Connect with us

Nauka

Siódma osoba poniżej 65 roku życia umiera z powodu COVID-19 w hrabstwie Sonoma

Published

on

Tylko po raz siódmy od wykrycia pierwszego przypadku koronawirusa w hrabstwie Sonoma sześć miesięcy temu osoba poniżej 65 roku życia została zabita z powodu powikłań związanych z COVID-19, poinformowali w piątek urzędnicy hrabstwa.

Zgon był jednym z czterech zgłoszonych późnym czwartkowym wieczorem, co spowodowało, że liczba ofiar śmiertelnych wirusa w okolicy wzrosła do 93. W piątek hrabstwo opublikowało dodatkowe informacje o czterech pacjentach, dostarczając więcej informacji na temat sposobu, w jaki wirus atakuje najbardziej narażonych mieszkańców hrabstwa.

Jeden z pacjentów, mężczyzna w wieku od 45 do 64 lat, zmarł 31 sierpnia po przywiezieniu go ze szpitala do domu. Według rzecznika hrabstwa Paula Gullixsona mężczyzna cierpiał na inne schorzenia i był hospitalizowany przez „długi okres czasu”.

Trzy inne zgony zgłoszone pod koniec czwartku miały miejsce wśród osób w wieku 65 lat i starszych, będących rezydentami opieki nad osobami starszymi lub wykwalifikowanymi pielęgniarkami. Ta grupa wiekowa, z których wiele jest zarażonych w ośrodkach opieki dla seniorów, jest przyczyną 86 z 93 zgonów w hrabstwie.

„Większość naszych zgonów nadal dotyczy naszych szczególnie wrażliwych seniorów, którzy przebywają w wyspecjalizowanych ośrodkach opieki i domach opieki dla osób starszych” – powiedział dr Sundrai Mase, specjalista ds. Zdrowia hrabstwa Sonoma.

Zapytany, czy wybuchy epidemii w domach opieki nadal się pogarszają, Mase odpowiedział: „Nie sądzę, żeby to było coś gorszego lub lepszego”.

„Ponieważ w każdej placówce występuje przypadek COVID wśród pracowników, rozprzestrzenia się on, a następnie placówka musi powstrzymać epidemię” – powiedział Mase. „Wiele z wykwalifikowanych placówek pielęgniarskich, które miały epidemie dwa miesiące temu, jest już ponad nimi”.

Dane stanowe pokazują, że do tej pory na tę chorobę zaraziło się 330 mieszkańców wyspecjalizowanych placówek pielęgniarskich hrabstwa Sonoma oraz 193 pracowników placówki.

READ  Koty sklasyfikowane przez polską jednostkę naukową jako gatunek inwazyjny

Stanowi eksperci ds. Kontroli zakażeń odwiedzili lokalne domy opieki, aby udzielić praktycznych porad, jak powstrzymać epidemie, powiedział Mase.

Ogólnie w hrabstwie wykryto 6142 przypadków COVID-19 – w tym 488 nowych przypadków tylko w tym tygodniu – od czasu wykrycia choroby 2 marca. Z tego 2360 przypadków jest aktywnych, a 60% wyzdrowiało.

Mase powiedział, że ostatnie dane sugerują, że rozprzestrzenianie się choroby, choć nadal powszechne w całej społeczności, zaczęło się zmniejszać.

Hrabstwo nadal pozostaje odstające w regionie Bay Area pod względem wskaźnika infekcji – przy 15,6 nowych przypadków na 100 000 mieszkańców każdego dnia – co według Mase może wskazywać na dużą liczbę testów przeprowadzanych codziennie w hrabstwie Sonoma.

Pozostają jednak obszary budzące niepokój, głównie spotkania towarzyskie i wybuchy epidemii w miejscu pracy.

Wskazała na niedawny wzrost infekcji w Cloverdale spowodowany przypadkami wśród mieszkańców Latynosów, w tym przypadków wykrytych wśród rolników mieszkających w społeczności.

Mase dokonał rozróżnienia między hrabstwem Sonoma a sąsiednimi hrabstwami Napa i Marin, wskazując, że zarówno tutaj mieszkają, jak i pracują bardziej istotni pracownicy, podczas gdy wielu podstawowych pracowników pracuje na tych obszarach, ale mieszka gdzie indziej.

Zespoły pielęgniarek zdrowia publicznego przebywają w społecznościach przeprowadzających badania kontrolne narażonych populacji w wykwalifikowanych placówkach pielęgniarskich, wśród bezdomnych, w miejscach pracy dla podstawowych pracowników i innych obszarach zainteresowania, powiedział Mase.

„Mamy wysokie wskaźniki pozytywności, co jest naprawdę dobrą rzeczą, oznacza to, że testują właściwe populacje, wyodrębniają największe ryzyko” – powiedział Mase.

Możesz skontaktować się z Staff Writer Julie Johnson pod numerem 707-521-5220 lub [email protected] Na Twitterze @jjpressdem.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.