Connect with us

Świat

Rosyjskie uzbrojenie wojskowe denerwuje Waszyngton

Published

on

Waszyngton jest zdenerwowany, gdy rosyjskie przygotowania militarne grożą konfrontacją. Obawy nasilają się, gdy raporty amerykańskiego wywiadu pokazują, że wojska rosyjskie przygotowują się do natarcia na Ukrainę.

Nawet jeśli w stolicy kraju ucichnie w Święto Dziękczynienia, administracja Bidena zmaga się z doniesieniami, że prawie 100 000 rosyjskich żołnierzy stacjonuje w różnych miejscach na zachodniej granicy kraju, a liczba ta wciąż rośnie.

Napięcia wzrosły do ​​tego stopnia, że ​​ambasada USA na Ukrainie ostrzegła w środę przed „niezwykłą rosyjską aktywnością wojskową” w pobliżu wschodniej granicy Ukrainy i na anektowanym Półwyspie Krymskim i wezwała obywateli USA do podróżowania tam.

„Obywatelom USA przypomina się, że warunki bezpieczeństwa wzdłuż granicy mogą ulec zmianie bez powiadomienia lub bez uprzedzenia” – powiedziała ambasada.

Nowe ostrzeżenia pojawiają się, gdy Ukraina, strategiczny sojusznik USA, zaczęła w tym tygodniu publicznie trąbić, że Rosja może dokonać inwazji już w styczniu lub na początku lutego, podobnie jak zaanektowała Półwysep Krymski w 2014 r. i poparła powstanie we wschodnich częściach kraju to trwało. Od tego czasu w tym konflikcie zginęło ponad 14 000 osób.

Podobna grabież ziemi, druga w ciągu niespełna 10 lat, ma konsekwencje globalne i może wywołać ogromny konflikt militarny, a także spór geopolityczny między Rosją a narodami zachodnimi.

„Naszą obawą jest to, że Rosja może popełnić poważny błąd i powrócić do tego, co zrobiła w 2014 roku, kiedy zgromadziła wojska wzdłuż granicy, przekroczyła suwerenne terytorium Ukrainy, twierdząc – fałszywie – że została sprowokowana do państwa Antoniusz mrugnąłAntony BlinkenCIA, dyrektor CIA, mówi, że jeśli Rosja stoi za atakami „syndromu hawańskiego”, pociągną za sobą konsekwencje powiedział na początku tego miesiąca.

Jednak urzędnicy amerykańscy są zdecydowani nie być zaskoczeni taką operacją wojskową. Blinken poinformował w sobotę, że rząd przygotowuje się do agresywnego manewru Rosji.

READ  Protesty na Białorusi. Starcia z policją w Mińsku, dziesiątki więźniów, rannych

„Znamy książkę do gry polegającą na cytowaniu iluzorycznej prowokacji z Ukrainy lub innego kraju i używaniu tego jako wymówki dla tego, co cały czas planuje Rosja” – powiedział Blinken podczas swojej podróży do Senegalu.

W tym tygodniu pojawiły się również doniesienia, że ​​rząd Bidena pomyśl o możliwości odstraszenia Kremlaw tym wysłanie doradców wojskowych i nowej broni do Kijowa.

Taki pakiet pomocy mógłby obejmować helikoptery, moździerze, systemy obrony powietrznej, takie jak pociski Stinger, oraz nowe pociski przeciwpancerne i przeciwpancerne Javelin.

Urzędnicy amerykańscy podobno rozmawiali również z europejskimi sojusznikami o stworzeniu nowego pakietu sankcji, które mogą wejść w życie w przypadku inwazji Rosji.

Urzędnicy Departamentu Stanu nie wspomnieli publicznie o żadnych nowych pakietach broni lub sankcji, ale urzędnik powiedział we wtorek The Hill, że rząd „wykazał, że Stany Zjednoczone są gotowe do użycia szeregu narzędzi do przeciwdziałania szkodliwym działaniom Rosji, a więc robi rząd.” Nie będziemy się wahać”. nie używać tych i innych narzędzi w przyszłości.”

Urzędnicy rządowi dzielili się również informacjami z krajami sojuszniczymi, starając się nie dać się zaskoczyć.

sekretarz prasowy Białego Domu Jen PsakiJen PsakiBiden: Winny wyrok w sprawie Arbery „nie wystarczy” Buttigieg ma wysoki profil i pozytywną ocenę w gabinecie Biden: Survey Overnight Energy and Environment – ​​Biden uwolni 50 milionów baryłek z rezerw ropy WIĘCEJ powiedział dziennikarzom w poniedziałek, że rząd „w ciągu ostatnich kilku tygodni miał szerokie kontakty z naszymi europejskimi sojusznikami i partnerami, w tym z Ukrainą”.

Dodała, że ​​USA „rozmawiały też z rosyjskimi urzędnikami na temat Ukrainy i ogólnie stosunków amerykańsko-rosyjskich”.

Urzędnicy Pentagonu utrzymywali również bliski kontakt ze swoimi odpowiednikami, w tym przewodniczącym Połączonych Szefów Sztabów gen. Mark MilleyMark MilleyOvernight Defense & National Security – Rosyjskie działania wojskowe budzą niepokój Drony stanowią strategiczne zagrożenie dla ambasady USA Ambasada USA ostrzega przed „niezwykłą rosyjską aktywnością wojskową” w pobliżu ukraińskiej granicy na Krymie WIĘCEJ W poniedziałek rozmowa telefoniczna z gen. broni Walerijem Załużnym, naczelnym dowódcą wojsk ukraińskich.

READ  Stany Zjednoczone walczą o liczenie swoich obywateli w Afganistanie, ponieważ Biden rozważa opóźnienie w wypłacie

Millley też rozmawiałem przez telefon we wtorek z najwyższym oficerem wojskowym Rosji, generałem Walerym Gierasimowem.

Przywódcy wojskowi omówili „kilka kwestii bezpieczeństwa”, płk Dave Butler, rzecznik Sztabu Połączonego, nazywa na wyświetlaczu połączenia.

Ponadto rząd rozmieścił łodzie patrolowe Marynarki Wojennej USA wokół Licznik ukraińskiej marynarki wojennej Moskwa na Morzu Czarnym.

Jednak pomimo groźnej postawy, którą wiele krajów NATO publicznie przyznało, Rosja nadal odmawia zamiaru inwazji na swoich sąsiadów, tak jak to zrobiła prawie osiem lat temu.

Rzecznik Rosji Dmitrij Pieskow powiedział we wtorek, że gromadzenie wojsk i sprzętu „nikomu nie zagraża i nie powinno nikogo martwić”.

Zamiast tego obwinił „ukierunkowaną kampanię informacyjną” narodów zachodnich jako przyczynę „wzrostu napięć” i powiedział, że gdyby USA wysłały dodatkową pomoc wojskową na Ukrainę, mogłoby to „pogorszyć sytuację na granicy”.

Jednak kraje zachodnie nie są przekonane, a tym bardziej, że Rosja prowadzi w tym tygodniu więcej ćwiczeń wojskowych, poinformował w środę raport Interfax.

Według doniesień, Rosja miała myśliwce i statki, które ćwiczyły i przeciwdziałały nalotom, w tym około 10 załóg lotniczych i statków z bazy marynarki wojennej Noworosyjsk Floty Czarnomorskiej, napisał Interfax.

Ze swojej strony Ukraina przygotowuje się do każdego manewru wojskowego z własnymi ćwiczeniami w tym tygodniu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.