Connect with us

Najważniejsze wiadomości

SatRev buduje pierwszą w Polsce fabrykę nanosatelitów

Published

on

Reprezentacja obecnie realizowanego flagowego projektu SatRev
– konstelacja 1500 CubeSatów 6U. Zdjęcie: SatRev

polska firma kosmiczna SatRev współpracuje z lokalnym podmiotem gospodarczym przy budowie pierwszej w Polsce fabryki nanosatelitów w Legnicy. 6 czerwca SatRev ogłosił partnerstwo z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. SatRev specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i misjach operacyjnych satelitów optycznych oraz programów kosmicznych do obserwacji Ziemi. Firma planuje zbudować konstelację ponad 1000 satelitów i twierdzi, że obiekt ten zwiększy produkcję dla konstelacji.

Zgodnie z umową ze Strefą Ekonomiczną SatRev zamierza być pierwszym na świecie producentem satelitów, który w procesie produkcyjnym będzie wykorzystywał w 100% energię odnawialną. Po spełnieniu warunków SatRev otrzyma rządowe dotacje dla fabryki.

„Do 2026 roku planujemy stworzyć konstelację 1000 satelitów obserwacyjnych Ziemi. Aby osiągnąć ten cel potrzebowaliśmy miejsca na zwiększenie produkcji i znaleźliśmy niezbędne wsparcie w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Umowa o współpracy to kolejny krok w rozwoju zarówno firmy, jak i polskiego sektora kosmicznego – powiedział Grzegorz Zwoliński, prezes i współzałożyciel SatRev.

Przygotowania do projektu fabryki dobiegają końca. Kolejny etap to pozyskanie gruntu, finansowanie i wybór wykonawcy.

SatRev ma również strategiczne partnerstwo z Virgin Orbit w celu opracowania aplikacji biznesowych dla nanosatelitów i Virgin Orbit zainwestował w rundę finansowania serii B ostatni rok. SatRev był klientem Virgin Orbit pierwsza misja handlowaten Misja Ponad chmuramioraz nadchodząca premiera ze Spaceport Cornwall tego lata.

READ  Gomez rozwija się w Polsce | Handel detaliczny i wypoczynek międzynarodowy
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *