Rosja i Polska zdobywają drużynowe złote medale na Mistrzostwach Świata FIE Sabre w Budapeszcie

Rosja i Polska zdobyły złoto na zawodach drużynowych Mistrzostw Świata w Szermierce Międzynarodowej Federacji Szermierczej (FIE) w stolicy Węgier Budapeszcie.

Kamil Ibragimov, Anatoliy Kostenko, Konstantin Lokhanov i Veniamin Reshetnikov pomogli Rosji zdobyć pierwsze miejsce w męskiej rywalizacji.

Kwartet rosyjski pokonał w finale na hali BOK niemiecką drużynę Maxa Hartunga, Richarda Huebersa, Matyasa Szabo i Benedikta Wagnera 45:43.

Brązowy medal przypadł Węgrom Tamás Decsi, Csanád Gémesi, András Szatmári i Áron Szilágyi.

Odnieśli zwycięstwo 45:40 nad południowokoreańską drużyną złożoną z wczorajszego złotego medalistę Oh Sang-uk i Gu Bon-gila, Kim Jung-hwana i Kim Jun-ho.

Sylwia Matuszak, Marta Puda, Angelika Water i Zuzanna Cieślar zapewniły Polsce złoto w finale kobiet wygrywając 45:44 z Michelą Battiston, Martiną Criscio, Rossellą Gregorio i Irene Vecchi z Włoch.

Korea Południowa zdobyła brąz dzięki staraniom Choi Soo-yeon, Kim Ji-yeon, Seo Ji-yeon i Yoon Ji-su.

Kwartet pokonał francuski zespół Sary Balzer, Cécilia Berder, Manon Brunet i Charlotte Lembach.

Puchar Świata w Sabre w Budapeszcie był pierwszym ważnym wydarzeniem na świecie w szermierce w sezonie 2020-2021, przerwanym przez pandemię koronawirusa i dającym szermierzom możliwość zabezpieczenia swojego miejsca na tegorocznych planowanych igrzyskach olimpijskich w Tokio 2020.

READ  Polska będzie musiała walczyć o drugie miejsce w grupie C Pucharu Świata – mówi Kamiński