Connect with us

Świat

Stany Zjednoczone walczą o liczenie swoich obywateli w Afganistanie, ponieważ Biden rozważa opóźnienie w wypłacie

Published

on

Z logistyką i warunkami na międzynarodowym lotnisku w Kabulu coraz gorzej, rząd Bidena przygotowywał się do współpracy z sojusznikami w celu wycofania się z Afganistanu w styczniu.

Co gorsza, problem jest spowodowany wyzwaniami szybsze niż oczekiwano przejęcie przez talibów. Departament Stanu nie wie dokładnie, ilu Amerykanów jest jeszcze na miejscu, chociaż niektórzy szacują, że w momencie rozpoczęcia ewakuacji było tam od 10 000 do 15 000, powiedziało kilku amerykańskich urzędników.

Prezydent Biden spotka się we wtorek wirtualnie z przywódcami Grupy Siedmiu Wiodących Narodów, aby omówić plany koordynacji i ewakuacji oraz potrzebę pomocy humanitarnej dla afgańskich uchodźców. W niedzielę pan Biden powiedział, że on i jego doradcy wojskowi będą dyskutować Przedłużenie okresu karencji 31 ​​sierpnia.

W odpowiedzi talibowie powiedzieli w bezpośrednich rozmowach ze Stanami Zjednoczonymi w Kabulu, że nie uznają przedłużenia ani nie zapewnią, że wojska przebywające w Afganistanie po 31 sierpnia nie zostaną zaatakowane.

Jake Sullivan, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego pana Bidena, powiedział w poniedziałek, że liczba Amerykanów na miejscu jest trudna do oszacowania, ponieważ wielu Amerykanów nie zarejestrowało się w ambasadzie, kiedy przybyli do Afganistanu, a wielu nie wymeldowało się, kiedy wyjeżdżali. „Teraz naszym obowiązkiem jest ich odnalezienie”, powiedział pan Sullivan.

READ  Lojalny piesek czeka na swojego właściciela przed szpitalem przez sześć dni
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *