Connect with us

technologia

Sieciowa technologia wideo: w sercu Twojego bezpiecznego miasta

Published

on

Zarząd polskiego miasta Katowice szukał elastycznego i skalowalnego systemu wideo, który pasowałby do ich wizji smart city. Jako system otwarty, XProtect był szczególnie atrakcyjny dla zarządzania miastem, ponieważ mógł skalować się i dostosowywać do przyszłych potrzeb miasta. W ramach projektu zainstalowano ponad 300 kamer, a także rozpoznawanie tablic rejestracyjnych, rozpoznawanie twarzy i analizę wideo.

XProtect centralizuje cały nadzór dla operatorów miejskich, z automatycznymi analizami wykrywania zagrożeń, aby ostrzegać operatorów o incydentach, które wymagają dalszego zbadania. Mogą to być porzucone przedmioty, tłumy czy wypadki samochodowe. System jest wystarczająco dokładny, aby wykryć leżące osoby (i prawdopodobnie ranne), zwierzęta w „strefach aktywności rodzinnej”, takie jak pies na placu zabaw, oraz uszkodzenia spowodowane silnym wiatrem lub powodzią.

Inwestycja w inteligentną dyspozytornię zapewnia przewodnikom miejskim dostęp do aktualnych informacji na temat wpływu na zdrowie, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie mieszkańców. Wszystko to są krytyczne czynniki dla wzrostu i przyszłego rozwoju miasta

Dzięki rozpoznawaniu tablic rejestracyjnych system może automatycznie wykrywać skradzione pojazdy lub niebezpieczną jazdę i zgłaszać je operatorom. Można również rozpoznać parkowanie w miejscach zabronionych. W przypadku zgłoszenia kradzieży lub zbiegłego pojazdu operatorzy mogą przekazać ważne informacje dotyczące tablicy rejestracyjnej, marki i koloru pojazdu oraz kierunku podróży odpowiednim funkcjonariuszom policji. W przypadku wykrycia potencjalnie niespołecznego zachowania lub wandalizmu operatorzy mogą odstraszyć uczestników za pomocą wbudowanych głośników.

Od czasu wdrożenia znacznie spadła przestępczość w mieście. Na przykład liczba kradzieży spadła z 337 incydentów w 2016 r. do 79 w 2020 r. Operatorzy miast są teraz lepiej świadomi sytuacji, ponieważ analityka wideo rozpoznaje władze i zwraca uwagę na zdarzenia, klasyfikuje obiekty, ludzi i zwierzęta oraz monitoruje kontrolę ruchu w mieście.

Zrównoważony rozwój w mieście

Dane o zużyciu zasobów w mieście umożliwiają kadrze kierowniczej identyfikację przyczyn zanieczyszczenia środowiska, określenie efektywności kosztowej i energetycznej oraz optymalizację procesów. Według badania przeprowadzonego przez CapGemini, 58 procent obywateli że życie w inteligentnym mieście prowadzi do większego zrównoważonego rozwoju.

READ  Codzienne oferty: kup 2 gry i otrzymaj 1 za darmo na Amazon, GameStop

Dane czujnika: Weźmy na przykład jakość powietrza; według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) około 7 milionów ludzi umierają co roku z powodu złej jakości powietrza. WHO zaleca zmniejszenie ryzyka u źródła – poprzez śledzenie zanieczyszczeń powietrza i ograniczanie ich emisji. Czujniki jakości powietrza rozmieszczone w mieście można analizować w czasie, aby zrozumieć, gdzie, kiedy i dlaczego występują najwyższe poziomy. Może to być konkretna trasa dojazdowa, która pogarsza problem, lub może to być między innymi duża liczba samochodów dostawczych przejeżdżających przez dzielnicę mieszkaniową.

Dzięki proaktywnemu zrozumieniu przyczyny, kierownictwo może temu przeciwdziałać, przekierowując ruch w przypadku wysokiego poziomu zanieczyszczenia lub całkowicie zamykając niektóre trasy w celu ochrony lokalnych mieszkańców. W inteligentnym mieście można to zautomatyzować dzięki czujnikom jakości powietrza, które automatycznie informują o osiągnięciu określonego progu, z wbudowanym cyfrowym oznakowaniem na ulicach lub aplikacjami na smartfony, które przekierowują ruch na inne obszary. Takie podejście w Pekinie stało się jednością 20% spadek zanieczyszczeń powietrza w ciągu zaledwie jednego roku.

Otwarty system jest niezbędny: Sednem tego jest otwarty system, taki jak XProtect, który może skonsolidować wszystkie różne informacje napływające z całego miasta. Jednym z takich źródeł są czujniki jakości powietrza, ale przewodnicy miejscy mogą również chcieć zainwestować w inteligentne kosze na śmieci, które informują, kiedy należy opróżnić, czujniki światła, ruchu, temperatury i pogody oraz inne urządzenia Internetu rzeczy (IoT). Na przykład w Barcelonie inteligentne światła uliczne włączają się automatycznie na podstawie danych z czujnika ruchu. Zmniejszy to rachunki za energię elektryczną miasta o jedną trzecią, a także zmniejszy zanieczyszczenie światłem, które może mieć wpływ na lokalną przyrodę.

Mobilność w mieście

Sposób, w jaki ludzie poruszają się po mieście, może wpływać na wiele różnych aspektów życia w mieście, od czasu dojazdów po działania w sytuacjach awaryjnych, zanieczyszczenie i zatory na drogach. Dzięki zrozumieniu przepływu ludzi i ruchu w mieście, kadra kierownicza może znaleźć sposoby na ograniczenie wąskich gardeł. Przewiduje się, że miasta stosujące to podejście osiągną średni czas dojazdu o maksymalnie 20. Procent do 2025 r., co doprowadzi do znacznie lepszej jakości życia i zrównoważonego rozwoju obywateli.

READ  Nowe legendy Pokémon: Arceus Teaser wygląda jak fundusz grozy

Synchronizacja sygnałów drogowych z danymi wizualnymi i sensorycznymi może poprawić zagęszczenie ruchu w mieście poprzez natychmiastową reakcję na wczesne zagęszczenie ruchu. Kierowcy mogą być ostrzegani o opóźnieniach dzięki wbudowanemu cyfrowemu oznakowaniu, które automatycznie wyświetla informacje o objazdach w oparciu o natężenie ruchu. Znaki te mogą również otwierać lub zamykać pasy lub zmieniać ograniczenia prędkości. Aplikacje na smartfony mogą wyświetlać informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym i kierować ludzi do najbliższych miejsc parkingowych, co z kolei zmniejsza korki. Ćennaj, Indiestworzyła na przykład największy w kraju system inteligentnego zarządzania parkingami. Wykorzystuje nagrania wideo do identyfikacji wolnych miejsc parkingowych, które obywatele mogą zarezerwować z wyprzedzeniem za pomocą aplikacji.

Wypadki samochodowe można szybko zidentyfikować, a osoby udzielające pierwszej pomocy szybko wysłane. Pasy mogłyby być otwierane dla pojazdów ratowniczych i zamykane dla innych pojazdów w celu szybkiego doprowadzenia pacjentów do szpitala. Może to zmienić czas reakcji w sytuacjach awaryjnych 35 procent.

Tymczasem rozpoznawanie tablic rejestracyjnych może zapewnić wgląd w ruch pojazdów w mieście, wykrywać niebezpieczną jazdę i identyfikować skradzione pojazdy. Może również stanowić sposób na generowanie dochodów dla miast, na przykład poprzez automatyczne opłaty parkingowe.

W dłuższej perspektywie przewodnicy miejscy mogą analizować dane o ruchu w celu określenia sposobów poprawy mobilności w mieście. Ulice, strefy dla pieszych, sygnalizacja świetlna i oznakowanie można zoptymalizować na podstawie danych dotyczących częstotliwości pojazdów i pasażerów.

Aby te spostrzeżenia były przydatne i łatwe do zrozumienia, wymagane jest rozwiązanie takie jak XProtect Smart Maps. Umożliwia to operatorom bezproblemową nawigację między kamerami w mieście, danymi o ruchu, rozpoznawaniem tablic rejestracyjnych i innymi strumieniami danych.

Oczy miasta: inteligentna sterownia

Inteligentna dyspozytornia znajduje się w centrum wszystkich informacji z inteligentnego miasta. Konsoliduje to wszystkie strumienie danych i różne technologie działające w całym mieście (wideo, rozpoznawanie twarzy, czujniki, oznakowanie cyfrowe i inne). Będzie to centrum miasta, analizujące napływające dane i automatycznie reagujące na podstawie tej wiedzy, włączające znaki cyfrowe, odtwarzające nagrane wiadomości przez domofon, blokujące drogi i alarmujące pracowników pierwszej linii. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom w zakresie sterowni świadomość sytuacyjna, dochodzenia i utrzymanie miasta w mieście stają się bardziej oparte na danych i wydajniejsze.

READ  Polska zaprzecza „prowokacyjnym” manewrom morskim w pobliżu Nord Stream 2

Stoi za tym otwarty, skalowalny system, taki jak XProtect, który obsługuje najwyższej klasy technologie, może być w wysokim stopniu dostosowany do potrzeb każdego miasta i przygotować je na przyszłość, aby przygotować się na nowe wymagania i nowe rozwiązania.

Ulice, strefy dla pieszych, sygnalizacja świetlna i oznakowanie można zoptymalizować w oparciu o częstotliwość pojazdów i pasażerów

Inwestycja w inteligentną dyspozytornię zapewnia przewodnikom miejskim dostęp do aktualnych informacji na temat wpływu na zdrowie, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie mieszkańców. Wszystko to są kluczowe czynniki dla wzrostu i przyszłego rozwoju miasta.

Milestone od ponad dwóch dekad pomaga czołowym firmom w zabezpieczaniu ich miast. Eksperci Milestone są dostępni, aby wesprzeć każdą część inicjatywy Smart City, od wdrożenia projektu po bieżącą konserwację.

Odkryj potencjał swojego inteligentnego miasta dzięki zestawowi Milestone’s City Insights Kit, który jest pełen przydatnych wskazówek, studiów przypadku, perspektyw ekspertów i porad technicznych.

Pobierz go z: Technologia Safe City — nowe podejście do życia w mieście | Systemy kamieni milowych

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *