Connect with us

Nauka

Skamieniałe ślady stóp odkryte w Hwasun: THE DONG-A ILBO

Published

on

Skamieniałe ślady stóp odkryte w Hwasun: THE DONG-A ILBO

Skamieniały okaz śladów pterozaurów został odkryty ze skamieniałości w Seoyu, Baeka Village, Hwasun County, South Jeolla Province (pomnik przyrody nr 487), pierwszy na świecie dowód sugerujący stadne gromadzenie się pterozaurów.

Zespół badawczy kierowany przez profesora Heo Mina z Chonnam National University ogłosił we wtorek, że odkrył skamieniały okaz 350 śladów pterozaura o długości od 2 do 6 centymetrów w skamieniałościach w Hwasun.

W momencie odkrycia ślady stóp były zagęszczone, prawie nie pozostawiając między nimi przestrzeni. Według zespołu badawczego skamieliny są dobrze zachowane, aby umożliwić widoczną obserwację przednich i tylnych nóg. Skamieniałe odciski stóp to zestaw dużych i małych odcisków stóp, wskazujący, że młode i dojrzałe pterozaury żyły razem w grupie.

„Założono, że pterozaury żyły w grupie opartej na skamieniałych kościach i skamieniałych gniazdach. Najnowsze odkrycie skamieniałości śladów pterozaurów jest pierwszym na świecie, które pokazuje, że żyli w grupach” – powiedział profesor Heo. „Skamieliny sugerują, że dinozaury żyły na tym obszarze około 90 milionów lat temu”.

Na podstawie tego odkrycia zespół badawczy przedstawił artykuł zatytułowany „Dowody dla grupy w różnym wieku w zespole śladów pterozaura z wczesnej kredy w Korei” w najnowszym tomie „Scientific Reports”, recenzowanym, otwartym dostępie. czasopismo naukowe Nature w czwartek.

Zespół naukowy wygłosi prezentację referatu i badań kontynuacyjnych na XI Międzynarodowym Sympozjum Systemu Kredowego z okazji 200-lecia Badania Układu Kredowego, które odbyło się w Warszawie w sierpniu i na 82. Towarzystwie paleontologii Kręgowców, która odbędzie się w listopadzie w Toronto w Kanadzie.

Seung-Ho Jung [email protected]

READ  Korea i Polska podpisują memorandum w sprawie energii jądrowej, technologii i Ukrainy
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *