Connect with us

Świat

Harris przemawia do narodu w noc inauguracyjną

Published

on

Nowo powołana wiceprezydent Kamala Harris przemówiła do narodu w środę wieczorem.

Transkrypcja wideo

KAMALA HARRIS: Dobry wieczór. To zaszczyt być tutaj, stanąć na ramionach tych, którzy byli wcześniej i przemawiać dziś wieczorem jako Wiceprzewodniczący. Pod wieloma względami ten moment uosabia nasz charakter jako narodu. Pokazuje, kim jesteśmy, nawet w mrocznych czasach. Nie tylko śnimy, ale robimy. Nie tylko widzimy, co było, widzimy, co może być. Strzelamy do księżyca, a następnie umieszczamy na nim naszą flagę. Jesteśmy odważni, nieustraszeni i ambitni. Jesteśmy nieustraszeni w przekonaniu, że zwyciężymy, że powstaniemy. To amerykańskie aspiracje.

W środku wojny secesyjnej Abraham Lincoln widział jaśniejszą przyszłość i zbudował ją z Land Grant Colleges i Transcontinental Railroad. W środku ruchu na rzecz praw obywatelskich Dr. Król sprawiedliwości rasowej i sprawiedliwości ekonomicznej. Amerykańskie aspiracje prowadziły przez całą historię kobiety z tego narodu do domagania się równości, a autorów Karty Praw do domagania się wolności, które wcześniej rzadko pisano.

Wielki eksperyment wymaga wielkiej determinacji. Chęć wykonania zadania, a następnie mądrość, aby udoskonalać, majsterkować, doskonalić. Ta sama determinacja urzeczywistnia się dzisiaj w Ameryce. Widzę to w naukowcach, którzy zmieniają przyszłość. Widzę to z rodzicami, którzy będą opiekować się przyszłymi pokoleniami. W innowatorach i pedagogach oraz w każdym na całym świecie budującym lepsze życie dla siebie, swoich rodzin i społeczności. To także jest aspiracja Ameryki.

Właśnie o to poprosił nas teraz prezydent Joe Biden. Odwaga patrzenia poza kryzys, robienia tego, co trudne, robienia tego, co dobre, jednoczenia się, wiary w siebie, wiary w nasz kraj, wiary w to, co możemy razem zrobić. Dziękuję i niech Bóg błogosławi Amerykę.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *