Connect with us

Świat

Republika Czeska ponownie wprowadza ograniczenia dotyczące COVID. Premier Babisz przeprasza obywateli

Published

on

Czeski rząd zdecydował się przywrócić większość ograniczeń epidemicznych od piątku – wyjątkami są handel i usługi. Premier Andrej Babisz przeprosił obywateli i przedsiębiorców za ponowne wprowadzenie ograniczeń w celu zakończenia epidemii koronawirusa.

To była bardzo trudna decyzja, ponieważ zdałem sobie sprawę, jaki wpływ będzie to miało na życie ludzi powiedział premier. Decyzję uzasadnił pogarszającą się sytuacją epidemiczną i rosnącą liczbą zakażeń SARS-CoV-2 wśród seniorów.

Zarówno sklepy detaliczne, jak i hurtowe nie będą zamknięte w niedzielę, zgodnie z ograniczeniami zniesionymi 3 grudnia. Właściciele są odpowiedzialni za bezpieczeństwo higieny w handlu i usługach i muszą zapewnić niezbędną odległość między klientami oraz limit 15 metrów kwadratowych na osobę. Hotele i restauracje są zamknięte od piątku. Rząd zdecydował również o zrekompensowaniu firmom zamknięcia.

Zabrania się wychodzenia z domu w godzinach od 23:00 do 5:00 od piątku Nie wolno się zbierać więcej niż sześciu osobom. W kościołach i świątyniach można użyć maksymalnie 20 procent. Siedzenia. W pogrzebach i weselach może uczestniczyć 20 osób.

Wyciągi narciarskie będą otwarte od 18 grudnia, ale zarówno restauracje, jak i hotele na terenach narciarskich będą zamknięte. Hale sportowe do uprawiania sportów amatorskich oraz baseny i centra wellness będą zamknięte do 3 grudnia. Od 18 grudnia Minister Edukacji Narodowej zarządził przerwę wakacyjną, która potrwa do 4 stycznia 2021 roku.

Ze względu na duże zainteresowanie Rząd postanowił przyspieszyć przeprowadzenie ogólnodostępnych testów antygenowych o dwa dni. Od środy będą one dostępne bezpłatnie dla wszystkich ubezpieczonych. Testy można powtarzać, ale nie częściej niż co pięć dni. Według badań około 40 proc. Czesi są zainteresowani udziałem w testach.

READ  Francuski poszukiwacz przygód umiera, próbując wiosłować samotnie przez Atlantyk

Na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu minister zdrowia potwierdził informację Czeskiego Towarzystwa Szczepionkowego, że pierwsza partia to około 10 000. Szczepionki powinny być dostarczone do Pragi i Brna 28 grudnia.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.