Connect with us

Świat

Samolot Ethiopian Airlines omyłkowo ląduje na budowanym lotnisku

Published

on

(CNN) – Samolot Ethiopian Airlines omyłkowo wylądował na nieotwartym lotnisku, które jest nadal w budowie w Zambii, potwierdziły linie lotnicze w poniedziałek.

Lot – usługa cargo, która leci z Addis Abeby w Etiopii do Ndoli, Simon Mwansa Kapwepwe Airport – zamiast tego wylądowała na nowym międzynarodowym lotnisku Copperbelt w Zambii, które jeszcze nie zostało otwarte, podała linia lotnicza w oświadczeniu.

Samolot – ET 3891 – wylądował bezpiecznie na nowym lotnisku, dodał Ethiopian Airlines.

Międzynarodowe lotnisko Copperbelt znajduje się około 13 mil samochodem od lotniska Simon Mwansa Kapwepwe.

Stały sekretarz Ministerstwa Transportu Misheck Lungu powiedział agencji prasowej AFP, że pilot „przypadkowo” wylądował na nieotwartym lotnisku.

„Kiedy miał wylądować, skomunikował się z radarem i powiedzieli:„ Nie możemy cię zobaczyć ”- powiedział Lungu AFP.

„Więc użył swojego wzroku, ponieważ nie miał nad nim kontroli i wylądował na lotnisku, które wciąż było w budowie”.

Ethiopian Airlines stwierdziły: „Chociaż szczegóły incydentu są badane we współpracy z władzami lotnictwa Zambii, nie został wydany żaden NOTAM dotyczący budowy nowego lotniska, które ma taką samą orientację jak istniejący i bliskość między nimi. lotniska mogły przyczynić się do incydentu ”.

„Jak zawsze, Ethiopian Airlines bardzo poważnie traktują bezpieczeństwo lotnicze i traktują je jako najwyższy priorytet. W związku z tym wszystkie niezbędne środki naprawcze i zapobiegawcze zostaną podjęte zgodnie z ustaleniami dochodzenia” – dodano w oświadczeniu.

Według Zambia Airports Corporation Limited (ZACL), która zarządza międzynarodowymi portami lotniczymi, nowe lotnisko powinno zostać ukończone w październiku 2020 roku. Jednak z powodu pandemii budowa została opóźniona i obiekt powinien zostać ukończony w tym roku, powiedział ZACL CNN.

Nowe lotnisko, na którym wylądował samolot, ma w pełni ukończony pas startowy, dodał ZACL, a od zeszłego miesiąca reszta obiektu jest ukończona w co najmniej 88%.

READ  Policja dokonała nalotu na bary dla gejów w Moskwie po orzeczeniu Sądu Najwyższego, który określił ruch LGBTQ+ jako „ekstremistyczny”.

ZACL powiedział, że nowe lotnisko, które pierwotnie miało nazywać się Copperbelt International Airport, przyjmie teraz nazwę istniejącego lotniska – Simon Mwansa Kapwepwe Airport – z pierwotną lokalizacją przywróconą do pierwotnej nazwy Ndola International Airport i nie będzie już obsługiwać lotów komercyjnych. używany.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *