Connect with us

Sport

Siedem z siedmiu! Indie kończą rekordowym posunięciem na młodzieżowych mistrzostwach świata w boksie w 2021 roku

Published

on

Indyjskie bokserki pokazały rewelacyjne występy, przechodząc do historii na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata AIBA kobiet i mężczyzn w 2021 roku i zakończyły swoją kampanię z siedmioma złotymi medalami w czwartek w Kielcach z wielkim sukcesem. (Więcej wiadomości sportowych)

Wszyscy finaliści w akcji – Gitika (48 kg), Naorem Babyrojisana Chanu (51 kg), Poonam (57 kg), Vinka (60 kg), Arundhati Choudhary (69 kg), T Sanamacha Chanu (75 kg) i Alfiya Pathan (+ 81 kg) – zarejestrowały zwycięstwa i stanęły na podium. Indyjskie kobiety zdobyły wcześniej pięć złotych medali na Mistrzostwach Świata Juniorów 2017 w Guwahati. Indyjska drużyna kobiet zakończyła obecne mistrzostwa przed Rosją z siedmioma złotymi medalami jako numer 1 w obecnych mistrzostwach.

Młodzieżowa mistrzyni Azji Sanamacha, która trenuje w akademii wielkiego MC Mary Kom w Imphal, dołożyła historyczne szóste złoto Indii, pokonując Dana Diday Kazachstanu 5: 0 w finale do 75 kg. Young Boxing Sensation z Maharashtra Alfiya zdobyła później siódme złoto dla tego kraju, gdy oszołomiła Darię Kozorez, silną pretendentkę do młodzieżowej mistrzyni Europy Mołdawii, 5: 0 w finale.

„To był niesamowity wysiłek naszych młodych bokserów, zwłaszcza kiedy zawodnicy musieli być zamknięci w domu przez większość ostatniego roku i musieli sobie radzić tylko z treningami online. Nasi trenerzy i personel pomocniczy wykonali świetną robotę pomimo ograniczeń i wyzwań. Gratuluję wszystkim zwycięzcom tego bezprecedensowego medalu. To osiągnięcie jest świadectwem talentu, jaki mamy w następnym pokoleniu indyjskiego boksu ”- powiedział Ajay Singh, prezes Federacji Boksu w Indiach, mówiąc o bezprecedensowych medali Indii na Mistrzostwach Świata Juniorów AIBA.

Wcześniej Gitika przewodziła dominacji kraju i zapewniła doskonały początek dnia. Bokserka Haryana, która zmierzyła się z dwukrotną mistrzynią Europy Włochami Eriką Prisciandaro, pokonała faworytkę miejscowej Natalii Kuczewskiej 5: 0 w finale 48 kg kobiet i zapewniła Indiom pierwszy złoty medal w obecnych mistrzostwach.

READ  Gus Mavrigian 1926-2022 | Wiadomości, sport, praca

Młodzieżowi mistrzowie Azji Babyrojisana (51 kg) i Poonam (57 kg) nadal budowali indyjską dynamikę zwycięstw, ponieważ duet zdobył identyczne zwycięstwa 5: 0 i dodał jeszcze dwa złote medale. Podczas gdy bokserka Manipur Babyrojisana wyglądała bardzo dobrze w swoim bezbłędnym zwycięstwie z mistrzynią Europy Juniorów, Rosjanką Valeriią Linkovą, Poonam od początku przeszedł w tryb agresywny i zdominował swojego doświadczonego przeciwnika Sthelyne Grosy. Ostrymi i precyzyjnymi uderzeniami Poonam nie pozwoliła przeciwnikowi z Francji na zdobycie punktu, zanim w finałowej walce odniosła łatwy triumf 5: 0.

Vinka (60 kg) również dała spektakularny pokaz, ponieważ jej ciosy, które były wypełnione dużą siłą, były zbyt mocne dla kazachstańskiej bokserki Zhuldyza Shayakhmetovej. Sędzia musiał zakończyć zawody i ogłosić Indian zwycięzcami. Radżastańska bokserka Arundhati dołożyła kolejne złoto dla Indianki, wygrywając 5: 0 z polską bokserką Barbarą Marcinkowską w finale 69 kg.

Dwudziestoosobowy indyjski kontyngent przeszedł już do historii, zdobywając jedenaście medali na trwających Młodzieżowych Mistrzostwach Świata, poprawiając poprzednie najlepsze z dziesięciu medali w edycji 2018. Jedyny Hindus w finale, Sachin (56 kg), jutro będzie walczył. Wcześniej Bishwamitra Chongthom (49 kg), Ankit Narwal (64 kg) i Vishal Gupta (91 kg) zdobyli trzy brązowe medale dla kraju w półfinale.

10-dniowa impreza odbywająca się co dwa lata, podczas której po raz pierwszy rozegrano razem mistrzostwa mężczyzn i kobiet podczas edycji 2018 na Węgrzech, była bardzo konkurencyjna w obecności 414 bokserów z 52 krajów.


Za rzetelne, obiektywne i przede wszystkim wyważone dziennikarstwo Kliknij tutaj aby zasubskrybować magazyn Outlook


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.