Connect with us

Świat

Statek uwalnia się, przewraca się w szkockim suchym doku; 25 rannych

Published

on

Statek uwalnia się, przewraca się w szkockim suchym doku;  25 rannych

Ratownicy twierdzą, że 25 osób zostało rannych po tym, jak duży statek przewrócił się w suchym doku w Szkocji

Policja i służby ratunkowe zostały wezwane do Imperial Dock w Edynburgu po otrzymaniu doniesień, że statek odłączył się od swojej pozycji.

Szkockie pogotowie ratunkowe poinformowało, że 15 osób zostało zabranych do szpitala, a 10 innych zostało opatrzonych na miejscu i zwolnionych. Lokalna policja wezwała społeczeństwo do unikania tego obszaru, aby umożliwić dostęp służbom ratunkowym.

Zdjęcia z miejsca zdarzenia pokazały, że statek przechylił się na bok pod kątem 45 stopni. Adam McVey, lokalny urzędnik, napisał na Twitterze, że został przełożony z powodu silnego wiatru.

76-metrowy (250-stopowy) statek, nazwany Petrel, był statkiem badawczym zakupionym wcześniej i wyposażonym przez nieżyjącego już współzałożyciela Microsoftu, Paula Allena. Wyposażony w technologię eksploracji głębin, Petrel poprowadził kilka głośnych misji mających na celu zlokalizowanie historycznych wraków statków, w tym odkrycie USS Indianapolis na Morzu Filipińskim w 2017 roku.

BBC poinformowało, że statek stał na kotwicy od 2020 roku z powodu wyzwań związanych z pandemią COVID-19.

READ  Prezydent Meksyku nie weźmie udziału w odbywającym się w USA Szczycie Ameryk z powodu wykluczenia Kuby, Nikaragui i Wenezueli
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *