Connect with us

Świat

Starcia wybuchają w północnym Afganistanie, gdy talibowie prowadzą rozmowy z byłymi wrogami

Published

on

Talibowie walczyli śmiertelnie Walcz z powstającymi siłami oporu w północnym Afganistanie, gdy w Kabulu postępowały negocjacje polityczne w sprawie szerszego rządu, a tysiące Afgańczyków próbujących uciec z lotniska w tym mieście pozostawało utrudnione.

Podczas gdy większość Afgańczyków Upadek wojska i sił bezpieczeństwa, niektórzy z najbardziej zagorzałych wrogów talibów wycofali się do doliny Panjshir na północny wschód od Kabulu, zobowiązując się do kontynuowania walki z jedynej prowincji kraju, która nie jest pod rządami talibów.

Należą do nich minister obrony upadłej republiki afgańskiej, Bismillah Khan Mohammadi; Wiceprezydent Amrullah Saleh, który twierdzi po prezydencie Ashraf Ghani. być prawowitym przywódcą Afganistanuporzucił swoje obowiązki i uciekł kraj 15 sierpnia; i Ahmad Massoud, syn słynnego dowódcy Panjshiri, Ahmada Shaha Massouda.

Filmy zamieszczone w mediach społecznościowych ukazywały ofiary i walki między siłami talibskimi a antytalibskimi milicjami w Andarabskiej Dolinie północnej prowincji Baghlan, graniczącej z Pandższirem, a także duże konwoje talibskich posiłków w zakupionych przez USA Fordach Rangersach i Humveesach, które podnoszą białą flagę ruch islamistyczny.

Podczas gdy milicje w Baghlan są sprzymierzone z siłami w Panjshir, działały niezależnie w ataku na talibów, powiedział Ali Nazary, szef stosunków zewnętrznych nowego Narodowego Frontu Oporu z siedzibą w Panjshir, który obejmuje około 1000 afgańskich komandosów wojskowych, którzy odmówili do poddania się temu, gdy reszta wojska się roztopiła i kilka helikopterów.

READ  Wyspy Kanaryjskie. Część klifu na wyspie La Gomera wpada do morza. Plaża i droga były pokryte [WIDEO] | Wiadomości ze świata
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *