Cristiano Ronaldo zwiększa rekord bramkowy Portugalii, Ukraina, Szwecja wygrywają duże zwycięstwa – międzynarodowe | Wiadomości piłkarskie

Cristiano Ronaldo poprawił swój międzynarodowy rekord strzelecki, gdy Portugalia pokonała Katar 3:0, podczas gdy Szwecja, Ukraina, Szwajcaria i inne kluczowe zwycięstwa wystartowały w wyścigu o eliminacje do Mistrzostw Świata.

Ronaldo pobił rekord 109 goli Irańczyka Ali Daei w zeszłym miesiącu, kiedy strzelił dwa gole przeciwko Irlandii, co dało mu 111 bramek.

Dodał 112. miejsce na stadionie Algarve przeciwko gospodarzom przyszłorocznych Mistrzostw Świata i strzelił strzał z bliskiej odległości lewą nogą po podaniu od kolegi z drużyny Manchesteru United, Diogo Dalota.

Obraz:
Ronaldo świętuje we własnym, niepowtarzalnym stylu

Fernando Santos znokautował Ronaldo w przerwie tuż przed tym, jak były obrońca Southampton Jose Fonte podwoił swoje prowadzenie. Rafael Leao, zastępca Ronaldo, uderzył w stolarkę, zanim Andre Silva strzelił gola w doliczonym czasie.

Grupa B: Isak zdobywa cud, gdy Szwecja pokonała Kosowo 3-0

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Alexander Isak strzelił ładnego gola dla Szwecji w eliminacjach do Mistrzostw Świata z Kosowem

Napastnik Alexander Isak strzelił gola światowej klasy, który zakończył się rzutem karnym Emila Forsberga i świetnym solo Robina Quaisona jako Szwecja przeszedł do wygranej 3-0 Kosowo w swoich kwalifikacjach do Mistrzostw Świata.

Gospodarze objęli prowadzenie po długim czeku VAR, kiedy Florent Haergjonaj trzymał piłkę, a skrzydłowy Forsberg w 29. minucie strzelił z rzutu karnego w prawy dolny róg.

Kosowo wierzyło, że wyrównało, gdy Vedat Muriqi w 57. minucie z bliskiej odległości wbił piłkę w bramkę.

Gol był jednak na spalonym, ku uldze szwedzkiego obrońcy Victora Lindelofa, który jest w domu z powodu zbliżających się narodzin drugiego dziecka.

22-letni Isak następnie postawił tłum na nogi dryblingiem i wystrzelił tuż po godzinie, podniósł piłkę z lewej strony i uderzył do środka, po czym wystrzelił nie do powstrzymania w prawy górny róg.

Zastępca Quaison w 79. minucie wyeliminował obronę Kosowa 3:0 i zapewnił sobie zwycięstwo, które pozostawia Szwedów na drugim miejscu z 12 punktami, o jeden mecz mniej od prowadzącej Hiszpanii. Kosowo jest czwarte z czterema punktami.

Grecja strzelił dwa gole za późno, aby wygrać Gruzja 2:0 i pozostaje na trzecim miejscu, trzy punkty za Szwecją.

Grecja i Szwecja mają przed sobą trzy mecze, z których pierwszy odbędzie się we wtorek w Sztokholmie.

Grupa C: Szwajcaria podejmuje kroki w kierunku finału

Szwajcaria przejęli drugie miejsce w grupie eliminacyjnej Pucharu Świata po wygranej Irlandia Północna 2-0.

Steven Zuber i rezerwowy Christian Fassnacht strzelili gole w doliczonym czasie gry pod koniec każdej połowy po tym, jak Irlandczycy zostali zredukowani do 10 mężczyzn.

Oba gole padły w przerwie, ale były słabą nagrodą za 25 prób Szwajcarii, siedem na bramkę, w grupie, w której wyższa różnica bramek lidera Włoch wciąż może być decydująca.

Irlandia Północna została zredukowana do 10 w 37. minucie, kiedy obrońca Jamal Lewis otrzymał drugą żółtą kartkę od słoweńskiego sędziego Slavko Vincica za zbyt długi czas po rzucie z autu.

Szwajcaria traci trzy punkty do Włoch i może wyrównać we wtorek, wygrywając z najniższymi punktami ligi Litwaktórzy zdobyli swoje pierwsze punkty w kampanii, trafiając Bułgaria 3-1 w sobotę.

Grupa A: Serbia daje nadzieję na finał

Serbia wzmocnili swoje nadzieje na miejsce w Pucharze Świata 2022 po tym, jak napastnik Dusan Vlahovic wygrał ledwo zasłużone zwycięstwo 1:0 po chwili indywidualnych umiejętności Luksemburg w parnym meczu eliminacyjnym Grupy A w sobotę.

Wynik plasuje Serbię na czele grupy z 14 punktami z sześciu meczów, o jeden więcej niż Portugalia, która ma jeden mecz w ręku. Luksemburg pozostał trzeci z sześcioma punktami z pięciu meczów.

Najważniejsze informacje o kwalifikacjach do Mistrzostw Świata między Azerbejdżanem i Irlandią

Callum Robinson zakończył tydzień kontrowersji kluczowym podwójnym Republika Irlandii po raz pierwszy wygrał mecz pod wodzą trenera Stephena Kenny’ego Azerbejdżan. Pozostają na czwartym miejscu, ale teraz mają tylko jeden punkt za Luksemburgiem.

Robinson trafił na pierwsze strony gazet przed meczem po tym, jak ujawnił, że pomimo dwukrotnego zarażenia się wirusem, nie zaszczepił się przeciwko Covid-19, ale z dwoma golami w pierwszej połowie zapewnił doskonałą odpowiedź na krytykę, którą otrzymał, tworząc warunki do 3 -0 zwycięstwo w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Baku.

Grupa D: Jarmołenko pomaga Ukrainie przeciwko Finlandii

Andrij Jarmołenko z West Hamu strzelił swojego 43. gola dla Ukrainy wspaniałym strzałem z krawędzi pola przeciwko Finlandii
READ  Ograniczenia pandemiczne w Polsce pozostają bez zmian - Pierwsze Wiadomości

Gole Andrija Jarmołenki i Romana Jaremczuka w pierwszej połowie dały Ukrainie zwycięstwo 2:1 nad Finlandią w eliminacjach do Mistrzostw Świata.

Napastnik West Ham United Yarmolenko dał gościom prowadzenie niecałe pięć minut po rozpoczęciu meczu, gdy minął fińskiego bramkarza z 20 metrów.

Napastnik Norwich City Teemu Pukki wyrównał dla Finlandii w 29. minucie, ale Ukraina ponownie objęła prowadzenie kilka minut później po bramce Jaremczuka.

Ukraina zajęła drugie miejsce w grupie D, osiem punktów za Francją z 12 punktami. Finlandia wyprzedza Kazachstan o pięć punktów.

Bośnia i Hercegowina wygrał pierwsze zwycięstwo w kwalifikacjach po raz piąty na żądanie, wygrywając 2-0 w Kazachstan.

Gole Smaila Prevaljaka w obu połowach przypieczętowały zwycięstwo z kazachską drużyną, która strzeliła tylko jeden strzał na bramkę podczas całego meczu.

Grupa I: Albania podtrzymuje marzenia na Węgrzech

Willi Orban z Węgier w walce z Sokolem Cikalleshi
Obraz:

Armando Broja strzelił 10 minut od czasu do czasu Albania oszałamiające zwycięstwo 1-0 na wyjeździe Węgry w Budapeszcie i mieć nadzieję na mało prawdopodobne kwalifikacje do Mistrzostw Świata.

Urodzony w Anglii Broja, wypożyczony z Chelsea do Southampton, strzelił po raz drugi z rzędu bramkę przeciwko Węgrom w grupie I po dramatycznym zwycięskim zwycięskim meczu pod koniec meczu w wygranym 1:0 meczu u siebie z Elbasanem w zeszłym miesiącu.

Mecz odbył się za zamkniętymi drzwiami w Puskas Arena po tym, jak Węgry zostały ukarane grzywną i wykluczone ze stadionu po rasistowskim obrażaniu angielskich graczy w ich eliminacjach do Mistrzostw Świata w zeszłym miesiącu.

Punkty utrzymały Albanię na drugim miejscu w grupie I, o jedno przed Polską, która pokonała San Marino 5:0 i cztery do liderów Angliakto łatwo wygrał w Andora.

Krzysztof Piątek świętuje po zdobyciu piątego gola dla swojej drużyny
Obraz:

Albania, niegdyś jeden z hitów europejskiego futbolu, teraz ma szansę zbliżyć się jeszcze bardziej do minimum miejsca play-off w marcu, jeśli we wtorek pokona Polskę w kolejnym meczu w Tiranie.

Gdzie indziej w grupie angielskiej, Polska pobity San Marino 5-0 w grupie I eliminacjach do mistrzostw świata w sobotę, ponieważ drużyna Paulo Sousy ma jeden punkt straty do drugiej w tabeli Albanii.

Karol Świderski dał gospodarzom prowadzenie po dziesięciu minutach strzałem głową z bliskiej odległości, a dziesięć minut później samobójczym golem San Marino po tym, jak obrońca Christian Brolli odbił podanie Kacpra Kozłowskiego.

Gospodarze powiększyli prowadzenie tuż po przerwie, gdy obrońca Tomasz Kędziora wbił piłkę w górną część siatki. Napastnik Adam Buksa strzelił bramkę w 84. minucie po strzeleniu hat-tricka przeciwko San Marino we wrześniu.

Krzysztof Piątek trafił do siatki w doliczonym czasie gry w swoim pierwszym meczu od czasu powrotu do zdrowia po kontuzji, która uniemożliwiła mu grę na Euro 2020.

Łukasz Fabiański zagrał dziś wieczorem ostatnie minuty swojej narodowej kariery przeciwko San Marino i otrzymał owację na stojąco, gdy opuścił boisko.

Grupa F: Dania ma 100-procentowy rekord

Duńczyk Andreas Skov Olsen świętuje po zdobyciu pierwszego gola swojego zespołu
Obraz:

Andreas Skov Olsen strzelił jednego gola i strzelił o dwa więcej niż Dania strzelił cztery gole dla Thrashingu w dominującej pierwszej połowie Moldova 4-0.

Skrzydłowy Olsen otworzył bramkę w 23. minucie dla Duńczyków, którzy przegrali z Anglią w półfinale Mistrzostw Europy, w 23. minucie.

Dziesięć minut później dośrodkowanie Olsena w polu karnym przez Denisa Marandiciego nie powiodła się, a kapitan Simon Kjaer strzelił z rzutu karnego w swoim 116. trafieniu w prawy górny róg, zdobywając rzadkiego gola w reprezentacji.

21-letni Olsen wykonał następnie rzut rożny w tylny słupek, dzięki czemu Christian Norgaard w 39. minucie strzelił swojego pierwszego gola w reprezentacji do 3:0.

Zwycięstwo plasuje Danię na szczycie grupy F z 21 punktami, z doskonałymi siedmioma zwycięstwami na siedem i bez straconych bramek, z siedmiopunktową przewagą nad drugą Szkocją. Mołdawia jest na dole szóstki z jednym punktem.

Najważniejsze wydarzenia w eliminacjach do Mistrzostw Świata pomiędzy Szkocją a Izraelem z Hampden Park

Scott McTominay pojechał do domu głęboko w czasie przestoju, kiedy Szkocja wyszedł od tyłu dwa razy, aby uderzyć Izrael 3-2 w sobotę i nie trać nadziei na pierwszy finał Pucharu Świata od 1998 roku.

Dramatyczne zakończenie kwalifikacji na Hampden Park i trzypunktowe zwycięstwo oznaczają, że Szkocja umocniła się na drugim miejscu w grupie F, awansując na 14 punktów, cztery przed trzecim Izraelem, na trzy mecze przed końcem.

Austria wygrał 2-0 w Wyspy Owcze, ale pozostają na czwartym miejscu w rankingu grupowym.