Connect with us

technologia

Google zamyka aplikację telefonu Android Auto

Published

on

Android Auto jest najbardziej znany z uzyskiwania dostępu do telefonu z deski rozdzielczej samochodu, dzięki czemu możesz łatwo uzyskać dostęp do Map Google, aplikacji muzycznych i danych bez korzystania z telefonu. Ale od lat Google oferuje również możliwość korzystania z Android Auto bezpośrednio przez telefon, dla osób, które nie posiadają kompatybilnej deski rozdzielczej. Niedawno Google też było praca nad „trybem wspomagania jazdy” (Zdjęcie powyżej), który dotarł na początku roku z pewnymi opóźnieniami. Teraz, gdy Asystent Google jest wyłączony z trybu prowadzenia pojazdu, firma nie będzie już oferować starej wersji Androida Auto na telefonach z systemem Android 12.

Oświadczenie od Google udostępniono 9to5Google potwierdza ten plan. Tryb jazdy Asystenta Google to nasza kolejna ewolucja mobilnej jazdy ”- czytamy w oświadczeniu. „Dla osób korzystających z Android Auto w obsługiwanych pojazdach to doświadczenie nie zniknie. Osoby korzystające z telefonu (aplikacja mobilna Android Auto) zostaną przełączone w tryb jazdy Asystenta Google. Od Androida 12 tryb jazdy Asystenta Google jest zintegrowanym mobilnym doświadczeniem jazdy. Obecnie nie mamy żadnych dalszych szczegółów do udostępnienia”.

Zanim Google potwierdził tę zmianę, niektórzy właściciele Pixela z Androidem 12 otrzymali powiadomienie, gdy próbowali uruchomić aplikację Android Auto na swoich telefonach. Powiedział, że Android Auto jest teraz „dostępny tylko na ekranach samochodów” i zalecił wypróbowanie zamiast tego korzystania z Asystenta Google. Biorąc pod uwagę, że nowe środowisko Asystenta Google wyraźnie zajmie centralne miejsce w przyszłości, zmiana prawdopodobnie nie jest wielkim problemem dla większości ludzi. Jeśli jednak nie uaktualnisz telefonu do Androida 12, możesz przynajmniej na razie uruchomić aplikację Android Auto.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez naszą redakcję niezależnie od naszej macierzystej firmy. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

READ  Plotka: nowy iPad Pro pojawi się w marcu, grubszy 12,9-calowy model z mini wyświetlaczem LED
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *