Connect with us

technologia

Sanitariusze Gwardii Narodowej z Connecticut zostali powitani w domu

Published

on

Sanitariusze Gwardii Narodowej z Connecticut zostali powitani w domu

Sierżant Lucas Risley wita swoją żonę Casey Jones i 9-miesięczną córkę Ariellę, gdy członkowie 142-ty Area Support Medical Company Armii Connecticut wracają do centrum gotowości Gwardii w Windsor Locks w czwartek, 8 września 2022 r. Ariella urodziła się tuż przed Risely i rozlokowaną jednostką. Około 60 członków jednostki zostało rozmieszczonych w Polsce na dziewięć miesięcy w ramach operacji Atlantic Resolve, wspierającej jednostki NATO rozmieszczone w Europie Wschodniej w odpowiedzi na rosyjską inwazję na Krym w 2014 roku. (Sean D. Elliot/Dzień) Kup przedruki zdjęć
Aliah Curry wpada w ramiona swojego przyjaciela, specjalisty Nicholasa Pułaskiego, gdy członkowie 142nd Area Support Medical Company z Connecticut Army National Guard wracają do centrum gotowości Gwardii w Windsor Locks w czwartek, 8 września 2022 r. Około 60 członków jednostki zostało rozmieszczonych w Polsce na dziewięć miesięcy w ramach operacji Atlantic Resolve, która wspiera jednostki NATO rozmieszczone w Europie Wschodniej w odpowiedzi na rosyjską inwazję na Krym w 2014 roku. (Sean D. Elliot/Dzień) Kup przedruki zdjęć
Sierżant Marco Araujo przytula swoją przyrodnią siostrę Cecilię Santini, gdy członkowie Armii Stanu Connecticut 142. Area Support Medical Company wracają do centrum gotowości Gwardii w Windsor Locks w czwartek, 8 września 2022 r. Około 60 członków jednostki zostało rozmieszczonych w Polsce na dziewięć miesięcy w ramach operacji Atlantic Resolve, która wspiera jednostki NATO rozmieszczone w Europie Wschodniej w odpowiedzi na rosyjską inwazję na Krym w 2014 roku. (Sean D. Elliot/Dzień) Kup przedruki zdjęć
Przyjaciele i rodzina wiwatują, gdy członkowie Armii Krajowej Gwardii Narodowej Connecticut 142nd Area Support Medical Company wracają do centrum gotowości Gwardii w Windsor Locks w czwartek, 8 września 2022 r. Około 60 członków jednostki zostanie rozmieszczonych w Polsce na dziewięć miesięcy w ramach operacji Atlantic Resolve, wspierającej jednostki NATO rozmieszczone w Europie Wschodniej w odpowiedzi na rosyjską inwazję na Krym w 2014 roku. (Sean D. Elliot/Dzień) Kup przedruki zdjęć
Specjalistka Clara Silva przytula swoją przyjaciółkę Laney Rodriguez, gdy członkowie Armii Stanu Connecticut 142nd Area Support Medical Company wracają do centrum gotowości Gwardii w Windsor Locks w czwartek, 8 września 2022 r. Około 60 członków jednostki zostało rozmieszczonych w Polsce na dziewięć miesięcy w ramach operacji Atlantic Resolve, która wspiera jednostki NATO rozmieszczone w Europie Wschodniej w odpowiedzi na rosyjską inwazję na Krym w 2014 roku. (Sean D. Elliot/Dzień) Kup przedruki zdjęć
Sierżant Richard Patterson całuje swoją narzeczoną Keri Deere, gdy członkowie Armii Krajowej Gwardii Narodowej Connecticut 142nd Area Support Medical Company wracają do centrum gotowości Gwardii w Windsor Locks w czwartek, 8 września 2022 r. Około 60 członków jednostki zostało rozmieszczonych w Polsce na dziewięć miesięcy w ramach operacji Atlantic Resolve, która wspiera jednostki NATO rozmieszczone w Europie Wschodniej w odpowiedzi na rosyjską inwazję na Krym w 2014 roku. (Sean D. Elliot/Dzień) Kup przedruki zdjęć
Alana Chomko z Berlina czeka na asfalcie, aż bliski przyjaciel członków Armii Stanu Connecticut 142nd Area Support Medical Company powróci do Centrum Gotowości Straży w Windsor Locks w czwartek, 8 września 2022 r. Około 60 członków jednostki zostało rozmieszczonych w Polsce na dziewięć miesięcy w ramach operacji Atlantic Resolve, wspierającej jednostki NATO rozmieszczone w Europie Wschodniej w odpowiedzi na rosyjską inwazję na Krym w 2014 roku. (Sean D. Elliot/Dzień) Kup przedruki zdjęć
Członkowie Armii Krajowej Gwardii Narodowej w Connecticut 142nd Area Support Medical Company wysiadają z czarterowego lotu z Fort Hood w Teksasie, wracając do centrum gotowości Gwardii w Windsor Locks w czwartek, 8 września 2022 r. Około 60 członków jednostki zostało rozmieszczonych w Polsce na dziewięć miesięcy w ramach operacji Atlantic Resolve, która wspiera jednostki NATO rozmieszczone w Europie Wschodniej w odpowiedzi na rosyjską inwazję na Krym w 2014 roku. (Sean D. Elliot/Dzień) Kup przedruki zdjęć
Specjalistka Clara Silva przytula swoją przyjaciółkę Laney Rodriguez (po prawej) i sierżanta Moroni Limę, po lewej, przytula swoje siostry Cristal i Jade, gdy członkowie 142. Area Support Medical Company Armii Connecticut przybywają w czwartek, 8 września 2022 roku w Readiness Center Straży Powrotów w Windsor Locks. Około 60 członków jednostki stacjonowało na dziewięć miesięcy w Polsce w ramach operacji Atlantic Resolve, która wspiera jednostki NATO rozmieszczone w Europie Wschodniej w odpowiedzi na rosyjską inwazję na Krym w 2014 roku. (Sean D. Elliot/Dzień) Kup przedruki zdjęć

Windsor Locks ―Connecticut National Guard Spc. Maritza Maas miała inny plan niż wielu jej towarzyszy, kiedy w czwartek wróciła z prawie rocznego pobytu w Polsce.

Inni z 142. Area Support Medical Company z siedzibą w Danbury weszli na płytę lotniska Bradley International Airport, uścisnęli dłonie gubernatorowi Nedzie Lamontowi i wpadli w otwarte ramiona rodziny i przyjaciół.

Ale Moza Niantica skierowana była na południowo-wschodnie Connecticut.

21-latka powiedziała, że ​​zorganizowała podróż do domu z kilkoma innymi powracającymi żołnierzami, aby zaskoczyć swoją rodzinę.

– Nie wiedzą, że wracam do domu – powiedziała Meuse.

Tylko jej brat był wtajemniczony w tajemnicę, że później tego dnia zjawi się niezapowiedziana w miejscu pracy matki.

Wśród tych, którzy byli na lotnisku na powrót do domu, była rodzina Pattersonów z Ridgefield, którzy powiedzieli, że Richard Patterson przegapił ślub siostry i narodziny siostrzenicy podczas jego nieobecności. Była rodzina Courtney, która czuła, że ​​zadanie Brenny Courtney wydawało się jeszcze dłuższe, ponieważ przyszło zaraz po jej długiej nieobecności na podstawowym i zaawansowanym szkoleniu. Był Matthew Jones z New Haven ze swoim przyjacielem sierżantem Shayquanem Turnerem podczas misji dzięki interaktywnej technologii gier wideo.

Jednostka, która z bazy w Powidzu świadczyła usługi medyczne i ambulansowe siłom sojuszniczym i partnerskim, służyła w ramach operacji Atlantic Resolve.

Major Dave Pytlik, oficer do spraw publicznych Gwardii Narodowej w Connecticut, powiedział, że operacja rozpoczęła się po aneksji Krymu przez Rosję w 2014 roku, aby zademonstrować zaangażowanie USA w NATO i Europie.

Pytlik powiedział, że jednostka przybyła w październiku, przed tegoroczną rosyjską inwazją na Ukrainę w lutym. Jej zadaniem w obliczu eskalacji przemocy w sąsiednim kraju stało się przygotowanie.

„Na szczęście Ukraińcy zatrzymali ich dość daleko od granicy” – powiedział o wojskach rosyjskich. „I to jest wiele z tego, co robimy w wojsku, aby przygotować się na najgorszy scenariusz”.

Zgodnie z transkrypcjami Białego Domu, wiceprezydent Kamala Harris powiedziała amerykańskim i polskim żołnierzom w Warszawie w marcu, że każda zmiana żołnierzy amerykańskich w kraju od tego czasu wynosi średnio około 5000 żołnierzy. Kolejne 4700 żołnierzy zostało wezwanych do wsparcia kraju NATO w miarę postępu inwazji.

READ  Implanty mózgowe pozwalają sparaliżowanym ludziom pisać tylko myślami na ekranie

Baza Powidz znajduje się na zachodzie kraju, około 600 mil od granicy z Ukrainą.

Meuse przypomniała sobie, jak zamieniła namiot gimnastyczny w namiot cierpliwy na wypadek, gdyby było więcej ofiar. Ale oni tego nie potrzebowali.

„Po prostu przygotowaliśmy się więcej, aby wydarzyło się więcej rzeczy” – powiedziała.

Kerilyn Deere z Bethlehem i jej przyszła teściowa Marianne Patterson z Ridgefield powiedzieli, że sierżant Richard Patterson wykonał dobrą robotę, zapewniając ich, że jest daleko od walk.

Ślub planowany jest na listopad.

Marianne Patterson powiedziała, że ​​jej syn powiedział im, że jest mało prawdopodobne, aby został wysłany na wschodnią granicę Polski, ponieważ żołnierze nie mogli opuścić kliniki, którą prowadzili w bazie w Powidzu.

„Fakt, że był na zachodzie, był absolutnie uspokajający” – powiedziała.

Grace Courtney trzymała znak „Witaj w domu, głupcze” dla Spc. Brenna Courtney.

– Jestem młodszą siostrą – wyjaśniła. – Jestem umownie zobowiązany nazwać ją głupcem.

Wśród dobrodusznej rywalizacji między rodzeństwem 23-latka powiedziała, że ​​przerażająca jest myśl o możliwości zabrania jej siostry bliżej granicy, aby nieść pomoc po inwazji na Ukrainę. Ale Brenna Courtney powiedziała jej, że szanse są niewielkie.

„W tym samym czasie powiedziała, że ​​dużo ćwiczą i jest dużo dodatkowego przygotowania” – powiedziała Grace Courtney.

Lamont w oświadczeniu po powrocie do domu podziękował członkom jednostki za ich współpracę z międzynarodowymi partnerami w zakresie świadczenia pomocy medycznej i innych niezbędnych usług.

„Mężczyźni i kobiety z Gwardii Narodowej Connecticut, w tym członkowie 142. Gwardii Narodowej, zapewnili państwu niewiarygodne wsparcie podczas pandemii COVID-19, oprócz ich reakcji na liczne katastrofy pogodowe w ciągu ostatniego roku” – powiedział.

Pytlik powiedział, że operacje w Iraku i Afganistanie zostały zastąpione innymi globalnymi punktami zapalnymi.

„Ostatnio był to Róg Afryki. To była Europa Wschodnia. To było Kosowo – powiedział. „Rzeczy tak naprawdę nie zwalniają”.

READ  Sega publikuje nowy materiał z rozgrywki z Sonic Origins, który pojawi się na Switchu w czerwcu

Członkowie 103. skrzydła Airliftingu Gwardii Narodowej Connecticut odlecieli z międzynarodowego lotniska Bradley nieco ponad dwa tygodnie temu na okres do sześciu miesięcy, aby wesprzeć Combined Joint Task Force – Horn of Africa. Rozkaz wynika z ataków terrorystycznych z 11 września.

[email protected]

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *