Connect with us

technologia

Spaceit, Avast, LiveKid, Remato, HUGO.legal

Published

on

Europejska scena start-upów kwitnie: na rynek nieustannie napływają nowe pieniądze. Aby być na bieżąco z najnowszymi inwestycjami, innowacjami, przebojami i wstrząsami w każdy poniedziałek Wschodząca Europa oferuje praktyczne podsumowanie startupów w regionie, które w ciągu ostatnich siedmiu dni zakończyły rundy finansowania.


Zespół Spaceit. Zdjęcie: Spaceit.
Estoński start-up zajmujący się cyberbezpieczeństwem kosmicznym Spaceit zbiera milion euro

Start-up technologii kosmicznej z Tartu Spaceit właśnie zakończył udaną rundę pre-seed i otrzymał milion euro od Icebreaker VC.

Firma Spaceit została założona w 2015 roku i oferuje operatorom satelitarnym Mission Control as a Service (MCaaS), a także różnorodne symulatory zwiększające cyberbezpieczeństwo w sektorze kosmicznym.

Według firmy każdy z tych satelitów wymaga kompleksowego i bezpiecznego systemu komunikacji radiowej z coraz większą liczbą wystrzeliwanych satelitów, ale istniejące rozwiązania nie obsługują tej rosnącej liczby, mają szereg luk w cyberbezpieczeństwie i nie są skalowalne.

Ponadto Spaceit dąży do zmniejszenia budżetu na misje satelitarne nawet o 80 procent dzięki ofercie MCaaS, a tym samym do demokratyzacji dostarczania satelitów.

„Zespół Spaceit ma głębokie zrozumienie wymagań nowoczesnych operacji kosmicznych. Opracowali silną technologię, która zapewnia niezbędne usługi za ułamek kosztów alternatywnych i zapewnia lepszy zasięg sieci bezprzewodowej ”- powiedział Riku Seppälä z Icebreaker.


Pandemia zwiększyła zagrożenie włamaniami i uczyniła cyberbezpieczeństwo ważniejszym niż kiedykolwiek. Zdjęcie: Pexels.com
NortonLifeLock przejmuje czeski Avast o wartości 7,3 mld euro

Firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem z siedzibą w Pradze Avast ma zostać przejęty przez amerykańskiego konkurenta NortonLifeLock o wartości do 7,3 mld euro (8,6 mld USD).

NortonLifeLock nabędzie 100% udziałów firmy, a obecny dyrektor generalny Avast Ondrej Vlcek zostanie prezesem nowej firmy i członkiem zarządu.

„Masowy wzrost ataków był skierowany przeciwko wszystkim – firmom, małym firmom i konsumentom. Nadszedł czas, aby połączyć siły i przyspieszyć transformację całej przestrzeni cyberbezpieczeństwa ”- powiedział Vlcek.


Współzałożyciele LiveKid: Jakub Pawełski i Mateusz Kulesza. Zdjęcie: LiveKid
Polski start-up edtech LiveKid otrzymuje dwa miliony euro na platformę połączenia rodzic-przedszkole

LiveKid, startup Edtech, który łączy rodziców z placówkami opieki nad dziećmi, zebrał dwa miliony euro w rundzie nasiennej prowadzonej przez JR Holding i Nunatak Capital. Spółka zamierza wykorzystać nowe środki do przyspieszenia ekspansji na rynki europejskie, takie jak Hiszpania, Szwajcaria i Niemcy.

READ  Nowe skórki dla Radiant Entertainment System VALORANT: Walka wręcz, Duch, Upiór i więcej

Platforma założona przez Jakuba Pawelskiego i Mateusza Kuleszę ma już 150 tys. użytkowników miesięcznie i ponad 1300 placówek edukacyjnych. Rodzice mogą korzystać z tej platformy, aby łatwo komunikować konkretne potrzeby swoich dzieci i otrzymywać codzienne aktualizacje swoich dzieci za pośrednictwem filmów i zdjęć dostarczonych przez placówki opieki nad dziećmi.

Firma oferuje również usługi administracyjne, takie jak kontrole obecności, dzienniki i raporty, zamówienia żywności oraz opcje rozliczeń i płatności.

W Europie jest ponad 31 milionów dzieci poniżej szóstego roku życia, a dzięki szeroko rozpowszechnionej cyfryzacji w opiece nad dziećmi przewiduje się, że rynek, na którym gra LiveKid, do 2022 r. będzie wart 422,16 mld euro.

„W ciągu zaledwie trzech lat założyciele LiveKid opracowali świetną aplikację bez zewnętrznego finansowania, która podbiła polski rynek i przyniosła milionowe przychody. Wierzę, że dzięki dokapitalizowaniu LiveKid za kilka lat stanie się niekwestionowanym liderem rynku w Europie” – powiedział Jan Ciszewski z JR Holding.


Zespół Remato. Zdjęcie: Remat
Estoński start-up zarządzający budową Remato zbiera 1,4 mln euro

Kolejny start-up z Tartu ma w tym tygodniu dobre wieści nit i ogłosiła rundę zalążkową o wartości 1,4 miliona euro, prowadzoną przez londyńską firmę Passion Capital.

Założona w 2018 roku firma postawiła sobie za cel wspieranie cyfrowej zmiany w branży budowlanej. Tym, czym dla dużych generalnych wykonawców jest notowany na giełdzie Procore, Remato chce być dla mniejszych podwykonawców, którzy stanowią 95 procent prac na budowie i 80 procent całego światowego rynku budowlanego.

Oprogramowanie Remato umożliwia tym firmom łatwe planowanie i zarządzanie budżetami, pracownikami, materiałami i sprzętem w jednej aplikacji, która służy jako centralne źródło danych. Oprogramowanie zapewnia doskonałą świadomość sytuacyjną, umożliwiając współpracę w czasie rzeczywistym dla biur, pracowników terenowych i przedstawicieli klientów.

„Branża budowlana potrzebuje prostoty i nowoczesnego designu, aby osiągnąć masową adopcję oprogramowania. Uważamy, że doświadczenie użytkownika powinno być o wiele większym priorytetem, ponieważ od tego zależy przyjęcie na pierwszej linii. Pomaga tradycyjnemu przemysłowi o niskiej technologii stać się całkowicie cyfrowym ”- mówi współzałożycielka i dyrektor generalny Madis Lehtmets.

READ  WORLD OF HORROR ukaże się latem 2023 roku na PS5, PS4, Switch i PC

Firma ma już setki klientów w Skandynawii i krajach bałtyckich, a teraz planuje ekspansję na rynek brytyjski.


Założyciele HUGO.legal Age Viks, Erki Pisuke, Artur Fjodorov z dyrektorem zarządzającym Superangel Rainem Rannu (po prawej). Zdjęcie: HUGO.legal
Estoński start-up legaltech HUGO.legal podpisuje z rządem umowę o wartości 3,5 mln euro

HUGO.legal podpisał umowę o dotację o wartości 3,5 mln EUR z rządem estońskim na świadczenie niedrogich usług prawnych dla mieszkańców Estonii. Jako spóźniona inwestycja w nasiona, planuje teraz zebrać 1,5 miliona euro na sfinansowanie ekspansji na nowe rynki w UE i Afryce.

Założona w 2019 roku z misją, aby usługi prawne były dostępne dla każdego. HUGO.legal stosuje podejście rynkowe oparte na „gospodarce współdzielenia” z prawnikami, którzy oferują usługi do trzech razy tańsze niż średnia rynkowa stawka godzinowa.

Oferuje również usługi Lawbots-as-a-Service, rozszerzając dostęp do niedrogich i bezpłatnych usług prawnych dla potrzebujących. Firma wspiera również pracę prawników, zapewniając im wydajniejsze narzędzie do zarządzania klientami, automatyzację pracy oraz asystenta Lawbota, aby zminimalizować ich godziny niepodlegające rozliczeniu.

„Osiemdziesiąt procent światowej populacji nie może pozwolić sobie na poradę prawną ze względu na jej wysoką cenę. HUGO jest tutaj, aby zminimalizować niesprawiedliwość, jaką ludzie cierpią z powodów ekonomicznych. Jesteśmy absolutnie zachwyceni, że rząd Estonii wspiera dostęp do wymiaru sprawiedliwości dla mieszkańców Estonii na wyższym szczeblu. Mam nadzieję, że inne kraje pójdą w ich ślady ”- powiedział założyciel i dyrektor generalny Artur Fiodorow.

Od maja 2021 r. mieszkańcy Estonii o dochodach brutto poniżej 1200 euro (odp.

Firma HUGO.legal została założona przez szeregowych przedsiębiorców Artura Fjodorova, Erki Pisuke i Age Viksa. Do tej pory firma świadczyła bezpłatne i przystępne cenowo usługi prawne dla ponad 50 000 klientów – około 4% populacji Estonii.


W przeciwieństwie do wielu platform informacyjnych i informacyjnych Wschodząca Europa można czytać i zawsze będzie. Tutaj nie ma paywalla. Jesteśmy niezależni, nie jesteśmy związani ani nie reprezentujemy żadnej partii politycznej ani organizacji korporacyjnej. Chcemy jak najlepiej dla wschodzącej Europy, niczego więcej i niczego mniej. Twoje wsparcie pomoże nam dalej rozprzestrzeniać ten niesamowity region.

READ  Raper Desiigner aresztowany za obnażanie się w samolocie i szukanie pomocy duchowej

Możesz pomóc tutaj. Dziękuję Ci.

Emerging Europe wspiera niezależne dziennikarstwo

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *