Connect with us

technologia

Cyfrowy chip na paznokieć

Published

on

DUBAJ – Nowy rodzaj manicure pozwala klientom mieć pod ręką swoje cyfrowe dane i dzielić się nimi z innymi w ciągu kilku sekund.

W tym spa w Dubaju technicy specjalizują się w obcinaniu paznokci, a setki klientów już to zrobiły, w tym Hanane Spires, która powiedziała: „Teraz, jeśli jestem w hałaśliwym miejscu i chcę udostępnić swój Instagram lub media społecznościowe, powiedziałbym : „Zeskanuj mój palec!”

Mikrochip jest schowany pod ładnym lakierem i uszczelniony na paznokciu. Po bezprzewodowym połączeniu ze smartfonem dane są wysyłane w kilka sekund.

Nour Makarem, założyciel Lanour Beauty Lounge, stwierdził: „Ten chip działa teraz jak wizytówka. Dzięki niemu może pobrać swoją stronę internetową, swoje konta w mediach społecznościowych, swoje imię i nazwisko, swoje kontakty ”.

Makarem stworzył zaawansowany technologicznie gwóźdź, gdy pandemia pojawiła się jako eksperyment w mediach społecznościowych, aby pomóc w zdystansowaniu społecznym.

Podobnie jak karty kredytowe, mikroprocesor działa w technologii „near field communication”, która umożliwia szybkie, bezdotykowe połączenie z telefonem komórkowym.

Spires powiedział: „” To chwyt, jak mówimy. Jest to więc zabawa i radość z próbowania czegoś nowego. Czy to będzie przyszłość? Może.”

Twórcy mają taką nadzieję. Do tej pory złamali ponad 500 gwoździ i mają nadzieję wkrótce włączyć płatności zbliżeniowe.

Producenci mają nadzieję, że będą mogli używać mikrochipów również w restauracjach, aby serwery miały pod ręką cyfrowe menu. Twierdzą, że zastosowana technologia nie może być śledzona ani zhakowana, ale krytycy twierdzą, że za każdym razem, gdy nosisz urządzenie, które przesyła informacje bezprzewodowo, narażasz się na ryzyko prywatności.

READ  Wdowa po inteligentnej autostradzie domaga się, aby morderca jej męża nie został deportowany
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *