Connect with us

Świat

Royals ujawniają informacje o śmierci księcia Filipa

Published

on

„Wiesz, że to się stanie, ale tak naprawdę nigdy nie jesteś gotowy” – powiedziała księżniczka Anne w emocjonalnym oświadczeniu dotyczącym śmierci jej ojca.

Opublikowano 11 kwietnia 2021 r. O godzinie 12:56 czasu wschodniego

Zdjęcie AP, plik

Królowa Elżbieta II i książę Filip i ich dzieci w Pałacu Buckingham w 1972 roku

W ten weekend książę Filip i czworo dzieci królowej Elżbiety II podzieliły się wzruszającym hołdem dla swojego ojca śmierć księcia Edynburga.

„Wiesz, że to się wydarzy, ale nigdy nie jesteś naprawdę gotowy” – powiedziała druga najstarsza i jedyna córka pary, księżniczka Anne, w oświadczeniu wydanym w niedzielę. „Mój ojciec był moim nauczycielem, zwolennikiem i krytykiem, ale przede wszystkim chciałem naśladować jego przykład dobrze przeżywanego życia i wolnej służby”.

Książę, najdłużej pełnoletni małżonek królewski w historii Wielkiej Brytanii, zmarł „pokojowo” w piątek rodzina królewska w wieku 99 lat powiedziany. Jego śmierć nastąpiła kilka tygodni po wypisaniu ze szpitala, gdzie leczono go z powodu infekcji i operowano z powodu istniejącej choroby serca.

„Chcę podkreślić, jak bardzo rodzina ceni sobie przesłania i wspomnienia tak wielu ludzi, których życie dotknął” – powiedziała Anne. „Będzie nam go brakowało, ale pozostawia po sobie dziedzictwo, które może nas wszystkich zainspirować”.

Książę Andrzej, książę Edward i jego żona Sophie, hrabina Wessex, rozmawiali w niedzielę z brytyjską prasą po wizycie w kościele w Królewskiej Kaplicy Wszystkich Świętych w Windsorze.

Santiago Lyon / AP

Książę Filip z czwórką dzieci w 2002 roku.

Andrzej, trzecie z czworga dzieci pary, powiedział, że śmierć księcia „przyniosła nie tylko naszą stratę w domu”, ale także tych, których bliscy zmarli podczas pandemii koronawirusa.

„Był niezwykłym człowiekiem” – powiedział Andrew. „Prawie straciliśmy dziadka narodu. I bardzo mi przykro i wspieram moją matkę, która to czuje. Myślę, że prawdopodobnie bardziej niż ktokolwiek inny”.

Andrew, który ma zrezygnował z publicznych królewskich obowiązków po dokładnym zbadaniu jego Związek z Jeffreyem Epsteinem– powiedziała królowa, opisując utratę męża przez ponad 70 lat jako „pozostawiającą wielką pustkę w jej życiu”.

„Prawie straciliśmy dziadka narodu” Książę Andrzej opisuje księcia Edynburga jako „niezwykłego człowieka” i mówi, że jego śmierć pozostawiła królową https://t.co/SyGxs5x8Sm „wielką pustkę”


Twitter: @BBCBreaking

Edward, najmłodszy z całej czwórki, powiedział o śmierci swojego ojca: „Nawet jeśli próbujesz się przygotować, to wciąż jest to straszny szok”.

Książę Karol podzielił się swoimi odczuciami podczas publicznego wystąpienia w sobotę. opisać jego ojca jako „wyjątkowej osoby, która, jak sądzę, byłaby zdumiona, zwłaszcza reakcją i wzruszającymi rzeczami, które o nim powiedziano”.

„Jesteśmy, moja rodzina, głęboko wdzięczni za to wszystko” – powiedział Charles. „Wesprze nas w tej konkretnej stracie iw tym szczególnie smutnym czasie”.

Urzędnicy Pałacu Buckingham ogłosili w sobotę, że pogrzeb księcia odbędzie się w sobotę w niewielkiej ceremonii w kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor.

Książę Harry poleci do Wielkiej Brytanii, aby wziąć w nim udział pogrzeb, ale jego żona, Meghan, księżna Sussex, pozostanie w USA, ponieważ jest w późnej fazie ciąży.

READ  Francja: Uzbrojony napastnik przetrzymuje zakładników poza Paryżem. Tragiczny koniec
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *