Connect with us

technologia

Sędzia orzekający Pozew o wartości 5 miliardów dolarów można wnieść w trybie incognito przeglądarki Google Chrome

Published

on

Getty Images

Sędzia okręgowy USA Lucy Koh orzekła, że ​​pozew zbiorowy przeciwko zasadom Google dotyczącym śledzenia incognito może być kontynuowany. Bloomberg Raporty. W pozwie zarzuca się, że tryb „incognito” do przeglądania prywatnego w przeglądarce Chrome powinien również zatrzymać śledzenie Google po stronie serwera, a niepowodzenie Google w zatrzymaniu takiego śledzenia stanowi naruszenie federalnych przepisów dotyczących podsłuchów. Pozew żąda co najmniej 5 miliardów dolarów lub 5000 dolarów za każde naruszenie dla „prawdopodobnych” milionów użytkowników.

Google próbował odrzucić pozew na podstawie deklaratora incognito Chrome. Ten komunikat pojawia się za każdym razem, gdy wchodzisz w tryb incognito i wyjaśnia, że ​​„Twoja aktywność może być nadal widoczna w odwiedzonych witrynach”.

To jednak nie wystarczyło sędziemu. „Sąd doszedł do wniosku, że Google nie poinformował użytkowników, że Google bierze udział w rzekomym gromadzeniu danych, gdy użytkownik jest w trybie prywatnej przeglądarki” – napisał sędzia Koh.

Oto sedno pozew::

Google obiecuje konsumentom, że mogą „przeglądać internet prywatnie” i „mieć kontrolę nad posiadanymi informacjami” [users] Udostępnij w Google. „Aby zapobiec przekazywaniu informacji do Google, Google zaleca, aby konsumenci uruchamiali tylko taką przeglądarkę, jak Google Chrome, Safari, Microsoft Edge lub Firefox w„ trybie przeglądania prywatnego ”. Oba stwierdzenia są błędne. Jeśli użytkownicy zrobią jedno lub oba powyższe, Google będzie nadal śledzić, gromadzić i identyfikować ich dane przeglądania w czasie rzeczywistym, co narusza federalne i stanowe przepisy dotyczące podsłuchiwania oraz prawa konsumentów do prywatności.

„Zdecydowanie zaprzeczamy tym zarzutom i będziemy energicznie się przed nimi bronić” – powiedział agencji Bloomberg po werdykcie rzecznik Google. „W trybie incognito w Chrome możesz surfować po internecie bez zapisywania swojej aktywności w przeglądarce lub urządzeniu. Jak wyraźnie stwierdzamy, za każdym razem, gdy otwierasz nową kartę incognito, witryny internetowe mogą gromadzić informacje o Twojej aktywności przeglądania podczas sesji. „

READ  Koszt tworzenia przebojowych gier wymknął się spod kontroli
Tekst incognito.

Tekst incognito.

Google

Tryb incognito nie wykorzystuje istniejącej pamięci plików cookie i na koniec sesji generuje wszystkie wygenerowane pliki cookie, dane historyczne i dane do automatycznego wypełniania – gotowe. Nie zmienia to sposobu działania witryn internetowych. Jeśli wiadomość na stronie Nowa karta incognito nie jest dla Ciebie wystarczająca, wskazuje również na „Ucz się więcej„Strona, na której szczegóły przedstawiono graficznie w kilku akapitach. Czy Google wystarczy, aby uniknąć tego pozwu, firma musi wyjaśnić w sądzie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *