Connect with us

Nauka

Spotkanie Ministra Edukacji i Nauki z Ambasadorem Argentyny w Polsce

Published

on

Minister Przemysław Czarnik spotkał się dziś, 15 września, z Panią Aną Marią Ramírez, Ambasadorem Argentyny w Polsce. Głównym tematem spotkania było wzmocnienie współpracy polsko-argentyńskiej w dziedzinie edukacji i nauki. Obie strony podkreśliły, że współpraca między naszymi krajami w tej dziedzinie jest ważnym i szerokim elementem stosunków polsko-argentyńskich.

Minister Edukacji i Nauki podkreślił znaczenie wymiany akademickiej we wzmacnianiu dwustronnych relacji między oboma krajami i społeczeństwami. Uczelnie i instytuty, a także naukowcy i studenci z Polski i Argentyny współpracują m.in. dzięki wsparciu krajowych agencji finansujących badania naukowe i mobilność międzynarodową.

Ambasador przypomniał stulecie nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Argentyną w 2022 roku. Rozmówcy zgodzili się, że wydarzenie będzie dobrą okazją do przeglądu dotychczasowej współpracy dwustronnej i oceny jej perspektyw na przyszłość.

Ambasador Ana Maria Ramirez potwierdziła zainteresowanie Argentyny prowadzeniem wspólnych badań i nawiązywaniem współpracy między instytucjami naukowymi. Podczas rozmowy Minister Edukacji i Nauki zachęcał stronę argentyńską do skorzystania z oferty Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

READ  Nauczyciele nauk społecznych dołączyli do USC Dornsife w roku akademickim 2020, przynosząc szereg nowych doświadczeń> Aktualności> USC Dornsife
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *