Connect with us

Gospodarka

Rozmowy między Ukrainą a Rosją mają zostać wznowione w poniedziałek, mówią negocjatorzy

Published

on

Zniszczone budynki widoczne na nagraniu wideo. (z telegramu)

Film opublikowany w mediach społecznościowych w sobotę pokazuje, że części ukraińskiej fabryki czołgów pod Żytomierzem – około 140 kilometrów (około 85 mil) na zachód od Kijowa – są niszczone po rosyjskich atakach wojskowych na kompleks.

Wideo, zlokalizowane i uwierzytelnione przez CNN, pierwotnie pojawiło się na prorosyjskich kanałach Telegram, które wykorzystują go do wspierania twierdzeń, że Rosja „demilitaryzuje” Ukrainę.

Podczas gdy Rosja przeprowadzała ataki wojskowe na ukraińskie pozycje wojskowe podczas inwazji, CNN zidentyfikowało szereg kompleksów cywilnych, rezydencji, szkół i rynków na całej Ukrainie, które zostały zaatakowane przez rosyjskie wojsko.

W ostatnich dniach Żytomierz był miejscem intensywnych bombardowań.

Co pokazuje wideo: W klipie ukraińscy żołnierze badają zniszczenia w fabryce, a jeden wydaje się opowiadać, jak on i inni przeżyli. Wiele budynków, które kiedyś wchodziły w skład kompleksu zakładów pancernych w Żytomierzu, zostało zrównanych z ziemią.

„Cóż, to przyleciało po nas zeszłej nocy” – słyszy się żołnierza, gdy przechodzą przez zbombardowany kompleks.

Z jego wypowiedzi wynika, że ​​żołnierze ukraińscy schronili się w ośrodku na noc.

– Chcę ci coś pokazać – powiedział, idąc jedną z ulic kompleksu. „Widzisz, jak bardzo Rosjanie nas kochają?”

Idąc dalej, widać coraz więcej rozbitych okien. Potem pojawia się zrujnowany budynek.

– Prawdę mówiąc, naprawdę się dzisiaj baliśmy – powiedział żołnierz.

Ułożone w gruzach i popiele: Budynki, które kiedyś stały we wschodniej części kompleksu, to teraz poszarpane stosy metalu i betonu. Żołnierz idzie dalej i zauważa, że ​​mija fragmenty niezmontowanych czołgów.

Wtedy słychać dźwięk odrzutowca. Staje się głośniejszy, a następnie znika, gdy zbliża się do miejsca, w którym, jak sądzi, miała miejsce potężna eksplozja, która rozerwała kompleks.

„Wtedy to zaiskrzyło” – mówi. „Staliśmy tutaj”.

Jakiś kontekst: Zakład jest częścią państwowego konglomeratu obronnego Ukroboronprom i zajmuje się produkcją, remontami i modernizacją pojazdów opancerzonych, w tym gąsienicowych piechoty i transporterów opancerzonych. Jak informuje Ukroboronprom, zakład montował także inne maszyny do użytku cywilnego, np. leśnictwo.

READ  Rosyjskie wojsko niszczy części ukraińskiej fabryki czołgów pod Żytomierzem
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.