Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Strajk kobiet. Moment ataku gazowego na posłankę Barbarę Nowacką [ZDJĘCIA]

Published

on

W. W sobotę w Warszawie Narodowy Strajk Kobiet zorganizował kolejne protesty. Protestujący zebrali się na rondzie Dmowskiego już w 15, ale protest nie rozpoczął się od razu, ponieważ jego uczestników zidentyfikowała policja.

Strajk kobiet ok. 16 Zjazd z ronda Dmowskiego. Uczestnicy tuż po wejściu na Marszałkowską zostali zablokowani przez policjantów i radiowozy, uniemożliwiając im przejście przez ulicę. Podczas interwencji policja użyła gazu łzawiącego, a jednym z poszkodowanych był deputowany KO Barbara Nowacka.

Zdjęcia z całego zdarzenia trafiły do ​​mediów społecznościowych:

Pokazują Nowackiej, jak pokazuje policjantowi legitymację posła, a następnie policjant opryskuje go gazem bezpośrednio na twarz.

– Miałem miejsce w parlamencie, ale dostałem gaz. Myślę, że to pomysł policji, który ma onieśmielać, ale kobiety nie będą się bać – powiedziała Nowacka w rozmowie z TVN24.

Inne zdjęcia przedstawiają efekty użycia gazu oraz moment, w którym Nowackiej pomagali pobliscy ratownicy medyczni.

Poseł KO skomentował później całą sprawę na portalu społecznościowym: „W 102. rocznicę uzyskania przez Polki praw wyborczych zostałem zaatakowany gazem przez policjanta na wiecu na rzecz praw kobiet, z odległości około 30-50 cm w oczy. Nie tylko ja. Tak to jest traktowane ”. walka o prawa kobiet w Polsce. I to diabeł, że kobiety (pokazuję dowód osobisty jak na zdjęciu), ale obywatelki “

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się do newslettera Onetu, aby otrzymywać od nas najcenniejsze treści

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *