Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Pomocne sztuczki psychologiczne, które warto znać

Published

on

Psychologia jest dziedziną nauki, którą z całą pewnością warto się zainteresować. Jej zagadnienia potrafią wciągnąć na długie godziny. To, jak funkcjonuje człowiek, jest wręcz fascynujące! W tym artykule pokażemy kilka tak zwanych trików psychologicznych, które będziesz mógł wykorzystać w codziennym życiu. Ostrzegamy, że wszystkie z nich mogą okazać się naprawdę pomocne!

Czasami wyszukujemy w sieci różne zagadnienia. Mogą to być „polskie kasyna”, innym razem zaś „najlepsze sztuczki psychologiczne”. Poniżej przedstawiamy to, co najciekawsze.

Jak przekonać innych do zrobienia tego, czego potrzebujesz?

Czy wiedziałeś, że możesz przekonać drugą osobę do zrobienia Ci przysługi? Mamy na to 2 sprawdzone sposoby:

  • Metoda od drzwi do drzwi – jeśli najpierw poprosisz drugą osobę o zrobienie dla ciebie drobnych rzeczy, będzie ona bardziej skłonna zrobić to, o co ją poprosisz.
  • Metoda odwrotna – możesz także zastosować powyższy pomysł w odrobinę inny sposób. Jak? Wystarczy poprosić drugą stronę o zrobienie czegoś niemożliwego. Oczywiście taka osoba może zdecydowanie odmówić, ale łatwiej jej będzie zgodzić się na wykonanie innej, prostszej czynności.

Kilka trików, które pomogą w rozmowie o pracę

Pierwszą podpowiedzią będzie ta związana z rozmową rekrutacyjną. Doskonale wiemy, że to bardzo ważny moment w naszym życiu. Pamiętaj o dobrym rozpoczęciu spotkania – powitanie, uścisk dłoni, wymiana oczu, otwarcie pozycji ciała, uśmiech. Siła takich póz jest ogromna i dzięki nim możesz wpływać na emocje swoje, jak również innych osób. Pamiętaj także, że jeśli okazujesz szczerą radość, spotykając się z innymi ludźmi, w pewnym momencie odpowiedzą tym samym. Czy wiedziałeś, że jeśli twoje ręce są ciepłe, kiedy kogoś witasz, automatycznie staniesz się dla tej osoby bardziej atrakcyjny? Skorzystaj z tych porad i ciesz się udaną rekrutacją!

READ  Najwięcej pieniędzy w historii odpłynęło z depozytów

Jeszcze kilka ciekawostek!

  • Fizyczny objaw stresu to szybki oddech i przyspieszone bicie serca. Kiedy jesteś pod presją, postaraj się powiedzieć sobie: Moje ciało jest gotowe do dalszego działania. To nie jest żadna presja. Liczne badania pokazują, że jeśli traktujemy problemy jako wyzwania, a nie zagrożenia, możemy je lepiej rozwiązywać.
  • Ludzie nie będą pamiętać, co dla nich zrobiłeś, ale będą pamiętać, jak się przez Ciebie czują.
  • Jeśli uśmiechniesz się sztucznie, od razu poczujesz się lepiej. Nie masz dobrego humoru? Spróbuj go zmienić taką właśnie metodą.
  • Masz problem z porannym wstawaniem? Budzik to Twój największy koszmar? Gdy alarm się włączy, natychmiast usiądź i krzyknij „O tak!” Taka dodatkowa dawka endorfin będzie jak najbardziej pomocna.
  • Jesteś rodzicem? Daj swojemu dziecku wybór, aby mógł kontrolować sytuację, na przykład pytając podczas zakładania butów: „Czy chciałbyś założyć buty lub sandały ze Shreka?” Dzięki temu maluch nauczy się szybciej podejmowania przemyślnych decyzji.

Ludzka psychika jest naprawdę złożonym zagadnieniem. To tylko mały wierzchołek całej, ogromnej góry lodowej. Z całą pewnością warto zagłębić się w tym temacie. Na temat tych wciągających treści napisano naprawę wiele książek oraz przeprowadzono już setki badań. Każde z nich pokazuje nowe, nieznane wcześniej aspekty. Dobrze więc korzystać z informacji, które mamy praktycznie na wyciągniecie ręki. Oczywiście z całą pewnością odradzamy jakichkolwiek manipulacji. Mogą one negatywnie wpłynąć na Twoje relacje. Natomiast rozsądne korzystanie z przedstawionej wiedzy jak najbardziej będzie w stu procentach przydatne.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *