Connect with us

Gospodarka

Spadki powróciły na Wall Street. Korekta trwa

Published

on

Spadki powróciły na Wall Street.  Korekta trwa

2020-09-10 22:05

publikacja
2020-09-10 22:05

Zdjęcie: jijomathaidesigners / Shutterstock

Po sesji wzrostowej czerwień spadków powróciła do powierzchni handlowej w Nowym Jorku. W centrum uwagi ponownie znalazły się największe firmy technologiczne.

Po Nastroje na Wall Street poprawiły się w środę niewiele zostało. Wydaje się, że giełda w USA nadal czeka korekta, która rozpoczęła się na początku tego miesiąca. W ubiegły wtorek Nasdaq spadł o 4,1%w Piątek o 1,3% (Amerykanie mieli dzień wolny w poniedziałek), a w ostatni czwartek o prawie 5%.

/ Banker.pl

Na początku czwartkowego posiedzenia zapowiedziano kontynuację odreagowania w środę. Presja ze strony sprzedawców okazała się jednak zbyt silna i ostatecznie główne indeksy nowojorskie zakończyły dzień znacznie poniżej progu. Nasdaq spadł o prawie 2% do 10919,59 punktów. S & P500 spadł o 1,76% i zakończył sesję na poziomie 3339 pkt. Dow Jones stracił ponad 400 punktów, co oznacza spadek o 1,45%.

Akcje wielkich firm technologicznych, których boom napędzał boom w ostatnich miesiącach, ponownie spadają. Akcje Apple zostały zdyskontowane o 3,3%, Amazon o 2,9%, Microsoft o 3,8%, a Facebook o ponad 2%.

„Przez kilka następnych dni będziemy musieli zmierzyć się z konfliktem między inwestorami próbującymi kupować akcje technologiczne a tymi, którzy wykorzystują wysokie zyski do realizacji zysków” – powiedział Rick Meckler z Cherry Lane Investments cytowany przez Reuters.

Wydaje się, że żaden z nich nie miał większego wpływu na losy czwartkowej sesji zgodnie z oczekiwaniami decyzja Europejskiego Banku Centralnegoani napływające dane makroekonomiczne. Jako kronikarz należy zauważyć, że liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych pozostała w minionym tygodniu na niezmienionym poziomie i nadal była bardzo wysoka i wynosiła 884 tys. Wynik ten był znacznie wyższy (tj. Gorszy) od oczekiwanych 846 tys.

Koncerny naftowe ponownie ważyły ​​na indeksach giełdowych. Akcje Exxon Mobil spadły o 2,5%, a Chevron o 2,4% po raporcie API wykazującym niespodziewany wzrost zapasów ropy naftowej w USA.

READ  Podatki i spadki. Organy podatkowe odmówiły dziecku prawa do zwolnienia

KK

Źródło:
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *