Connect with us

technologia

Sprawdź, czy masz te stare produkty Apple, które mogą być warte tysiące

Published

on

Produkty Apple rzadko zyskują na wartości z biegiem czasu, ale kilka wybranych antyków sprzedaje się za tysiące w serwisie eBay.

Apple stało się technologicznym gigantem o wartości 2,2 biliona dolarów – jest drugą najbardziej cenioną firmą na świecie i znacznie wyprzedza Microsoft.

Pod przywództwem Steve’a Jobsa, a nawet po jego śmierci, Apple dotarł do miliardów ludzi, wyprodukował kultowe reklamy i na nowo wymyślił punkty sprzedaży detalicznej – a wszystko to samotnie, będąc w czołówce technologii do użytku osobistego.

Wraz z rozwojem firmy Apple rósł apetyt konsumentów na kupowanie nowych gadżetów.

Od lat rodziny na całym świecie gromadzą technologię Apple, która jest przestarzała w momencie, gdy trafia na półki.

Ale niektóre rzadkie edycje i dobrze utrzymane produkty trafiają na małą fortunę na eBayu – dowiedz się, czy siedziałeś na pokrytej Apple kopalnią złota.

iPod pierwszej generacji

Kiedy iPod pojawił się po raz pierwszy, był natychmiastowym hitem – stał się oknem na osobowość człowieka.

W biografii Jobsa Waltera Isaacsona wyjaśnia, że ​​kiedy urządzenie zostało wydane, wszyscy pytali się nawzajem: „Co jest na twoim iPodzie?” – nawet prezydent George Bush był pytany przez dziennikarzy o jego melodie w szczytowym momencie iPod manii.

Po upadku iPoda stał się pokoleniowym hitem i teraz może być wart tysiące.
REUTERS / Susan Ragan

Fabrycznie zapieczętowany iPod pierwszej generacji znajduje się na liście eBay za oszałamiające 23 000 USD – podczas gdy nieskazitelny iPod pierwszej generacji może być naprawdę rzadkim znaleziskiem, działający iPod może kosztować 1500 USD Etsy.

Macintosh 128K

Oryginalny komputer Macintosh był wyczynem projektowania, inżynierii i inżynierii marketing Doskonałość skupiona wokół produktu.

Cena wywoławcza została ustalona na 2495 USD, a Apple sprzedawało 70 000 sztuk rocznie pierwsze 100 dni.

Komputer Apple Macintosh 128K może kosztować ponad tysiąc, jeśli jest w dobrym stanie.
Komputer Apple Macintosh 128K może przynieść ponad 1000 USD, jeśli jest w przyzwoitym stanie.
Obrazy Getty

Lekko uszkodzony Macintosh może być kontynuowany eBay za 499,99 USD – ale ekspert mówi Wiadomości CNBC że inne jednostki kosztują od 1500 do 2000 dolarów.

READ  Fall Guys drażni nowe treści czymś, co nazywa się „Big Yeetus”

iBooka G3

iBook wygląda niezgrabnie według dzisiejszych standardów, ale jego zmodyfikowany wygląd i opcje kolorystyczne były wówczas nowatorskie.

Był to pierwszy laptop, który naprawdę korzystał z Wi-Fi i komputerów przenośnych.

iBook był hitem, kiedy pojawił się po raz pierwszy i był rewolucyjny.
iBook był hitem, kiedy pojawił się po raz pierwszy i był rewolucyjny.
Tylko zdjęcie przez Getty Images

iBook ma różne ceny na eBayu, w większości skulone 200 zł — ale dzwoni sprzedawca z kolekcją iBooków 1300 USD dla jednej z ich jednostek.

iPad pierwszej generacji

iPad został wprowadzony na rynek w 2010 roku, kiedy to błyskawiczne działania marketingowe popychały produkt do przodu.

Odcinek Modern Family z tamtego roku senior Sitcom, w całości obracający się wokół iPada – odcinek nazywał się „Game Changer”.

Linia iPadów nadal działa i jest zaktualizowana, co umniejsza wartość uznania poprzednich projektów – iPad pierwszej generacji w dobrym stanie technicznym może kosztować około 55 USD eBay.

iPod Shuffle pierwszej generacji

Inżynierowie pracujący nad iPodem Shuffle pracowali nad tym, aby ekran był coraz mniejszy – dopóki Jobs nie zalecił całkowitego usunięcia ekranu.

Jobs zauważył, że ludzie zarządzają własnymi bibliotekami muzycznymi — cokolwiek się pojawiło, postanowili włączyć urządzenie i słuchać.

Sprzedawanie Tasowania pierwszej generacji nie uczyni Cię bogatym — aukcja w serwisie eBay ma ją tylko za cenę 13 USD.

Produkty w nowym stanie zawsze przewyższają używane urządzenia – to dobry powód, aby kupić dowolny produkt Apple, nigdy go nie otwierać i mieć nadzieję, że za lata jego wartość eksploduje jako produkt vintage.

Jeśli masz starszą technologię Apple i intencje sprzedażowe, koniecznie sprawdź rynek – nie chcesz podcinać kawałka historii Apple.

Ta historia pierwotnie ukazała się na Słońce i jest tu powielany za zgodą.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.