Connect with us

Nauka

„Różne dziwne pomysły” partii rządzącej w Polsce

Published

on

„Różne dziwne pomysły” partii rządzącej w Polsce

Rządząca w Polsce partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS) proponuje nowe przepisy mające na celu dalsze ograniczenie edukacji seksualnej, deptanie praw dzieci do edukacji, zdrowia i informacji.

Krajowy program nauczania jest już bardzo restrykcyjny w tych kwestiach, a częściowo jest bezsensowny, a nawet niebezpieczny. Oficjalny kurs „Przygotowania do Życia Rodzinnego” jest edukacją wyłącznie abstynencyjną. Lekcja jest w zasadzie: żadna myśl o czymkolwiek seksualnym, dopóki się nie ożenisz. Ponieważ, oczywiście, jest to realistyczne.

Obejmuje również dezinformację na temat zdrowia reprodukcyjnego i seksualności oraz utrwala brzydkie mity i stereotypy, zamiast zapewniać opartą na dowodach edukację seksualną zgodnie z Międzynarodowy To jest regionalny standardy.

Ze względu na zacofanie narodowego programu nauczania, organizacje pozarządowe są często jedynymi dostawcami kompleksowej i naukowo rzetelnej edukacji seksualnej młodzieży w Polsce. Partia rządząca teraz też próbuje to powstrzymać.

Proponowane nowe przepisy, jeśli zostaną uchwalone, on byłby ograniczyć dostęp do szkół dla tych organizacji pozarządowych, które prowadzą edukację seksualną opartą na nauce. Lider partii rządzącej Jarosław Kaczyński mówi, że nowe prawo ma na celu ukrócenie „wszelkiego rodzaju dziwnych pomysłów”.

Ale tylko on i jego grupa mają dziwne pomysły.

Powszechnie wiadomo, że wysokiej jakości edukacja seksualna, dostarczająca uczciwych, dokładnych i integracyjnych informacji, pomaga zmniejszyć nastoletnich ciąż, śmiertelności matek i HIV oraz promuje zdrowe relacje. Dziwne, że polskie kierownictwo nie chce tego dla kraju i trzyma się jego nienaukowej ideologii.

I Twoje to nie pierwszy raz widzieliśmy to w Polsce. Stali czytelnicy „Daily Brief” pamiętają, że podobną ustawę dwukrotnie wprowadzał polityk PiS i minister edukacji Przemysław Czarnek. Prezydent Andrzej Duda zawetował obie inicjatywy, ten ostatni po powszechnych protestach uczniów, nauczycieli i grup społeczeństwa obywatelskiego.

READ  McCann Worldgroup drugi rok z rzędu uznana przez Webby Awards Network of the Year

Polacy rozumieją, że dzieci mają prawo do odpowiedniej do wieku edukacji w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego, opartej na dowodach naukowych. Niestety, to, co daje im partia rządząca, to radykalna irracjonalność – ignorancja w zakresie informacji.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *