Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Rozpoczynamy sezon 2020/2021! (Lista startowa kwalifikacji)

Published

on

To jest dziś! Po 254-dniowej przerwie i wczesnym finale w Trondheim, najlepsi skoczkowie wracają, aby wziąć udział w mistrzostwach świata. W piątek w Adam Małysz (HS134) w Wiśle w niedzielę odbędą się treningi i kwalifikacje do zawodów indywidualnych.

Ostatnia zima zakończyła się przedwcześnie z powodu pandemii koronawirusa. Uczestnicy po raz ostatni wzięli udział w Raw Air Prologue w Trondheim 11 marca. Zmieniająca się sytuacja w Europie doprowadziła jednak do odwołania zawodów, finału Pucharu Świata w Vikersund i przesunięcia Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich w Planicy na kolejny sezon.

Stefan Kraft został zwycięzcą kryształowej kuli. Austriak, dla którego jest to drugie takie trofeum w karierze, pokonał Niemca Karla Geigera różnicą 140 punktów. W Pucharze Narodów Niemcy pod wodzą Stefana Horngachera. Sukcesy odnieśli również Polacy, którzy wygrali dwa główne wydarzenia sezonu (ze względu na przesunięcie mistrzostw świata w lotach). W turnieju Czterech Skoczni najlepszy okazał się Dawid Kubacki, a pierwsze miejsce w przedwcześnie zakończonym Raw Air zajął Kamil Stoch. Puchar zdobył także Piotr Żyła.

Pandemia koronawirusa bardzo utrudniła przewidzenie obecnego układu sił wśród elit. Tegoroczna edycja Letniej Grand Prix została skrócona do zaledwie dwóch sierpniowych konkursów w Wiśle. Kandydatami do kryształowej kuli 2020/2021 są Stefan Kraft, Karl Geiger, Ryoyu Kobayashi, Halvor Egner Granerud, Marius Lindvik oraz Polska – Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Jednak pierwsze wnioski można wyciągnąć dopiero po kolejnych trzech dniach rywalizacji w Skoczni im. Adam Małysz.

Początek nowego sezonu Pucharu Świata jest szczególny ze względu na zmianę warty. Obecny dyrektor rowerowy Walter Hofer rozstał się po 28 latach. Ze skutkiem natychmiastowym odpowiedzialność Austriaka przejmuje Włoch Sandro Pertile.

Ze względu na trwającą pandemię i ograniczenia Międzynarodowa Federacja Narciarska wprowadziła dwa przepisy dotyczące rozgrywania zawodów Pucharu Świata. Pierwsza dotyczy wymaganych 7 z 10 najlepszych drużyn narodowych na liście startowej. Drugi zmniejszył liczbę drużyn wymaganych w konkursie drużynowym (6 zamiast 8).

READ  Polska ustawa postrzegana jako atak na krytycznych nadawców

Puchar Świata w skokach narciarskich otwiera się w Wiśle po raz czwarty. Organizatorzy zapewniają, że Skocznia na tle ostatnich trzech sezonów. W tej chwili najlepiej przygotowany jest Adam Małysz (HS134). Z uwagi na pandemię rywalizacja w Beskidzie Śląskim odbędzie się bez udziału społeczeństwa.

Nowy sezon rozpocznie się w piątek treningiem (15:45), a kwalifikacjami do konkursu indywidualnego w niedzielę (18:00). Na początku będzie 64 uczestników z 14 krajów. Zobaczymy w akcji dwunastu Polaków. Jarosław Krzak (nr 1), Andrzej Stękała (nr 2), Paweł Wąsek (nr 3), Tomasz Pilch (nr 4), Klemens Murańka (nr 22), Aleksander Zniszczoł (nr 27), Stefan Hula (Nr 27) 30), Maciej Kot (nr 33), Jakub Wolny (nr 35), Piotr Żyła (nr 55), Kamil Stoch (nr 60) i Dawid Kubacki (nr 61).

Według bukmacherów (Fortuna) Faworytem pierwszych kwalifikacji w sezonie 2020/21 jest Dawid Kubacki. Stawiając 100 zł na zwycięstwo 30-latka można zarobić 572 zł. Analitycy również dają szansę Stefanowi Kraftowi. Można „wygrać” 616 zł i zainwestować 100 zł w sukces obrońcy Kryształowej Kuli. Za zwycięstwo Kamila Stocha otrzymasz 748 zł przy zakładzie 100 zł na biegun (wszystkie kursy obowiązują 20 listopada 2020 r. O godzinie 12:25).

W czasie zawodów wiatr na skoczni wiślanej powinien osiągać średnią prędkość 3 m / s. Dodatkowo podczas treningów spodziewane są opady śniegu. Temperatura powietrza powinna wynosić 0 ° C.

Oficjalny rekord górski dla nich. Adam Małysz (HS134) znajduje się w odległości 139 metrów. Tak daleko zaszedł Austriak Stefan Kraft w kwalifikacjach do pierwszego konkursu Pucharu Świata w 2013 roku w Wiśle.

Trening powinien rozpocząć się o godzinie 15:45. Kwalifikacje rozpoczynają się o 18:00.

Kwalifikacje będą transmitowane przez TVP1 (18:00), TVP Sport (17:05) i Eurosport 1 (18:00).

Wyniki można śledzić „na żywo” w raporcie FIS NA ŻYWO >>>

READ  Protesty na Białorusi. Na granicy z Ukrainą aresztowano działaczkę opozycji Marię Kalesnikawę

lub raport Berkutschi >>>

Program zawodów:
godzina zdarzenie przenoszenie
Piątek 20 listopada 2020 r
15:45 Oficjalne szkolenie
18:00 Kwalifikacje TVP1, TVP Sport, Eurosport 1
Sobota, 21.11.2020
15:00 Seria testowa
16:00 Rywalizacja drużynowa TVP1, TVP Sport, Eurosport 1
Niedziela 22 listopada 2020 r
15:00 Seria testowa
16:00 Konkurs indywidualny TVP1, TVP Sport, Eurosport 1

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *