Connect with us

technologia

Scotiabank rezygnuje z życiorysów za zatrudnianie kampusu i powiększanie puli kandydatów

Published

on

TORONTO – Kanadyjczycy obserwujący staże, staże i absolwenci w Scotiabank nie muszą już poprawiać swoich życiorysów.

TORONTO – Kanadyjczycy obserwujący staże, staże i absolwenci w Scotiabank nie muszą już poprawiać swoich życiorysów.

Bank w Toronto usunął ten wymóg w ramach programu zatrudniania w kampusie i zaczął korzystać z ocen z Waterloo w Ontario. Firma technologiczna Plum ma znaleźć niewykorzystane talenty i przełamać bariery zatrudnienia niektórych grup ludności.

„Usuwamy wszelkie uprzedzenia, co by było, gdzie ktoś chodził do szkoły, jakie prace wykonywał wcześniej i jakie opcje miał lub nie, w oparciu o jego wychowanie lub okoliczności?” powiedział James Spearing, wiceprezes ds. pozyskiwania talentów w Scotiabank.

„(My) usuwamy jak najwięcej i zapewniamy równe szanse”.

Scotiabank postanowił porzucić swoje CV w sierpniu, gdy pojawiły się nowe fale pandemii COVID-19, dodatkowo zakłócając napięty rynek pracy.

Decyzja zwiększyła już liczbę osób zatrudnianych przez bank oraz wskaźniki retencji.

Wiele firm poświęciło kilka ostatnich dziesięcioleci na eksperymentowanie z innowacyjnymi metodami rekrutacji, takimi jak testy osobowości i przypisywanie aplikacji poprzez publikowanie życiorysów.

Niewielu jednak było na tyle odważnych, by całkowicie zrezygnować z życiorysów.

„Wiele firm o tym mówi, ale niewiele tak naprawdę to robi” – powiedziała Caitlin MacGregor, dyrektor Plum. „Scotiabank jest liderem”.

Na przykład śliwka jest wykorzystywana przez doradzanie gigantowi Deloitte, producentowi samochodów Hyundai, a nawet kanadyjskiemu Departamentowi Obrony, ale żaden z nich nie zrezygnował całkowicie z wymogu CV, powiedział MacGregor.

Spearing nadal dostrzega wartość życiorysów i nie przeoczy kandydatów do podjęcia CV, ponieważ pisanie CV może nauczyć ludzi, jak promować się i sprawdzać swoje umiejętności.

Bank rozpoczął swój eksperyment bez wznowienia z około 1000 praktykantami i 250 miejscami w programach współpracy, rekrutując ich na około 300 do 400 wydarzeń rocznie, w tym czaty przy kawie, spotkania biznesowe, hackathony i sponsoring.

READ  Aktualizacja Animal Crossing New Horizons 2.0: najlepsze nowości

Nowy proces rekrutacyjny został poszerzony o zespół rekrutacyjny banku, który za pomocą platformy Plum określa, jakie wymagania są najważniejsze na wolnych stanowiskach.

Wymagania sięgają od umiejętności opracowywania innowacyjnych rozwiązań, wyznaczania celów, monitorowania postępów i realizacji projektów.

Wnioskodawcy następnie wypełniają śliwkową ocenę z pytaniami dotyczącymi rozwiązywania problemów, osobowości i sytuacji, które dotyczą tych wymagań.

Kandydaci otrzymują informacje o swoich talentach, stylu pracy i preferencjach, podczas gdy rekruterzy widzą „wynik dopasowania”, który wskazuje potencjalną przydatność każdego kandydata do stanowiska, na które są zatrudniani, oraz innych wakatów.

Informacje są wykorzystywane do ustalenia, z kim należy przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną lub zatrudnić.

Podejście to pomaga firmom odkrywać talenty w miejscach poza ich tradycyjnymi sieciami i usuwa wiele fałszywych uprzedzeń wśród rekruterów, powiedział MacGregor.

„My jako ludzie mamy wady i cały czas błędnie interpretujemy te dane” – powiedziała.

„Myślimy:„ Och, studiowanie tego zajęło im pięć lat, więc musi to być spowodowane tym, że nie są zbyt mądrzy ”, ale może to było ze względów finansowych, a może musieli żonglować pracą w niepełnym wymiarze godzin, aby zapłacić ”. to wszystko i dlatego zajęło im to dłużej.”

Mitchell Hoffman, profesor nadzwyczajny w Rotman School of Management, powiedział, że takie oceny często pomagają firmom w bardziej uczciwym porównywaniu kandydatów.

„Może to potencjalnie zmniejszyć znaczenie pewnych czynników wyzwalających uprzedzenia, takich jak„ Lubię drużynę sportową X, a ta osoba ma związek z drużyną sportową X w swoim CV ”- powiedział.

Ale recenzje mogą być też długie – Plum zajmuje około 25 minut – i czasami oprogramowanie może mieć trudności ze zrozumieniem, jak przenoszalne są niektóre umiejętności, powiedział.

Scotiabank korzysta z oprogramowania od około roku, ale już zauważył korzyści.

W roku powstania platforma pomogła bankowi w rekrutacji w 30 szkołach wyższych i uniwersytetach w całym kraju, a prawie 50 procent nowych pracowników ma teraz stopnie naukowe STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka).

READ  Google Pixel 5 vs Google Pixel 4: który flagowy model Androida jest odpowiedni dla Ciebie?

Mniejszości stanowią obecnie prawie 60 procent nowych pracowników w programie kampusowym, a kobiety stanowią około 50 procent nowych pracowników.

Wskaźnik utrzymania w całym programie wzrósł z 26 procent przed uruchomieniem do 46 procent.

Spearing jest dumny z wyników, ale uważa, że ​​dostrzeżenie prawdziwych korzyści płynących z systemu i wzrost liczby nowych pracowników w miarę rozwoju platformy zajmie więcej czasu.

„Nadal mamy wiele do zrobienia, aby wykazać długoterminowe korzyści”.

Ten raport The Canadian Press został po raz pierwszy opublikowany w niedzielę 21 listopada 2021 roku.

Firmy w tej historii: (TSX: BNS)

Tara Deschamps, prasa kanadyjska

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *