Connect with us

technologia

Square Enix ogłasza stałą politykę dotyczącą pracy z domu dla większości pracowników

Published

on

Square Enix, studio, które za tym stoi Final Fantasy, Kingdom Hearts, i Cmentarni złodzieje Games twierdzi, że pozwoli większości swoim pracownikom pracować w domu na stałe. Polityka wchodzi w życie 1 grudnia i stanowi, że pracownicy są klasyfikowani jako „w domu” lub „w biurze”. W swoim komunikacie firma zakłada, że ​​od grudnia około 80 proc. Jej pracowników będzie zgłaszanych jako pracownicy domowi.

Firma podaje kilka powodów, dla których polisa stała się stała. Obejmuje to tworzenie „elastycznego i zróżnicowanego środowiska pracy”, wspieranie pracowników w „optymalnej równowadze między życiem zawodowym a prywatnym” oraz „zwiększanie produktywności”. Ma też nadzieję, że polityka pomoże lepiej przystosować się w przyszłości, czy to w przypadku katastrof, czy tylko w przypadku nowych modeli zatrudnienia.

Chociaż pracownicy są przydzielani do pracy w domu i biurze, wydaje się, że mają pewną elastyczność w pracy. Przebywanie w domu oznacza, że ​​pracownik pracuje w domu przynajmniej średnio trzy dni w tygodniu lub odwrotnie w przypadku pracowników biurowych. Pracownicy mogą zmieniać swój status co miesiąc. Niektórzy pracownicy muszą pracować w biurze w zależności od wykonywanej pracy – mówi Square Enix.

Firma ogłosiła, że ​​po raz pierwszy wdrożyła politykę pracy z domu w lutym w odpowiedzi na pandemię COVID-19, wraz z innymi inicjatywami, takimi jak rozłożone godziny pracy i konferencje online. W ankiecie 80 proc. Pracowników stwierdziło, że dobrze pracowali w domu.

Square Enix dołącza do rosnącej listy firm, które chcą umożliwić swoim pracownikom kontynuowanie pracy w domu, nawet jeśli problemy zdrowotne już ich nie wymagają. Ogłosił Twitter swoją stałą politykę pracy z domu w maju, podczas gdy Facebook tak powiedział Nawet połowa pracowników mogłaby pracować zdalnie na stałe w ciągu pięciu do 10 lat. Microsoft wydał podobne ogłoszenie w zeszłym miesiącu.

READ  Wywiad dotyczący Androida 11: pracownicy Google odpowiadają na nasze palące pytania
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *