Connect with us

Sport

Strażak uhonorowany za wymarzone polowanie | Wiadomości, sport, praca

Published

on

Zdjęcie pracownika / R. Michael Semple Wręcza nagrodę Strażaka Roku hrabstwa Mahoning Gio Melii, w środku, dyrektor generalny Vindicator Ted Snyder, po lewej, z kierownikiem ds. marketingu sponsora nagrody SERVPRO, Jima Standohara von Girarda.

CANFIELD – Gio Melia był wspierany przez swoją rodzinę, gdy we wtorek otrzymał tytuł Strażaka Roku 2021 w hrabstwie Mahoning przez The Vindicator.

„To nasza druga doroczna prezentacja Strażaka Roku” – powiedział dyrektor generalny Vindicator Ted Snyder. „I całe to wsparcie rodziny jest ważną rzeczą”.

Nagroda Etched Glass Award wręczona w Cardinal Joint Fire District Station 2 przy Herbert Road jest świadectwem silnej etyki pracy Melii.

„Gio na to zasługuje” – powiedział szef straży pożarnej CJFD Don Hutchison. „To strażak, który robi wszystko, o co prosisz – i nie tylko”.

Ojciec Melii, Antonio Melia Sr., powiedział, że jest dumny ze swojego syna i tego, co osiągnął.

Antonio dorastał na farmie we Włoszech, aw 1976 roku musiał sprzedać cztery krowy, aby udać się do Ameryki i rozpocząć nowe życie. Osiedlił się w rejonie Brownlee Woods w Youngstown i wychował dwóch synów, Antonio Jr. i Gio, oraz córkę Domenicę Latouf.

Brat i siostra byli również obecni na ceremonii wręczenia nagród.

Melia uczęszczała do szkół Boardman i była na drugim roku studiów zainteresowana medycyną.

„Uprawiałem sport i doznałem kontuzji kolana” – powiedział. „Potem zainteresowałem się medyczną stroną sportu i zostałem trenerem w liceum”.

W 2004 roku wstąpił do programu podchorążych Polskiej Straży Pożarnej. „Bycie częścią tego jeszcze bardziej wzbudziło moje zainteresowanie” – powiedziała Melia.

Ukończył Boardman w 2005 roku i ukończył kurs strażacki w Stark State College, który ukończył w 2008 roku. Kontynuował szkolenie jako strażak i otrzymał akredytację medycyny ratunkowej na Uniwersytecie Stanowym Youngstown. Na początku tego roku ukończył program Firefighter II, który rozpoczął w Centrum Kariery i Technicznego Hrabstwa Mahoning pod koniec 2000 roku.

READ  KSW 58 to legendy i przyszłe gwiazdy

Podczas gdy Melia miała na celu marzenie o pełnoetatowej straży pożarnej, wykonywała inne prace, aby zebrać pieniądze. Jego ojciec i rodzina również go wspierali.

„Wykonałem dwie prace, aby upewnić się, że może spełnić swoje marzenia” – powiedział Antonio Sr.

W 2013 roku Melia została zatrudniona jako przewoźnik w CSX-Bahn. Powiedział, że pieniądze są świetne, ale nie czuł się do tego powołany.

Opuścił kolej i zaczął pracować dla Valley Fire Department. Obecnie pracuje jako wolontariusz w Zachodnim Rezerwowym Połączonym Okręgu Straży Pożarnej (Polska) i pracuje w niepełnym wymiarze godzin w jednostkach straży pożarnej w Cortland, Sharon, Pensylwania i Cardinal Joint Fire District (Canfield). Jest również EMT w niepełnym wymiarze godzin w Lane LifeTrans.

Kończy szkolenie ratownika medycznego i wkrótce przystąpi do egzaminu końcowego. Gdy zostanie ratownikiem medycznym, jego marzenie o zostaniu pełnoetatowym strażakiem będzie łatwiejsze do zrealizowania.

„Tu działają straże pożarne w regionie. Potrzebują pełnoetatowych ratowników medycznych ”- powiedziała Melia. „Moim celem jest praca na pełny etat i będę na szczycie skoczni, kiedy ten test się zakończy”.

Nagrodę wręczyli Snyder i Jim Standohar z SERVPRO, którzy sponsorowali nagrody strażaka roku w hrabstwach Mahoning i Trumbull.

„Tribune/Vindicator zwrócił się do nas z prośbą o wsparcie Strażaka Roku” – powiedział Standohar. „Nasza działalność to rekultywacja ognia i wody. Stajemy za strażą pożarną i zajmujemy się renowacją. Mamy ogromny szacunek do tego, co robią strażacy. Kiedy poproszono nas o sponsorowanie nagrody, skorzystaliśmy z okazji.”

W ciągu ostatniej dekady Melia zdobyła wiele wyróżnień, ratowała życie i odpowiadała na prośby o pomoc. „Po prostu uwielbiam tam być” – powiedział. „Pomaganie społeczności czuje się dobrze, a każdy dzień jest gorączkowy. Żadne dwa dni nie są takie same. Zawsze dzieje się coś nowego.”

Otrzymuj najnowsze wiadomości i nie tylko w swojej skrzynce odbiorczej

READ  Odkupienie dla Pavlyuchenkova, gdy Rosja podnosi Puchar Billie Jean King

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *