Connect with us

Nauka

SpaceX uruchamia we wtorek 60 kolejnych satelitów Starlink, przerywając pasję

Published

on

Falcon 9 wybucha 30 sierpnia.

SpaceX

Fani kosmosu byli ostatnio spragnieni akcji, a trzy duże misje były wielokrotnie czyszczone i odkładane w ciągu ostatnich kilku tygodni. Ale wcześnie we wtorek SpaceX ostatecznie zakończyło tę passę stał się znany jako #Scrubtober (wcześniej znany jako #Scrubtember) z uruchomieniem i wdrożeniem 60 nowych Satelity Starlink rakietą Falcon 9 z Cape Canaveral.

Ta misja Starlink była trzecim lotem generalnym rakiety Falcon 9. Wysłał astronauci Doug Hurley i Bob Behnken na orbitę w maju, a potem wystrzelił południowokoreańskiego satelitę w lipcu. Do tej pory SpaceX zdołał wystrzelić i wylądować tą samą rakietą do sześć razy.

Pierwszy stopień Falcona 9 wylądował ponownie na dronie Oczywiście, że nadal cię kocham na Atlantyku około 8,5 minuty po wystrzeleniu we wtorek. SpaceX donosi również, że złapał co najmniej jedną z połówek owiewek, które latały w dwóch poprzednich misjach.

Start, pierwotnie zaplanowany na wrzesień, był wielokrotnie przekładany, w tym dwa razy w zeszłym tygodniu z powodu dużych chmur w jednym przypadku i nieprawidłowego odczytu czujnika naziemnego w innym. Poniedziałkowe zarośla po raz kolejny obarczono winą pogodą.

Inne Misja SpaceX polegająca na wystrzeleniu satelity GPS Sił Kosmicznych USA był również wielokrotnie czyszczony, ostatnio w piątek. W międzyczasie, United Launch Alliance próbuje zdobyć jedną ze swoich rakiet Delta IV Heavy nad ziemią od sierpnia, ale opóźnienie nastąpiło co najmniej sześć razy.

Musk wyraził wyraźną frustrację z powodu serii peelingów w zeszłym tygodniu.

„Będziemy musieli wprowadzić wiele ulepszeń, aby mieć szansę na ukończenie 48 premier w przyszłym roku!” Musk napisał na Twitterze w piątek.

Musk z pewnością jest zadowolony, widząc złamane zaklęcie Scrubtober. Jak dotąd jest to 13. misja Starlink, a SpaceX planuje dziesiątki kolejnych w miarę rozwoju swojej szerokopasmowej mega-konstelacji.

READ  Wewnątrz bunkra, w którym odpowiedź Ukrainy na Grahama Nortona będzie gospodarzem Eurowizji
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.