Connect with us

Nauka

Segro odnotowuje wzrost zysków, gdy firmy walczą o miejsce

Published

on

Kobieta przechodzi przez kliknięcie i odbiera znak w Birmingham podczas narodowej blokady.

Nathan Stirk | Getty Images News | Getty Images

LONDYN – Wiodąca brytyjska firma zajmująca się wynajmem magazynów powiedziała w piątek, że niedawny boom na zakupy online przetrwa pandemię, po tym, jak zyski firmy wzrosły w 2020 roku.

Segro, spółka notowana na giełdzie w Wielkiej Brytanii specjalizująca się w miejskich i dużych magazynach w całej Europie, poinformowała w piątek o 62% wzroście zysku przed opodatkowaniem w latach 2019-2020.

Kryzys koronawirusa i jego późniejsze ograniczenia doprowadziły do ​​zwiększonego zapotrzebowania konsumentów na usługi online, w wyniku czego firmy potrzebują więcej przestrzeni przemysłowych do obsługi swoich klientów.

„Pandemia wzmocniła znaczenie wydajnych i odpornych sieci dystrybucji, które ułatwiają dostarczanie szerokiej gamy towarów i usług, co prowadzi do zwiększonego zapotrzebowania na powierzchnię magazynową” – powiedział David Sleath, dyrektor generalny Segro w oświadczeniu. Firma jest uważana za największego właściciela własności przemysłowej w Wielkiej Brytanii.

Nowa główna umowa najmu (czynsz bez koncesji) osiągnęła 77,9 miliona funtów (109 milionów dolarów) w 2020 roku, z czego 41,1 miliona funtów pochodziło z nowych umów przednajmu, powiedział. Ponadto współczynniki pustostanów w tym samym okresie pozostały na niskim poziomie 3,9% w porównaniu do 4% w 2019 roku.

Przyszłość zakupów online

Segro spodziewa się, że w przyszłości trendy zaostrzone podczas pandemii będą się utrzymywać znacznie dłużej.

„Uważamy, że nastąpiła radykalna zmiana w zachowaniach konsumentów. Niektóre z czynników, które uznano za przeszkody w zwiększaniu poziomu penetracji sprzedaży internetowej, na przykład obawy o jakość żywności kupowanej w Internecie i niechęć do udostępniania informacji finansowych w internecie Internet zostały przezwyciężone, a nawyki potencjalnie zmieniły się nieodwracalnie ”- podała firma w oświadczeniu.

W samej Wielkiej Brytanii sprzedaż internetowa jako procent całkowitej sprzedaży detalicznej wzrosła o prawie 15 punktów procentowych od grudnia 2019 r. W UE ponad 7 na 10 użytkowników internetu dokonał zakupów online w 2020 roku, według raportu opublikowanego w styczniu, a młodsze grupy wiekowe przyczyniły się do największego wzrostu handlu elektronicznego.

„Nasi klienci z pewnością nie spodziewają się znacznego pogorszenia koniunktury i już przygotowują się do dostosowania swoich biznesów do poziomu sprzedaży internetowej, który znacznie przewyższa wcześniejsze oczekiwania” – powiedział Segro w piątek.

Istnieje jednak różnica regionalna. Podczas gdy w Wielkiej Brytanii usługi internetowe są dobrze rozwinięte, Segro zauważył, że inne rynki europejskie są „znacznie mniej zaawansowane”.

„Postrzegamy to jako znaczącą szansę w przyszłości i jesteśmy dobrze przygotowani, aby na nią odpowiedzieć dzięki naszej silnej platformie operacyjnej we Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Polsce, Holandii i Czechach” – powiedzieli.

Akcje Segro wzrosły o 2% pod koniec porannego handlu w Europie.

READ  Astronomowie znajdują możliwy znak życia na Wenus
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *