Connect with us

Sport

St. Dom mianuje Andrew Pelletiera nowym dyrektorem sportowym

Published

on

Andrew Pelletier jest dyrektorem klubu sportowego Seacoast United Maine od 2015 roku i głównym trenerem drużyny piłki nożnej dziewcząt w Falmouth od 2012 roku.

Tylko specjalna oferta mogła przekonać 32-latka do rezygnacji z obu prac.

Andrew Pelletier został zatrudniony przez dyrektora sportowego St Dominic Academy. Andree Kehn/Sonnenjournal

Kiedy stanowisko dyrektora sportowego w St. Dominic Academy zostało otwarte, Pelletier skorzystał z okazji i natychmiast złożył podanie. To był jego cel zostaje AD od czasu ukończenia Thomas College.

St. Dom’s ogłosił w tym tygodniu, że zatrudnił Pelletiera do prowadzenia działu sportowego Świętych.

„Naprawdę nie mógłbym być bardziej podekscytowany” – powiedział Pelletier. „Po przejściu tego procesu złożyłem aplikację już pierwszego dnia ogłoszenia o pracę. Nie mogłem się doczekać rozmowy kwalifikacyjnej, a kiedy się dowiedziałem, zaproponowano mi pracę.

„Zawsze chodzi o opuszczenie pracy, którą kochasz i kocham Seacoast i każdej jesieni nie mogę się doczekać Falmouth, więc pójście do St Dom’s wymagało wielu emocji, aby iść tam, gdzie byłem. Poznaję wszystkich i widzę, jak mogę sprawić, by było to jak najlepsze doświadczenie.”

JP Yorkey, ustępujący dyrektor sportowy w St Dom’s i dyrektor kampusu szkolnego w Lewiston, jest zachwycony, że Pelletier nadzoruje programy sportowe Saints.

– Jest dla nas dobrym pasterzem – powiedział Yorkey. „Nasz pierwszy wybór z silnej puli kandydatów.”

Ma znaczące doświadczenie przywódcze na poziomie krajowym w Seacoast United i jest bardzo utalentowanym trenerem – dodał Yorkey. „Ma dobrą mieszankę. Pracując w sektorze prywatnym w SU, ma duże doświadczenie w budowaniu programów, ale rozumie tajniki”.

Yorkey został zatrudniony jako dyrektor sportowy St Dom w 2016 roku. W ostatnich latach przejął obowiązki oprócz dyrektora sportowego, ponieważ szkoła przeszła pewną reorganizację administracyjną. Pełnił funkcję tymczasowego dyrektora szkoły średniej w 2020 r. – tej zimy był również trenerem koszykówki dziewcząt, a następnie poprowadził szkołę przez wczesne etapy pandemii COVID-19 – dyrektor gimnazjum w latach 2020-21, a następnie jako zastępca dyrektora i dyrektor sportowy w zeszłym roku szkolnym.

READ  Angela Cortel 1931-2022 | Wiadomości, sport, praca

Zatrudnienie Pelletiera daje programom sportowym Świętych pełnoetatowego dyrektora sportowego i pozwala Yorkey w pełni skoncentrować się na przedszkolu St. Dom dla uczniów i nauczycieli piątej klasy.

– Teraz jestem tylko dyrektorem szkoły podstawowej – powiedział Yorkey. „To 100-procentowy pozytywny ruch. Uwielbiam St Dom’s, jest świetny i jestem gotów zrobić wszystko, co trzeba.”

Pelletier została zatrudniona jako trener w Seacoast w 2011 roku, zanim została pierwszą dyrektorką programu dla dziewcząt i ostatecznie dyrektorem klubu sportowego w Maine w 2013 roku. To Polak ma powiązania z St. Dom’s poprzez sportowców z wybrzeża, którzy uczęszczali do szkoły, i powiedział, że zna Yorkeya od wielu lat.

„Zająłem stanowisko w Seacoast i awansowałem tam w szeregach” – powiedział Pelletier. „Moja rodzina, żona i trójka dzieci, przeprowadziliśmy się do Polski trzy lata temu i jest to pozycja bliżej domu i możliwość pracy ze wspaniałymi ludźmi w St Dom’s. Znam wielu ludzi, którzy byli we Wspólnocie św. Doma. Czułem, że możliwość pracy tam będzie świetną okazją dla mnie i mojej rodziny i znajdę miejsce jako dyrektor sportowy.”

W Seacoast Pelletier powiedział, że zarządzał od 40 do 50 drużyn. Ten rodzaj doświadczenia z trenerami i zawodnikami jest podobny do jego nowej pozycji w St Dom’s.

„Po pierwsze, od dłuższego czasu mogę pracować z rodzicami i rodzinami” – powiedział Pelletier. „Czy na boisku, czy poza nim, czuję, że mój największy rozwój w Seacoast to praca z rodzinami – i negatywne sytuacje, które mogą się pojawić, ale większość z nich jest pozytywna. Po prostu możliwość pracy z ludźmi i tworzenia kultury. Moim ulubionym aspektem tej pracy lub poprzednich prac, takich jak ta, jest to, że mogę mieć wpływ na życie dzieci. Z niecierpliwością czekam na pomoc dzieciom i skierowanie ich we właściwym kierunku. „

READ  Widzew Łódź weźmie udział w rozgrywkach futsalowych

Oprócz zarządzania sportowcami i rodzinami, planowanie gier i sesji treningowych oraz zarządzanie obiektem to inne obszary doświadczenia, które Pelletier wnosi do swojej nowej pracy.

Wykorzystując to, czego nauczył się podczas pracy jako główny trener w Falmouth (a wcześniej rok w Polskiej Regionalnej Szkole Średniej), Pelletier chce zapewnić sportowcom i trenerom dobre doświadczenia w St. Dom’s.

„Chociaż nie będę trenerem, będę mógł porównać moje doświadczenia z tymi, które mają trenerzy, którzy dla mnie pracują” – powiedział Pelletier. „Jestem kimś, kto stawia graczy na pierwszym miejscu, dzieci na pierwszym miejscu i upewnia się, że jego doświadczenie daje trenerom dobre doświadczenie, a trenerzy, którzy mają dobre doświadczenie, z kolei pomogą graczom mieć dobre doświadczenie blisko”.

Pelletier ma rekord w sezonie zasadniczym 76-35-15 jako trener uniwersytecki, w tym 12-1-1 w poprzednim sezonie.

Pelletier powiedział, że planuje spotkać się z ludźmi w St. Dom w ciągu najbliższych kilku tygodni, aby zrozumieć szkołę i zobaczyć, czy można wprowadzić ulepszenia.

„Nie przychodzę i nie próbuję od razu zmienić świata” – powiedział Pelletier. Poświęcę trochę czasu i zobaczę, co robimy naprawdę dobrze, i zobaczę, gdzie możemy poprawić doświadczenie trenerów i zawodników. Przeprowadzę wiele rozmów i upewnię się, że zmiany, które musimy wprowadzić, są dobrze przemyślane. Po prostu zbierzę dużo informacji w ciągu najbliższych kilku tygodni”.


Skorzystaj z poniższego formularza, aby zresetować hasło. Jeśli podałeś adres e-mail swojego konta, wyślemy Ci e-mail z kodem resetowania.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *