Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Sony kupuje Crunchyroll

Published

on

2020 rok, a zwłaszcza pandemia z nim związana jeszcze bardziej wpłynął na znaczenie internetowych mediów. Ogromnym powodzeniem cieszą się obecnie zarówno gry online, automaty kasyno owoce, jak i serwisy streamingowe. Zwłaszcza te drugie jak HBO, Netflix czy Spotify mogły się pochwalić rekordową ilością użytkowników. Nie dziwi zatem fakt, że powstają inne takie strony, jak i giganci wykupują obecnie funkcjonujące serwisy. Świetnym tego przykładem jest Crunchyroll, który właśnie został przejęty przez Sony.

Czym jest Crunchyroll?

Opisywany przez nas serwis Crunchyroll założony został w 2006 roku. Od początku można znaleźć na nim strumieniowane materiały z kategorii anime. Na samym początku strona ta działała nielegalnie, jednak w 2009 roku udało się jej właścicielom podpisać umowę z TV Tokio, dzięki czemu z serwisu zniknęły pirackie materiały. Te zaś zostały zastąpione przez legalne dzieła oparte na licencjach. Od 2018 roku Crunchyroll należał do firmy Otter Media, która z kolei wchodziła w skład korporacji WarnerMedia. Miłośnicy anime mogą tutaj liczyć na największy na świecie legalny dostęp do wielu mniej lub bardziej znanych dzieł. Łącznie w bibliotece znajduje się ponad 1000 tytułów! W serwisie dostępny jest bogaty wybór poprzednich sezonów wielu anime, jak i można liczyć na nowe odcinki prosto z Japonii. Ponadto wśród nich pojawiają się także cenione przez krytyków Crunchyroll Originals, czyli filmy i seriale produkowane przez sam serwis.

W bibliotece znajdują się tak znane w kręgu anime dzieła jak Tower of God, Naruto Shippuden, My Hero Academia, Bizarre Adventure JoJo, Digimon Adventure tri, Sword Art Online, Great Teacher Onizuka. Z serwisu można korzystać za darmo, jednak wiele odcinków czy filmów poprzedzonych jest blokami reklamowymi. Aktualnie można skorzystać z kilku wersji napisów, wśród których znajduje się angielski, hiszpański, niemiecki czy portugalski. Brak obecnie informacji, czy dostępna będzie także wersja polska. W 2019 roku zapowiedziano wejście serwisu na nasz rynek, jednak wciąż to jeszcze oficjalnie nie nastąpiło. Można jednak już w przypadku płatności korzystać ze złotówek. Wiąże się to z tym, że serwis ten posiada także konto premium. Za 39 złotych miesięcznie otrzymujemy tutaj konto do obsługi na 4 urządzeniach: w tym konsolach i urządzeniach mobilnych. Ponadto konto premium zapewnia oglądanie materiałów bez reklam, nieograniczony dostęp do całej biblioteki Crunchyroll, jak i również emisję nowych odcinków zaledwie godzinę po ich oficjalnej premierze w Japonii.

READ  Trump mówi, że "prawdopodobnie" przeniesie wojska z Niemiec do Polski

Wielka transakcja

Sony zdecydowało się niedawno zakupić usługę strumieniowania anime, a wartość całej transakcji wyniosła aż 1,175 miliarda dolarów. W wyniku tego Crunchyroll stanie się częścią Sony Funimatio. W ten oto sposób amerykański gigant stanie się dominującą marką w zakresie strumieniowania anime na całym świecie. Dysponować będzie bowiem 2 wielkimi serwisami, które znacząco przewyższają to, co jest w stanie zaoferować choćby Netflix w dziedzinie mangi i anime.

Sony przejmuje zatem Crunchyroll, który posiada dziś aktywnych ponad 3 miliony abonentów. Ponadto ma także przeszło 50 milionów obserwatorów, jak i również ponad 90 milionów zarejestrowanych w systemie użytkowników. Sam ten fakt świadczy o tym, że mamy do czynienia z wielkim fenomenem, który jednak nie jest tak zauważalny nad Wisłą. Zdaniem samego Sony transakcja ta wpłynie na popularyzację tego medium w nadchodzących latach. Amerykański gigant zapewnić może przecież o wiele więcej wykupionych licencji, co jeszcze bardziej poszerzy bibliotekę serwisu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *