pocztowy w Buffalo, ponieważ miał on najwyższy procent czarnej populacji wystarczająco blisko miejsca, w którym mieszkał. Policja i inni urzędnicy opisali masowe strzelaniny jako przestępstwo z nienawiści.
Jego posty są początkowo pisane i udostępniane za pośrednictwem aplikacji czatu Discord Forum internetowe 4chan, podejrzany powiedział, że 8 marca trzy razy odwiedził sklep Tops Friendly Markets, aby sprawdzić układ i pory dnia, kiedy byli najbardziej zajęci klienci. Zaplanował swój atak na połowę marca, mówią posty, ale kilka razy go odkładał.

Władze twierdzą, że z 13 zastrzelonych osób 11 było czarnych. Podejrzany bandyta został aresztowany natychmiast po tym, a według władz jest pod nadzorem samobójczym po tym, jak nie przyznał się do morderstwa pierwszego stopnia.

• Wizyta Prezydenta: W Buffalo we wtorek Prezydent Joe Biden nazwany strzelaniną „Terroryzm krajowy – przemoc popełniana w służbie nienawiści i złośliwej żądzy władzy, która definiuje grupę ludzi z natury gorszą od każdej innej grupy”. Powiedział, że ludzie „muszą mówić tak wyraźnie i zdecydowanie, jak to możliwe, że ideologia białej supremacji ma nie ma miejsca w Ameryce”. On i pierwsza dama Jill Biden też odwiedziłem pomnik dla ofiar.
• Podejrzany odwiedził supermarket dzień przed atakiem: Gendron był w Tops Store w piątek, dzień wcześniej Strzelanina była „rekonesansem”, powiedział komisarz policji Joseph Gramaglia. Był również w mieście na początku marca, powiedział Gramaglia.
• Kierownik mówi, że kazała Gendronowi odejść: Kierownik operacyjny w sklepie powiedział ABC News, że widziała go w sklepie w piątek wieczorem i kazała mu wyjść, ponieważ wyglądało na to, że nęka klientów. Gendron, który siedział na ławce przed sklepem w kamuflażu, który miał na sobie w sobotę, wyszedł bez kłótni, Shonnell Harris Teague powiedział ABC. brat Teague, ks. Tim Newkirk, powiedział The Buffalo News że Gendron „udawał żebraka”, a Teague powiedział mu, że nie może tam żebrać.

• Atak byłby kontynuowany w innym miejscu, gdyby podejrzany nie został zatrzymany: Podejrzany miał inne „lokalizacje docelowe” w dalszej części drogi, powiedział szeryf hrabstwa Erie, John Garcia. Władze znalazły kolejny karabin i strzelbę w jego pojeździe, powiedział Garcia, który przypisał szybkie przybycie dwóch policjantów zapobieganiem dalszym atakom.

READ  Sprinter olimpijski z Białorusi szuka schronienia w Japonii z obawy przed uwięzieniem w domu

• Napis na broni palnej podejrzanego: CNN uzyskało zdjęcie dwóch rodzajów broni palnej w pojeździe podejrzanego strzelca, które nie zostały użyte w strzelaninie. Na pistoletach widnieją napisy, w tym fraza „White Lives Matter” oraz nazwisko ofiary przestępstwa popełnionego przez czarnoskórego podejrzanego.

• Film przedstawia strzelca, który przeprasza, ratując życie jednej osoby: Film uzyskany przez CNN i nakręcony podczas strzelaniny pokazuje strzelca celującego z pistoletu w mężczyznę leżącego zwiniętego w kłębek na ziemi w pobliżu pasa kasowego. Mężczyzna krzyczy „Nie”, a strzelec mówi „Przepraszam”, odwraca się i odchodzi. Film kończy się w tym momencie i nie wiadomo, co wydarzyło się później. Nie jest jasne, dlaczego wydaje się, że mężczyzna został oszczędzony, ani dlaczego strzelec przeprosił.

Prokurator bada uwagi dotyczące zabójstw w szkole i samobójstw: Prokurator okręgowy dla domniemanego okręgu rodzinnego bandyty z Buffalo powiedział Brianowi Toddowi z CNN, że „trudno powiedzieć”, czy należało zrobić więcej w czerwcu 2021 roku, kiedy podejrzany rzekomo wspomniał o morderstwie i samobójstwie podczas zajęć online. Prokurator hrabstwa Broome Michael Korchak powiedział, że jego biuro zbada zachowanie podejrzanego i jego relacje z krewnymi, nauczycielami i innymi uczniami w jego liceum.

Przekonania rasistowskie rzekomo szerzyły się w formie przekleństw

„Nadal badamy tę sprawę jako przestępstwo z nienawiści, federalne przestępstwo z nienawiści i przestępstwo popełnione przez rasistowskiego, brutalnego ekstremistę” – powiedział Stephen Belongia, agent specjalny odpowiedzialny za biuro terenowe FBI w Buffalo w komunikacie na niedzielną konferencję. .

Masakra następuje inne masowe strzelaniny w ostatnich latach w którym władze twierdzą, że podejrzany o białą supremację był motywowany nienawiścią rasową, w tym m.in El Paso, Teksas, Charleston, Karolina Południowai jak dotąd Norwegia oraz Nowa Zelandia.
Szef DHS, Mayorkas, mówi, że to „praktycznie niemożliwe”.  monitorować wszelką nienawiść w Internecie
W 180-stronicowej diatrybie powiązanej z podejrzanym, powiedział, że miał „świetny zamiennik„Teoria lub błędne przekonanie, że biali Amerykanie są „zastępowani” przez ludzi innych ras. Kiedyś pomysł marginalny, teoria zastąpienia stała się ostatnio tematem rozmów Prowadzący Fox News, Tucker Carlsonjak również inni prominentni konserwatyści.
Rok temu podejrzany wylądował na policyjnym radarze jako uczeń Susquehanna Valley High School, powiedzieli urzędnicy. Gendron zaangażował się w szkolny projekt zabójstwa i samobójstwa, który doprowadził do śledztwa policji stanowej, powiedział szeryf Garcia.

Centralny okręg szkolny Susquehanna Valley w poniedziałek nazwał to „złowieszczym” odniesieniem do samobójstwa za pośrednictwem wirtualnej platformy edukacyjnej w czerwcu. Chociaż groźba nie była konkretna i nie dotyczyła innych uczniów, instruktor natychmiast powiadomił administratora, który eskalował sprawę do policji stanu Nowy Jork, powiedział CNN rzecznik, dodając prawne ograniczenia dotyczące tego, co może powiedzieć więcej urzędników szkolnych.

READ  Europa zgadza się na ponowne otwarcie dla zaszczepionych gości

„Wezwano policję stanu Nowy Jork, udali się do rezydencji badanego w Conklin, przesłuchali go i zabrali do Binghamton General Hospital na ocenę psychiatryczną” – powiedział Korchak, prokurator okręgowy hrabstwa Broome.

To nie był rodzaj mimowolnego zobowiązania, jakie by było uniemożliwił podejrzanemu zakup bronipowiedział rzecznik policji stanowej Beau Duffy.

Gendron napisał o śledztwie w styczniowym poście na Discordzie. Napisał, że skończyło się, gdy powiedział śledczym, że jego pisma były po prostu głupią rzeczą, którą zrobił.

„Kolejnym złym doświadczeniem było pójście na szpitalną izbę przyjęć za wypowiedzenie (słowa) »morderstwa/samobójstwa« gazecie internetowej na lekcjach ekonomii” – czytamy w poście. Twierdził, że „wyszedł stamtąd, ponieważ utknąłem z historią o wyjściu z klasy i po prostu głupio to zapisałem”.

„Dlatego myślę, że nadal mogę kupić broń. To nie był żart, zapisałem to, ponieważ planowałem” – czytamy w poście.

Gendron twierdzi, że jego badanie zdrowia psychicznego trwało zaledwie 15 minut po wielogodzinnym czekaniu na izbie przyjęć.

Zapytany, czy uważa, że ​​podejrzanemu nie powinno się pozwolić kupować broni, biorąc pod uwagę problemy ze zdrowiem psychicznym, Korchak powiedział, że było to coś, czym ustawodawca musiał się przyjrzeć i powiedział, że może to być przypadek testowy.

Społeczność opłakuje utratę bliskich

Według policji 10 osób zabitych w sobotę miało od 32 do 86 lat były policjant którzy próbowali powstrzymać strzelca i wielu ludzi robiących zwykłe zakupy spożywcze.
Smutek i frustracja były nadal zauważalne wśród wielu, którzy przyszli do supermarketu, aby okazać szacunek i wsparcie.
"Nie mieliśmy zbyt wiele, a Ty zabrałeś to, co zostało"

„Jesteśmy kościołem w Buffalo. Jeśli jesteś czarno-brązową osobą, wiedziałeś, że ktoś został dotknięty” – powiedziała Phylicia Dove, właścicielka i aktywistka lokalnego biznesu. „To efekt białej supremacji. To nie był przypadek zdrowia psychicznego, to ktoś, kto celował w zubożałą społeczność mocno skoncentrowaną na biednych czarnych ludziach i złapał nas w najbardziej bezbronnym momencie”.

READ  „NYT”: Trump rozmawia z doradcami na temat możliwości ataku na Iran w ostatnich tygodniach jego kadencji Wiadomości ze świata

„Czuję się bardziej obrażony niż cokolwiek innego” – powiedział CNN mieszkaniec Darius Morgan. Morgan, który urodził się i wychował w Buffalo, powiedział o strzelcu: „Jak śmiesz tu przychodzić? Jak śmiesz nam to odbierać? Tutaj dorastaliśmy, to jest nasz dom, a oni weszli i go zniszczyli”.

Zgodnie z oświadczeniem jej biura gubernator Kathy Hochul zapowiedziała 2,8 miliona dolarów na finansowanie ofiar i ich rodzin. GoFundMe również skompilował lista zweryfikowanych zbiórek pieniędzy zatrudniony do pomocy po tragedii.

Steve Almasy, Laura Ly, Mark Morales, Shimon Prokupecz, Jason Hanna, Betsy Klein, Jenn Selva, Victor Blackwell, Amanda Watts, David Williams, Jamiel Lynch, Evan Perez, Brian Todd, Casey Tolan, Jennifer Hauser, Eric Levenson i Jon Von CNN Passantino przyczynił się do powstania tego raportu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.