Connect with us

Świat

Rozprawa z blokadą: policja w Sydney zaostrza egzekwowanie przepisów po rekordzie COVID

Published

on

Samotna kobieta w masce ochronnej przechodzi przez niezwykle cichy most w centrum miasta, gdy stan Wiktoria próbuje powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby koronawirusowej (COVID-19) w Melbourne w Australii 16 lipca 2021 r. REUTERS / Sandra Sanders

  • Liczba nowych przypadków w Sydney wzrosła do 343, 66 więcej niż poprzedniego dnia
  • Trzy nowe zgony wirusa w Nowej Południowej Walii
  • Większość spraw z Melbourne spędziła czas na zewnątrz
  • „Chcę, aby wszyscy byli przy świątecznym stole” – PM Morrison

SYDNEY, 10 sierpnia (Reuters) – Australijskie władze we wtorek zobowiązały się do zintensyfikowania monitorowania przepisów dotyczących blokowania COVID w Sydney, ale odrzuciły propozycje, że potrzebne są bardziej rygorystyczne środki, w tym godzina policyjna, po tym, jak miasto zgłosiło największy jednodniowy nowy przypadek numer jeszcze.

Z ponad pięcioma milionami mieszkańców w największym mieście Australii zamkniętym na ponad sześć tygodni, Sydney zgłosiło 343 nowe infekcje w epidemii napędzanej rozprzestrzenianiem się wysoce zakaźnego szczepu Delta COVID-19, o 66 więcej niż w dniu poprzednim , przewyższając szczyt ostatniego jednodniowego szczytu ustawiony w sobotę. Kontynuuj czytanie

Władze w stanie Nowa Południowa Walia (NSW), ojczyźnie Sydney, również ogłosiły trzy zgony z powodu wirusa, wszystkie nieszczepione. Łącznie 357 przypadków znajduje się w szpitalach, z których 60 na oddziale intensywnej terapii, z czego 28 wymaga wentylacji.

Wśród pytań o skuteczność blokady w Sydney polegającej na wymaganiu od mieszkańców pozostania w domu podczas podstawowych ruchów, władze NSW poinformowały, że policja została poproszona o nasilenie kontroli liczby osób, które jednocześnie mogą wejść do małych sklepów, widzą „dużo niepotrzebnego ruchu ludzi”.

„Martwi mnie tłum w centrach handlowych i miejscach, w których oglądaliśmy transmisje wydarzeń w małych sklepach” – powiedział reporterom Kerry Chant, stanowy dyrektor ds. zdrowia.

Sąsiednia Wiktoria zgłosiła 20 nowych przypadków, w porównaniu z 11 dzień wcześniej, przy czym 15 infekcji spędzało czas w społeczności we wtorek, zwiększając perspektywę przedłużonej blokady w Melbourne, drugim co do wielkości mieście w kraju, poza czwartek.

READ  Izrael jest niedemokratycznym reżimem apartheidu, twierdzi grupa praw Izrael

PRZYJDŹ NA BOŻE NARODZENIE

Z prawie 36 700 przypadkami i 942 zgonami Australia przetrwała pandemię znacznie lepiej niż wiele innych rozwiniętych gospodarek. Ale plemię Delta popsuło plany ponownego otwarcia Australii, gdy władze próbują przyspieszyć szczepienia Krytyk premiera Scotta Morrisona krytykowany jako zbyt powolny i nieskuteczny. Kontynuuj czytanie

Morrison powiedział we wtorek, że Sydney toczy „pod górę bitwę” z wariantem Delta i ma nadzieję, że kraj powróci do normy do końca tego roku, jeśli wszystkim Australijczykom w wieku powyżej 16 lat zaoferuje się co najmniej jedną dawkę szczepionki w ramach plan .

„Chcę, aby Australia przyjechała na Boże Narodzenie, chcę, aby wszyscy byli przy tym stole w czasie Bożego Narodzenia” – powiedział Morrison w Canberze.

Urzędnicy NSW wyznaczyli cel sześciu milionów szczepień, jeśli ograniczenia mają zostać poluzowane do końca miesiąca – jeśli blokada w Sydney ma się obecnie zakończyć. Do chwili obecnej podano łącznie ponad 4,5 miliona szczepień, przy czym ponad 23% osób w wieku powyżej 16 lat zostało w pełni zaszczepionych, nieco więcej niż liczby krajowe.

„Dlatego mamy pilną potrzebę użądlenia… ponieważ daje nam to możliwość zobaczenia, co ludzie mogą zrobić we wrześniu i październiku” – powiedziała dziennikarzom w Sydney premier Gladys Berejiklian.

Ekonomiści uważają, że blokady Sydney i Melbourne pogrążyły krajową gospodarkę o wartości 2 bilionów dolarów (1,5 bilionów dolarów) w drugą recesję w ciągu tych samych lat, ze spadkiem spodziewanym w kwartale do września.

„Gospodarka stoi przed poważnymi wyzwaniami, ale chcę, aby ludzie byli… pewni siebie i optymistyczni oraz wiedzieli, że na końcu tunelu będzie światło” – powiedział skarbnik federalny Josh Frydenberg z Seven News.

Sprawozdania Renju Jose i Byrona Kaye; Montaż przez Jane Wardell i Kennetha Maxwella

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Majorka. Bjka na pokładzie samolotu. 29-latek odgryza ucho podróżnikowi | Wiadomości ze świata
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *