Connect with us

Sport

Sportowcy, którzy mogą szaleć trzy (lub cztery) na igrzyskach olimpijskich w Tokio

Published

on

Andy Murray, Wielka Brytania
Tenis: gra pojedyncza mężczyzn

Rafael Nadal jest jedynym zawodnikiem „Wielkiej Trójki” w tenisie męskim z indywidualnym tytułem olimpijskim, ale wycofał się z turnieju w czerwcu. Roger Federer też nie żyje (z powodu kontuzji kolana), podczas gdy Novak Djokovic powiedział po Wimbledonie, że ma „50-50” do udziału. Choć udział Djokovica uczyniłby go natychmiastowym faworytem, ​​to 34-letni Andy Murray przyjedzie do Tokio jako kolejny mistrz w singlu mężczyzn. Murray jest trzykrotnym zwycięzcą Wielkiego Szlema, ale jego ostatni ważny tytuł przyszedł na Wimbledonie w 2016 roku.

Lisa Carrington, Nowa Zelandia
Kajak/kajak: Ladies K-1 200m

Carrington, lat 32, jest jednym z najbardziej dominujący sportowiec olimpijski na świecie. W kajakowych singlach na 200 m, najkrótszym biegu sprinterskim w kajakarstwie, jest niepokonana od 2012 roku. Oprócz kolejnych złotych medali olimpijskich zdobyła również siedem mistrzostw świata w tej dyscyplinie.

Danuta Kozak, Węgry
Kajak/kajak: Ladies K-1 500m

Tak jak Carrington zdobywał kolejne tytuły olimpijskie w 200-metrowym sprincie kajakowym, tak Kozak zdobywał kolejne tytuły w biegu na 500 metrów. Jednak trzybramkowa oferta Kozaka jest kwestionowana przez Carrington, która w ciągu ostatnich kilku lat stale poprawiała swój występ na dystansie 500 m, a nawet pokonała Kozak w ostatnich Mistrzostwach Świata.

Jason Kenny, Wielka Brytania
Kolarstwo (tor): sprint mężczyzn
Laura Kenny, Wielka Brytania
Kolarstwo (pociąg): Omnium dla kobiet

Z 10 złotymi medalami Jason Kenny i Laura Kenny (z domu Trott) są brytyjską olimpijską parą. Jasonowi (sześć złotych, jeden srebrny) brakuje dwóch medali do zostania najlepiej utytułowanym olimpijczykiem w kraju i jednego złotego do zostania najlepszym wszechczasów w kraju. Laura (cztery złote medale) ma dwa medale do zostania najbardziej utytułowaną olimpijką w kraju. Ma już więcej złotych medali niż jakakolwiek inna kobieta z Wielkiej Brytanii, a biorąc udział w trzech imprezach w Tokio, jest możliwe, że prześcignie swojego męża i sama zostanie złotym medalistą w kraju. Obaj kolarze torowi przyjadą na olimpiadę z kolejnymi tytułami w poszczególnych konkurencjach – Jason w sprincie mężczyzn i Laura w omnium kobiet.

READ  Już tak nie wygląda. Zarażony Ronaldo zmienił się nie do poznania - o2
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *