Connect with us

Gospodarka

Rząd proponuje utworzenie ukraińskich biur windykacyjnych w Kijowie, Waszyngtonie, Brukseli i Londynie

Published

on

Rząd Ukrainy proponuje utworzenie kilku ukraińskich biur naprawczych: w Waszyngtonie, Brukseli, Londynie i innych miastach z siedzibą w Kijowie.

„Platforma odbudowy Ukrainy będzie składać się z trzech poziomów. Pierwszy to szczebel wysoki, na którym reprezentowani będą przywódcy państw. Drugi poziom to Wspólna Grupa Koordynacyjna, w skład której wejdą dyrektorzy wykonawczy i decydenci z Ukrainy, USA, UE, Wielkiej Brytanii, Polski i innych krajów partnerskich. Trzeci poziom tworzą grupy tematyczne według branż. Dwadzieścia cztery grupy Rady Narodowej Odbudowy Ukrainy. Dziś i w przyszłości zapraszamy wszystkich, którzy mają doświadczenie i chęć uczynienia Ukrainy lepszą, do przyłączenia się do tych grup” – powiedział premier Ukrainy Denys Shmyhal podczas Konferencji Odbudowy Ukrainy w Lugano. portal rządowy powiadomiony.

Ponadto, według premiera, Ukraina zainicjuje powołanie grupy doradczej, w skład której wejdą światowej sławy politycy europejscy, ekonomiści amerykańscy i europejscy: „Ci profesjonaliści nie tylko pomogą opracować strategię, ale także zademonstrują nasz poziom otwartości ”.

Przeczytaj także: po południu Schmyhal: Koalicja na rzecz odbudowy Ukrainy obejmie kraje partnerskie i firmy prywatne”

Premier podkreślił, że Plan Odbudowy Ukrainy został opracowany w oparciu o kluczowe zasady – wektory end-to-end – których przestrzeganie pozwoli na skuteczną transformację i odbudowę kraju.

„Lepszy odpoczynek niż wcześniej. Lepiej odbuduj. Naszym celem jest nie tylko odrestaurowanie szkła i betonu, ale zbudowanie nowego kraju – podkreślił szef rządu.

Dlatego kluczowymi zasadami są: maksymalne bezpieczeństwo ludzi i przedsiębiorstw, rządy prawa, integracja europejska i zgodność z kryteriami kandydowania do UE, przejrzystość i odpowiedzialność w naprawie, odbudowa Ukrainy z maksymalną integracją zielonych technologii, narzędzia cyfrowe w procesie odbudowy i ogólna cyfryzacja, włączenie kapitału prywatnego w proces odbudowy.

Jak informowaliśmy w dniach 4-5 lipca w Lugano w Szwajcarii odbędzie się Konferencja Odbudowy Ukrainy na temat odbudowy Ukrainy po agresji wojskowej Federacji Rosyjskiej.

READ  Najnowsze wiadomości o wojnie rosyjsko-ukraińskiej: aktualizacje na żywo

5 lipca przedstawiciele ponad 40 krajów i około 20 organizacji międzynarodowych przyjęli Deklarację z Lugano jako dokument końcowy Konferencji Odbudowy Ukrainy URC2022 i zadeklarowali wsparcie dla Ukrainy.

Według władz Ukrainy program stymulacji gospodarczej szacowany jest już na 750 mld USD.

olej

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.