Connect with us

technologia

Siri firmy Apple odbiera dźwięki zwierząt, instrumentów i pojazdów w systemie iOS 14.3

Published

on

Heinrich van den Berg | Getty Images

Asystent Siri firmy Apple może teraz rechotać jak kaczka, jeśli ładnie poprosisz.

Aby to wypróbować, użytkownicy muszą zaktualizować system operacyjny iPhone’a do iOS 14.3 i powiedzieć „Hej Siri, jak brzmi kaczka?” W odpowiedzi Siri zagra naturalne wołanie czerwonawej kaczki.

W poniedziałek Siri zaczął odtwarzać krótkie klipy audio, aby odpowiedzieć na pytania o to, jak coś brzmiało. Dźwięki teraz zintegrowane z systemem obejmują zwierzęta, instrumenty i pojazdy. Według Apple istnieją setki opcji. Na iPhonie lub iPadzie Siri wyświetla również zdjęcie zwierzęcia i link do dalszych informacji z Wikipedii.

Oto kilka przykładów tego, o co możesz zapytać o Apple:

  • „Hej Siri, jak brzmi humbak?”
  • „Hej Siri, jak brzmi miniaturowy pudel?
  • „Hej Siri, jak brzmi harfa?”
  • „Hej Siri, jak brzmią wozy strażackie?”

CNBC wypróbowało również kilka innych zwierząt, w tym kota domowego, lwa, bielika i kukabrę, gatunek ptaka, który brzmi, jakby ktoś się śmiał. Siri zagrał także kilka dźwięków samochodów, gwizd pociągu i krótką próbkę theremin.

Jeśli zapytasz „Co mówi lis?”, Siri może po prostu zacytuj piosenkę To stało się hitem YouTube w 2013 roku. Jeśli jednak zapytasz, jak brzmi lis, faktycznie dzwoni lis polarny, który brzmi jak krztusiec.

Dźwięk odtwarzany przez Siri jest realistyczny, a nie przesadny lub kreskówkowy.

Śmieszne pisanki, takie jak ten, są powszechną funkcją asystentów głosowych, takich jak Siri. Zwiększają zaangażowanie, zwłaszcza z dziećmi. Asystent Apple miał zdolność łamania żartów od samego początku. Asystent Amazon Alexa również opowiada dowcipy. W zeszłym roku badacze z Amazona to zrobili opublikował artykuł o tym, jak wykorzystali uczenie maszynowe, aby żarty Alexy były zabawniejsze.

Nowa funkcja jest częścią wprowadzonego systemu iOS 14.3 Etykiety dotyczące ochrony danych w App Store, obsługuje Usługa fitness + trening, i Naprawiono błąd związany z powiadomieniami SMSwedług Apple.

READ  Black Ops Cold War wkrótce ujawni nowe mapy dla wielu graczy
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.