Connect with us

technologia

Saab dostarcza do Polski pierwszy system obserwacji powietrznej

Published

on

Saab dostarcza do Polski pierwszy system obserwacji powietrznej

Saaba świętował sukces przekazując Polsce pierwsze 340 samolotów pokładowego wczesnego ostrzegania (AEW).

Wydarzenie to, w którym uczestniczyli goście ze Szwecji i Polski, odbyło się 29 września w Linköping, zaledwie dwa miesiące po zamówieniu przez Polskę dwóch samolotów AEW. Szybka dostawa była możliwa dzięki współpracy Saaba i Polskich Sił Zbrojnych.

Podczas ceremonii będącej kamieniem milowym w polskim potencjale obronnym Saab przekazał samolot 340 AEW wyposażony w radar Erieye. System ten będzie prawdopodobnie korzystny dla Polski, gdyż będzie służył wzmocnieniu integralności terytorialnej Polski i wzmocnieniu jej bezpieczeństwa narodowego.

Linia produkcyjna Saaba do pokładowych rozwiązań wczesnego ostrzegania odegrała kluczową rolę w przyspieszeniu tego procesu. Saab był w stanie przeprowadzić wszystkie niezbędne testy i oceny oraz upewnić się, że systemy spełniają standardy homologacyjne.

Carl-Johan Bergholm, szef działu nadzoru Saaba, wyraził dumę firmy z dostarczania takich możliwości do Polski. Powiedział: „To zaszczyt zapewnić Polsce tak ważny potencjał i jesteśmy dumni, że dokonujemy szybkiego postępu w dostarczaniu Siłom Zbrojnym RP tego powietrznego systemu wczesnego ostrzegania”.

Saab 340 AEW w połączeniu z powiązanym sprzętem naziemnym zapewnia obraz świadomości sytuacyjnej. Zdolność tę można wykorzystać do celów wojskowych i cywilnych, w tym do obserwacji powietrznej oraz do operacji poszukiwawczo-ratowniczych. Saab przeprojektował Global 6000 firmy Bombardier Defense na potrzeby pokładowego rozwiązania wczesnego ostrzegania i kontroli GlobalEye.

Uzyskaj dostęp do najbardziej kompleksowych profili firm na rynku, obsługiwanych przez GlobalData. Zaoszczędź godziny badań. Zdobądź przewagę konkurencyjną.

Dostępny w różnych konfiguracjach system Erieye AEW/AEW&C był sprzedawany w dziewięciu krajach. Godne uwagi kraje, które zakupiły ten system, to Zjednoczone Emiraty Arabskie i Szwecja.

Wyniki Saaba w drugim kwartale 2023 roku odnotował wysoki poziom zamówień i wzrost sprzedaży, co pozwoliło na optymistyczną prognozę sprzedaży. W drugim kwartale spółka odnotowała wyższe zamówienia, sprzedaż i wyniki operacyjne. Podbudowany tymi wynikami Saab podniósł prognozę organicznego wzrostu sprzedaży na ten rok.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *