Connect with us

Świat

Spike w przypadku wariantów Omicron wystawia Europę na próbę

Published

on

LONDYN – Potwierdzone przypadki wariantu Omicron wzrosły w niedzielę w Wielkiej Brytanii i Danii, podsycając obawy naukowców, że już się rozprzestrzenił pomimo zakazów podróżowania i zwiększył obawy dotyczące nowych zakazów przed świętami.

Wariant koronawirusa wykryto w co najmniej 45 krajach na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych i znacznej części Europy zgłosić kilka nowych spraw w ostatnich dniach.

W niedzielę brytyjski urząd ds. zdrowia potwierdził, że obecnie wykrył 246 przypadków wariant – prawie podwaja całkowitą liczbę przypadków zgłoszonych w piątek. W Danii jest lokalne władze ds. zdrowia potwierdził, że było 183 znanych przypadków wariantu, ponad trzykrotnie więcej niż całkowita liczba podejrzanych przypadków zgłoszonych w piątek, i nazwał te liczby „niepokojącymi”.

Liczby są nieco przekrzywione, ponieważ oba kraje są powszechnie postrzegane jako liderzy w Sekwencjonowanie i testowanie genomu, więc znajdują wariant częściowo dlatego, że tak bardzo go szukają. Z kolei w Wielkiej Brytanii naukowcy skupiają się w dużej mierze na sekwencjonowaniu genomu na międzynarodowych podróżnikach i na kontakcie z osobami już zarażonymi wariantem Omicron – dwiema grupami, które były bardziej narażone na kontakt.

Mimo to z zapowiedzi jasno wynika, że ​​liczba przypadków Omicron szybko rośnie. Co to może oznaczać dla zdrowia publicznego pozostaje mniej jasne.

Pozostaje wiele pytań dotyczących tego wariantu, w tym dokładnie, jak jest zaraźliwy, jak dobre są przeciwko niemu szczepionki i jak prawdopodobne jest, że spowoduje poważną chorobę. Istnieją pewne wczesne dowody na to, że Omicron może powodować jedynie łagodną chorobę, chociaż obserwacje te opierały się głównie na przypadkach w RPA u młodych ludzi, u których na ogół rzadziej rozwija się Covid.

A teraz naukowcy twierdzą, że nie ma powodu, by sądzić, że Omicron jest niewrażliwy na istniejące szczepionki, chociaż mogą one okazać się mniej ochronne w nieznanym stopniu.

„W ciągu najbliższych kilku tygodni zobaczymy wiele dużych liczb w krajach na całym świecie” – powiedział dr. Michael Osterholm, dyrektor Centrum Badań i Polityki Chorób Zakaźnych na Uniwersytecie Minnesota. „I to nie powinno dziwić. Ten wirus po prostu zachowuje się jak wysoce zakaźny wirus oddechowy.”

„Gdy tylko znajdziesz kogoś, kto jest zarażony”, powiedział dr. Osterholm, „i zaczniesz patrzeć na jego kontakty lub środowisko, w którym się znajduje, po prostu znajdziesz o wiele więcej”.

Dr. Peter J. Hotez, dziekan Krajowej Szkoły Medycyny Tropikalnej w Baylor College of Medicine, powiedział, że znana liczba przypadków Omicron jest w tej chwili tak niska, że ​​trudno powiedzieć, ile będzie można uzyskać z tego wzrostu w Wielkiej Brytanii. i Danii. Powiedział, że kilkaset przypadków to wciąż „mały ułamek” około 44 000 nowych przypadków koronawirusa, które Wielka Brytania obserwuje średnio każdego dnia.

„Myślę, że ludzie chcą wiedzieć, czy Omicron wyprzedzi Deltę i jest to możliwe” – powiedział.

W tej chwili, powiedział dr. Hotez, nie ma wystarczających danych, by stwierdzić. Jeśli do końca przyszłego tygodnia Omicron będzie odpowiadał za 10 procent przypadków Delta, będę bardziej zaniepokojony – powiedział.

Ale jeszcze przed odkryciem nowego wariantu niektórzy eksperci ds. zdrowia publicznego wznieśli alarm, że ograniczenia w podróżowaniu obowiązujące w większości krajów Europy – niektóre z nich zostały wprowadzone przeciwko firmie Omicron – są nadal niewystarczające, aby powstrzymać wzrost zachorowań na koronawirusa.

Niektórzy ubolewali nad tym, co powiedzieli o kosztach zmniejszenia czujności narodów, i krytykowali brak ponownego wprowadzenia ograniczeń, takich jak noszenie masek w pomieszczeniach i dystansowanie społeczne oraz przypominanie ludziom, aby izolowali się, jeśli złapią wirusa.

Jeremy Farrar, dyrektor Wellcome Trust i były członek Rady Naukowej Rządu Wielkiej Brytanii, napisał w The Observer że powstanie Omicron było sygnałem, że „szokujące postępy” od początku pandemii są „marnowane”. Twierdził, że bogatsze narody skupiały się na „mignięciu” i „ukołysały ich myślenie, że najgorsza z pandemii jest już za nami”.

„Ten wariant przypomina nam wszystkim, że jesteśmy bliżej początku pandemii niż końca” – powiedział.

W niektórych częściach Stanów Zjednoczonych urzędnicy ds. zdrowia zauważyli również stały wzrost liczby przypadków Omicron. Wariant został odkryty w co najmniej 16 stanach: Kalifornia, Kolorado, Connecticut, Hawaje, Luizjana, Maryland, Massachusetts, Minnesota, Missouri, Nebraska, New Jersey, Nowy Jork, Pensylwania, Utah, Waszyngton oraz Wisconsin.

READ  Gigant Europy przygotowuje się do przewodzenia nowemu włoskiemu rządowi jedności

Niektórzy Amerykanie również stają się coraz bardziej nerwowi.

„Zwracamy baczniejszą uwagę na to, czego prawdopodobnie nie robiliśmy od jakiegoś czasu” – powiedział Rory Bakke, który mieszka w hrabstwie Marin w Kalifornii. „To zwiększyło naszą świadomość doniesień o objawach i ich zaraźliwości oraz nauki”. zgłoszone.”

Pani Bakke wyraziła frustrację niedawną groźbą.

„Czuję, że gdyby wszyscy po prostu postępowali zgodnie z wytycznymi, nie bylibyśmy w takiej sytuacji” – powiedziała. „Więc to jest zniechęcające.”

Wariant Omicron został po raz pierwszy zidentyfikowany w południowej Afryce pod koniec listopada. W sobotę Zambia stała się najnowszym krajem afrykańskim – obok RPA, Botswany, Nigeria i Ghana – Zgłoś przypadki.

Od samego początku nałożono szereg ograniczeń w podróżowaniu, aby spowolnić jego rozprzestrzenianie się, w tym w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Mimo to, przed niecierpliwie oczekiwanym sezonem podróży i dużymi zgromadzeniami, niektóre europejskie rządy niechętnie narzucały nowe, poważne ograniczenia krajowe, szczególnie biorąc pod uwagę zamknięcie w dużej części Europy zeszłej zimy. Wielu zamiast tego zdecydowało się ograniczyć podróże z zagranicy lub wymagać więcej testów dla podróżnych.

Jednak niektórzy obawiają się, że ograniczenia w podróżowaniu są przypadkiem zbyt późno.

„Myślę, że może to mieć miejsce, jeśli drzwi stajni zamkną się po tym, jak koń przejdzie” – mówi Mark Woolhouse, profesor epidemiologii chorób zakaźnych na Uniwersytecie w Edynburgu, który doradza rządowi. powiedział BBC.

Powiedział, że jest „za późno, aby znacząco zmienić przebieg fali Omicron”.

Do tej pory rząd Wielkiej Brytanii doradzał społeczeństwu, aby kontynuował swoje plany wakacyjne jak zwykle, pomimo nakłaniania ludzi do uzyskania szczepień przypominających. Dominic Raab, wicepremier Wielkiej Brytanii, nazwał to „najbezpieczniejszą obroną” w niedzielnym wywiadzie dla BBC.

READ  Yair Netanjahu posiada 1 milion NIS pomimo pozwu o zniesławienie

„Nasze przesłanie brzmi: Ciesz się Bożym Narodzeniem w tym roku” – powiedział. „Wprowadzenie szczepionki oznacza, że ​​możemy to zrobić”.

Henrik Ullum, szef duńskiego urzędu ds. zdrowia, powiedział, że spodziewa się, że wariant rozprzestrzeni się lokalnie, ponieważ 183 osoby już uzyskały wynik pozytywny.

„Obecnie utrzymują się łańcuchy infekcji” – powiedział w oświadczeniu, w którym widząc wariant Omicron u osób, które nie podróżowały lub nie miały kontaktów z podróżnikami.

Kraje europejskie podjęły w ciągu ostatnich kilku dni kroki w celu ograniczenia kontaktów społecznych, pomimo ogólnego wzrostu liczby przypadków.

Belgia wymaga od ludzi pracy w domu i nakazuje zamknięcie szkół tydzień wcześniej na Boże Narodzenie; Włochy zabroniły osobom nieszczepionym niektórych zajęć rekreacyjnych; a Irlandia ma zamknięte kluby nocne i ograniczone spotkania.

Niemcy mają wygnał nieszczepionych z dużej części życia publicznego. A jako wskazówkę powagi sytuacji rząd federalny, który ze względu na autorytarną historię kraju wahał się przed wprowadzeniem mandatów rządowych w związku z pandemią, planuje wprowadzenie obowiązkowych szczepień w przyszłym roku.

Niektóre narody już mają Widziałem odmowę do ograniczeń. W Austrii dziesiątki tysięcy demonstrowały w sobotę drugi weekend z rzędu przeciwko decyzji rządu o nałożeniu nowego, ścisłego zamknięcia i jego planom wprowadzenia obowiązku szczepień.

Eksperci wielokrotnie ostrzegali, że zrobiono zbyt mało, aby zwalczać wariant delta w całej Europie. W tym tygodniu powtórzyli te ostrzeżenia i wezwali do działania.

Michael Ryan, szef programu kryzysowego Światowej Organizacji Zdrowia, powiedział na konferencji prasowej w zeszłym tygodniu, że kraje europejskie powinny tej jesieni podjąć więcej środków ostrożności, aby chronić swoją populację.

„Musimy uzbroić się w cierpliwość, aby zrozumieć konsekwencje wariantu Omicron”, powiedział, „ale z pewnością mamy teraz do czynienia z kryzysem. A ten kryzys leży w Europie i napędza go wariant Delta.”

Teraz, powiedział, nadszedł czas, aby „wszyscy ponownie zobowiązali się do kontrolowania pandemii wielu szczepów lub wielu wariantów tego samego wirusa”.

Emily Anthes Udział w relacji z Nowego Jorku, Thomas Erdrink z Amsterdamu, Jasmina Nielsen z Kopenhagi i Holly Secon z Kalifornii.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *