Connect with us

technologia

ERC Barum Czech Rally Zlin Tematy rozmów – FIA ERC

Published

on

Tematy rozmów ERC Barum Czech Rally Zlin

Przed zbliżającym się w tym tygodniu Barum Czech Rally Zlín, trzecią rundą Rajdowych Mistrzostw Europy FIA 2021, oto tylko kilka z omawianych kwestii.

* Z punktem separacji Aleksiej Łukjanuk (Saintéloc Junior Team Citroën C3 Rally2) oraz Andreas Mikkelsen (Toksport WRT Škoda Fabia Rally2 Evo) w polowaniu na tytuł skupia się początkowo na dwóch najlepszych mistrzostwach. Mikkelsen nie ścigał się w Zlínie od 2012 roku – i rozpoczyna swój pierwszy rajd Jonas Anderson Co-drive – ale Lukyanuk był regularnym graczem przez ostatnie kilka sezonów, ponieważ konsekwentnie prowadził walkę, aby zostać bohaterem domu i wielokrotnym zwycięzcą Zlín Jan Kopeký (zespół rajdowy Agrotec Koda). Kopecký, mistrz ERC 2013, ocenia swoją walkę o zwycięstwo z Lukyanuk w 2016 roku jako jeden ze swoich najlepszych momentów w Zlínie. Jednak pomimo swoich osiągnięć obrońca Koda twierdzi, że dziewiąty absolutny triumf nie jest pewnikiem, ponieważ Czech jako główny problem podaje brak regularnych godzin siedzenia.

*Efren Llarena (Rally Team Spain Škoda) i członek Fabryki Talentów ERC-MICHELIN Miko Marcyk (ORLEN Team Škoda, na zdjęciu) mają doświadczenie w Zlínie i rozpoczynają wyścig po mocnych rajdach w rodzimej Hiszpanii i Polsce.

*Norbert Herzzig (Skoda Rally Team Hungaria) po powrocie na podium ERC w Rzymie jedzie na północ z Węgier do Zlina.

* Mistrz WRC3 i były pretendent do tytułu juniorów ERC3 Jari Huttunen przejmuje od Craig Breen jako główny kierowca rozwojowy zespołu MRF Tyres podczas swojego pierwszego startu w Zlín od 2017 roku. Fin rywalizuje w Hyundaiu i20 R5 i na podium ERC.

* Podobnie jak Llarena i Marczyk, Erik Cais kwalifikuje się również do programu ERC-MICHELIN Talent Factory Incentives, a mieszkaniec Zlína – i ambasador rajdu – będzie kolejnym kierowcą w swoim Yacco ACCR Team Ford Fiesta Rally2 po wygraniu polskiego rajdu Rzeszowskiego na początku tego miesiąca.

READ  Wyprzedaż Amazon w Czarny piątek 2020

*Filip Mareš (ACCR Laureta Auto Škoda Team) zdobył tytuł ERC1 Junior – i 100 000 € – kiedy uderzył Chris Ingram do zwycięstwa w kategorii w Zlínie w 2019 roku. Będzie jednym z pretendentów do podium po wygraniu trio w pierwszej trójce mistrzostw Czech w tym sezonie.

*Yoann Bonato (CHL Sport Auto Citroën) i Umberto Scandola (Hyundai Rally Team Italia) to nowicjusze w Zlínie, ale byli kierowcy wyścigowi Tomasz Kostka ma rodowód na Zlínskim podium. Kostka jest szwagrem czeskiej legendy rajdów i trzykrotnym zlińskim zwycięzcą Roman Kresta, którego drużyną o tej samej nazwie kieruje Kostkas Fabia.

* Po zdobyciu punktów podczas swojego debiutu w ERC w Rzymie w zeszłym miesiącu, czeski talent rośnie Dominik Štriteský może liczyć na wiedzę i wsparcie w domu, gdy rywalizuje dla ACA Škoda Vančík Motorsport.

*Kalum boskieDrugi start na asfalcie w swoim Motorsport Ireland Rally Academy Fiesta Rally2 to także jego debiut w Zlínie. Włoska obietnica Alberto Battistolli to kolejna nowicjuszka jak Hiszpan Luis Vilarino i Polska Igor Widłak. Jarosław Kołtuń, inny Polak wraca po 10 latach.

*Adam Březik, Věroslav Cvrček, Miroslav Jakes oraz Petr Semerád wzniosą swoją flagę narodową podczas Barum Czech Rally Zlín i zaliczą się do pierwszej dziesiątki. Březík, który wraz z Jakešem jest częścią Samohýl Škoda Team, zapisał się na swój domowy rajd w fabryce talentów ERC-MICHELIN i używał go do jazdy Caisem podczas zawodów downhillowych.

*Martin Vlčeks ostatni start Zlína w 2019 roku zakończył się ogromną krachem. W pełni wyzdrowiał i współpracuje z Hyundai Kowax Racing Petr Trnovec. Roman Odložilík (Technologia TRT) jest również stałym gościem w Zlínie Robert Adolf, Ondrej Bisah, Tomasz Kurka oraz Antonin Tlusťák, jednorazowy zwycięzca zawodów ERC.

*Albert von Thurn i taksówki wraca do ERC z opóźnieniem po nieudanej próbie startu w Rally di Roma Capitale po wypadku treningowym.

READ  Cyberpunk 2077 przewyższa liczbę pobrań na PS4 po powrocie sklepu Sony

* Młodszy Absolwent ERC Szymon WagnerNiedawny sukces na mistrzostwach Austrii pomógł mu zdobyć fundusze lub piąty start w Zlínie. Dwa lata temu zajęła mocne szóste miejsce i jest wysoko oceniana.

* Rekordowo startuje 10 uczestników ERC2, w tym trzech biegaczy Abarth Rally Cup, Robert Gobbin, Dariusz Poloski oraz Martin Rada. Lider ERC2 Dmitrij Feofanow prowadzi zgłoszenie w swoim zestawie Suzuki Swift Rally2. Łotewski kierowca nie tylko zmierzy się z oporem tria napędzanego Abarthem, ale także będzie walczył Wiktor Cartier (Toyota Yaris Rally2), panujący mistrz Tibor Erdi Jr, Csaba Juhasz (zarówno Mitsubishi Lancer Evolution X) jak i Michał Pryczek(Subaru Impreza STI) za wyróżnienie. Inni rywale są szybcy Finn Teemu Asunmaaktóry po raz pierwszy przywozi zestaw Škoda Fabia Rally2 do ERC. Proracing Rally Team, dla którego jeździ, użyje drugiej Fabii dla Litwy Serhij Potiiko.

* Młodszy mistrz ERC3 Ken Torn oraz Oscar Solberg odniosą sukcesy w ERC Junior w wyposażonym w Pirelli Ford Fiesta Rally3 prowadzonym przez M-Sport Polska, rywalizując o lukratywną nagrodę WRC.

* Spośród 19 kandydatów do ERC3, 10 jest zarejestrowanych do ERC3 junior points, a pięciu walczy o sukces w Clio Trophy by Toksport WRT, serii przyjazdów i jazdy Clio Rally5 na oponach MICHELIN. Pięć to Francuzi Bastien Bergounhe, rozrusznik punktów włoskich Andrea Mabellini, Argentyńczyk Paulo Soria, korsykański John Rossi oraz Yigit Timur z Turcji.

* Toksport WRT Jean-Baptiste Franceschi (Renault Clio Rally4), Nikołaj Landa (Ford Fiesta Rally4), Martin Laszló (Peugeot 208 Rally4) i Amaury Molle (Ford Fiesta Rally4) są jedynymi juniorami w ERC3 z doświadczeniem w Zlínie. Dla reszty – Alejandro Cachon, Nick Loof, Norbert Major, Ole Jr. Nore, Lider Sami Pajari i czeski talent Daniel Polášek – rajd staje się podróżą odkrywczą.

READ  Interfejs użytkownika systemu Windows 10 można ustawić na gruntowny przegląd

*Pep Bassas jest kolejnym zlińskim debiutantem i prowadzi w klasyfikacji ERC3 po zwycięstwie w swojej klasie w Rzymie, gdzie Łukasz Lewandowski oraz Adrienn Vogel obaj strzelili.

*Ekaterina Stratiewa jest zawodniczką ERC3 z dużym doświadczeniem w Zlínie, podczas gdy Bułgarka przygotowuje się do swojego 12. startu w zawodach.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *